مارک زاکربرگ کیست؟| موسس فیس بوک

در این مقاله قصد داریم درباره یکی از ثروتمندترین افراد دنیا و خالق بزرگترین شبکه اجتماعی دنیا یعنی فیس بوک صحبت کنیم . امروز می خواهیم در باب آقای مارک زاکربرگ صجبت کنیم.

مارک زاکربرگ متولید 14 مه 1984 در کشور آمریکا می باشد. او برنامه نویس و یکی از موسسان بزرگترین شبکه اجتماعی دنیا یعنی فیس بوک می باشد . او در سال 2010 از طرف مجله تایم به عنوان یکی از شخصیت های برتر سال معرفی شده است.

او در سنین حوانی در دانشگاه هاروارد تحصیل میکرده و در همان دانشگاه به کمک جمعی از دوستان رشته علوم کامپیوتر به خصوص افرادی مانند اندرو مک کالم، داستین موسکوویترف و کریس هاگز اقتدام به تاسیس شبکه اجتماعی فیس بوک گرفتند. مارک زاکربرگ در حال حاضر به عنوان مدیر اجرایی در فیس بوک مشغول به کار می باشد.

او به عنوان جوانترین میلیاردر سال 2008 توسط مجله فوریس معرفی شده که کاملا ثروتش را از طریق کسب و کاری که خودش راه اندازی کرده است بدست آورده و ثروت او را چیزی در حدود 1.5 میلیارد دلار تخمین زده است. در حال حاضر همین مجله دارایی مارک زاکربرگ را چیزی بیش از 50 میلیارد دلار تخمین میزند و او را در بین 5 ثروتمند دنیا قرار داده است.

او در سال 2004 به همراه چندتن از هم اتاقی های خود اقدام به تاسیس شبکه اجتماعی فیس بوک کرده و آن را در اتقاق های خوابگاهشان راه اندازی کردند. سپس شروع به معرفی آن به سایر دانشکده ها در دانشگاه خود کردند و به این شکل یک شبکه داخلی بین دانشجویان دانشگاه بوجود آوردند. بعدها این شبکه اجتماعی بسیار گسترده شده بشکلی که در سال 2012 تعداد کاربراین این شبکه اجتماعی به بیش از 1.5 میلیارد نفر رسیده و به بزرگترین شبکه اجتماعی دنیا تبدیل شده است.

او چندین بار از طرف همان دوستانی که با آنها فیس بوک را تاسیس کرد در مورد میزان سهامش از فیس بوک مورد اتهام قرار گرفته است .

در سال 2010 مارک زاکربرگ از طرف مجله تایمز به عنوان به عنوان مرد سال انتخاب شده بود.

مارک زاکربرگ بر پرده سینما

در سال 2010 فیلمی با مزمون زندگی نامه مارک زاکبرگ و فیس بوک به کارگردانی دیوید فینجر بر پرده های سینما رفت . این فیلم بر اساس کتابی با نام میلیاردرهای تصادفی نوشته بن مزریک تهیه و ساخته شده بود. در این فیلم به نحویه شکل گیری شبکه اجتماعی فیس بوک همچنین زندگی مارک زاکربرگ پرداخته شده است و همچنین در مورد کشمکش هایی که بین تاسیس کنندگان بوجود می آید می پردازد. حالب اینجاست که نه خود مارک زاکربرگ و نه هیچ کدام از شرکای او در ساخت این فیلم همکاری نداشته اند.

در سال 2015 مارک زاکربرگ و همسرش تصمیم عجیبی گرفتند و آن تصمیم این بود که 99 ذرصد از ثروت خود را به افراد نیازمند ببخشند و این پول را صرف امور خیریه کنند.

 

 

برای گوش دادن به پادکست  بازاریابی شبکه ای اینجا کلیک کنید

برای ساخت انگیزه درست از گوش دادن به آهنگ های انگیزشی غافل نشوید

حتما مقاله مربوط به شرکت بیز و جملات انگیزشی را مطالعه کنید

تهیه شده توسط گروه آموزشی و انگیزشی سلام رویا

اگر سوالی دارید ، تیم ما آماده پاسخگویی به شماست

هنوز دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© تمامی حقوق مادی و معنوی برای گروه سلام رویا محفوظ است. 1398 شرکت بهینتا طراح سایت در اصفهان