چگونه یک بیزینس پلن بنویسیم؟

چگونه یک بیزینس پلن بنویسیم؟

در این فیلم آموزشی به شما یاد داده می شود که چگونه برای کسب و کار خود یک بیزینس پلن بنویسید تا اهدافی که مدنظرتان است را بتوانید به راحتی محقق کنید.

بیزینس پلن یک نقسه راه ساده و همچنین یک راهنما برای مسیری می باشد که شما برای به هدف رساندن تجارتتان و کسب و کاری که راه انداخته اید می باشد. در این نقشه راه شما مراحلی که باید طی کنید تا به اهدافتان دسترسی پیدا کنید و همچنین جزئیات مسیرتان را رسم و برنامه ریزی میکند تا به طور دقیق بدانید که در طی مسیر چه کارهای را باید انجام دهید و چه کارهایی را نباید انچام دهید.

می توان به این شکل گفت که یک بیزینس پلن در حقیقت شامل اهدافی می باشد که می خواهید به آنها دست بیابید، استراتژی هایی را شامل می شود که برای رسیدن به اهدافتان انجام می دهید ومشکلات احتمالی مه ممکن است در طی میسر با آنها روبرو شوید و همچنین راه حلهایی که می توانید به کمک آنها این مشکلات را برطرف کنید را شامل می شود. این بیزینس پلن نقشه مسیر شما و راه حل هایی می باشد که در رسیدن به اهدافتان باید به آن توجه کنید.

خیلی از استارت آپ ها و مشاغل چدید به خاطر این که از بیزینس پلن در رسیدن به اهدافشان استفاده نمی کنند به همین دلیل هم می بینید که شکست می خورند و به اهدافشان دست پیدا نمی کنند.

شما به کمک این نقشه راه می توانید به راحتی بفهمید که در کدام قسمت ها نیاز به سرمایه گزار مالی دارید تا کسب و کار خود را به پیش ببرید.

یک بیزینس پل عالی شامل سه مرحله اثلی می باشد که در زیر به بیان آنها می پردازیم:

  • در قسمت اول شما به بیان کسب و کار خود می پردازین در این قسمت مفهوم کاری که انجام می دهید را بیان می کنید در این قسمت بیانمی کنید که ساختار کسب و کار شما پگونه است و در مورد محصولات و یا خدمات خود صحبت می کنید و بیان می کنید که چگونه در این کسب و کار به موفقیت می رسید.
  • در قسمت دوم مشتریان و بازر خود را توضیح می دهید . در این قسمت شما مشتریان بالقوه خود را توصیف می کنید و می گوید که ویژگی مشتریان شما چه می باشد . این در این قسمت توضیح می دهید که چه کسی هستید و کجا قرار دارید، چه ویژگی از شما باعث می شود تا مشتریان از شما خرید کنند. در این قسمت رقبای خود را معرفی می کنید و بیان می کنید که قصد دارید دار کجای بازار قرار بگیرید.
  • در پایان نیز بخش مالی قرار دارد و در این بخش شما در مورد درآمدی که از این کار می توانید بدست بیاورید صحبت می کنید و همچنین در این قسمت بیان می کنید هزینه های که باید انجام بدهید به چه شکل می باشد و مقدار آنها را نیز بیان می کند. در این قسمت شما بر حسب نیاز می توانید از یک حساب دار یا نرم افزارهای حساب داری استفاده کنید.

 

برای گوش دادن به پادکست  بازاریابی شبکه ای اینجا کلیک کنید

برای ساخت انگیزه درست از گوش دادن به آهنگ های انگیزشی غافل نشوید

ختما مقاله مربوط به شرکت بیز و جملات انگیزشی را مطالعه کنید

تهیه شده توسط گروه آموزشی و انگیزشی سلام رویا

اگر سوالی دارید ، تیم ما آماده پاسخگویی به شماست

هنوز دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© تمامی حقوق مادی و معنوی برای گروه سلام رویا محفوظ است. 1398 شرکت بهینتا طراح سایت در اصفهان