چرا طرح توجیهی برای کارآفرینان نیاز است؟

در این مقاله سعی بر این داریم تا برای شما توضیح دهیم که چرا طرح توجیهی برای کارآفرینان و پیشروی آنها به سوی اهداف و کارهایشان نیاز می باشد نیاز می باشد.

یکی از مواردی که کارآفرینان و افرادی که شکل و کاری را برای اولین بار انجام می دهند این است که باید تمام جوانب کار را بررسی کنید تا بتوانند شروع موفقی را برای خود داشته باشند. اگر بدون بررسی های ابتدایی شروع به انجام کاری کنیم یا به قول معروف بیگدار به آب بزنیم به احتمال زیاد در انجام آن فعالیت شکست می خریم زیرا نمی دانیم چه موانعی بر سر راه موفقیت ما وجود دارد و این شکست ممکن است عواقب بسیار بدی برای ما داشت باشد مثلا از بین رفتن سرمایه اولیه ای که برای شروع کار آورده ایم.

به خاطر همین هم باید هر کار و فعالیتی که قصد داریم تا آن را شروع کنیم را باید در همان ابتدای کار تمام جوانب را بررسی کنیم حتی این مورد را بررسی کنیم که برگشت پول و سرمایه ما در چه مدتی اتفاق می افتد که آیا بصرفه می باشد تا این کار را شروع کنیم یا نه؟ نا به جای سود، خسارت و ضرر نصیبمان نشود.

منظور از ارائه طرح توجیهی برا کارآفرینان این است که ما بتوانیم با بررسی موارد مختلف بتوانیم فعالیت و کاری را که انجام می دهیم را به صورت کاملا درصت توجیح کنیم و بتوانیم به این مباور خود را برسانیم که این کار و فعالیت می تواند برای ما و اطرافیان ما بسیار سود ده باشد و در آینده ما را به درآمد و سود بسیار زیادی برساند.

درست کردن طرح توجیهی برای کارآفرینان بسیار لازم می باشد زیرا به کمک آن می توانند بانک ها را قانع کنند تجارت آنها بسیار سوده می باشد و به این شکل می توانند تسهیلات زیادی از بانک ها برای بیزینس و فعالیت خود دریافت کنند. تعداد صفحاتی که یک طرح توجیهی برای کارآفرینان معمولا شامل می شود حدود 30 الی 100 صفحه می باشد که براساس قیمت ها و هزینه های روز محصولات  و مواردی که مورد استفاده قرار می گیرد محاسبه می شود. هرینه تولید طرح توجیهی برای کارآفرینان در سال 1399 بین یک ملیون تا چهار میلیون محاصبه می شود. البته اگر مشتری بسته به نیازش از شما بخواهد تا بازار را مورد بررسی قرار داده و سپس این طرح را درست کنید باید بدانید که هزینه بررسی بازار نیز به این مورد اضافه می شود که این بررسی به تنهایی خودش هزینه بسیار زیادی می باشد. البته انجام چنین کاری و بدست آوردن نتیجه بررسی بازار می تواند برای شما و کار شما بسیار سودمند باشد زیرا می توانید بفهمید که در بازار چه اتفاقاتی می افتد و رقبای شما چه کارهایی برای کار و فعالیت های خوداشان انجام می دهند.

 

برای گوش دادن به پادکست  بازاریابی شبکه ای اینجا کلیک کنید

برای ساخت انگیزه درست از گوش دادن به آهنگ های انگیزشی غافل نشوید

ختما مقاله مربوط به شرکت بیز و جملات انگیزشی را مطالعه کنید

تهیه شده توسط گروه آموزشی و انگیزشی سلام رویا

اگر سوالی دارید ، تیم ما آماده پاسخگویی به شماست

هنوز دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© تمامی حقوق مادی و معنوی برای گروه سلام رویا محفوظ است. 1398 شرکت بهینتا طراح سایت در اصفهان