یک از موضوعات مهم در شروع هر فعالیت حکم شرعی بودن آن فعالیت می باشد که حکم بازاریابی شبکه ای از این موضوع خارج نمی باشد . افرا زیادی در باب بازاریابی شبکه نظر داده اند مانند نظر آیت الله خامنه ای و نظر مکارم شیرازی در باب حلال یا حرام بودن بازاریابی شبکه ای که این فعالیت را کاملا قانونی و درست دانسته اند.

این محتوا قفل شده است

لطفا برای دریافت فایل این مطلب در سایت ثبت نام کنید و از قسمت تهیه اشتراک ماهیانه

اکانت ماهیانه دریافت کنید

حکم شرعی بازاریابی شبکه ای

حکم شرعی بازاریابی شبکه ای در باب حلال یا حرام بودن این فعالیت در ایران متفاوت می باشد ولی نظر آیت الله خامنه ای و نظر مکارم شیرازی در باب بازاریابی شبکه ای مثب می باشد و این فعالیت را تایید کرده اند.

نظر آیت الله خامنه ای و نظر مکارم شیرازی در باب حلال یا حرام بودن فعالیت های شبکه ای طبق قوانین جمهوری اسلامی و در سایه ی حکم شرعی بازاریابی شبکه ای مشکلی ندارد که این موضوع را به طور کامل توضیح خواهیم داد.

 

نظر مکارم شیرازی در باب بازاریابی شبکه ای

بحث درباره ی نتورک مارکتینگ یا بازاریابی شبکه ای به تمام شده است. اکنون به جمع بندی نهایی در باب این احکام می پردازیم که 4 نکته را شامل می شود:

نکته اول: اساس تمام بازاریابی های شبکه ای و هرمی یکی است و همه آنها روی هرم دور می زند ولی این نکته را باید برسی کرد زیرا اساس تشکیل تمام شرکت ها هرم می باشد هر شرکتی از یک مدیر کل و مدیر کل از معاون و معاون ها از کارمندها و … تشکیل شده اند که اگر دقت شود شکل یک هرم را نشکیل می دهند ودر باب حلال یا حرام بودن حکم شرعی بازاریابی شبکه ای نظر مکارم شیرازی و نظر آیت الله خامنه ای مشکلی وجود ندارد.

 نکته دوم: مشتری های این بازار غالباً کالا را بر اساس نیاز خود خریداری نمی کنند بلکه بیشتر به برای این که عضو شرکت شوند در صف خریداران محصول قرار می گیرند ؛ در واقع همه افراد فروشنده محصولات خریدار شده هستند و نه خریدار محصولات.

نکته سوم: این بازاریابی ها هزاران هزار نیروی جوان را از کارهای تولیدی خارج می کنند و به بهانه ثروت به خیلی ها را بی کاری و دلالی می کشانند و به این شکل در حلال و حرام بودن مشکل دارد و بابت این موضوع نظر آیت الله خامنه ای هم به همین شکل است

نکته چهارم: منابع آماری معروف نشان می دهد که تنها عدد کمی از افراد سود کلانی می برند و اکثریت قاطع که گاه تا 99% پیش می رود ناکام ها هستند و سود نمی کنند.

نظر آیت الله خامنه ای درباره بازاریابی شبکه ای

نظر آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی درباره حکم شرعی بازاریابی شبکه ای به شرح زیر می باشد: چنانچه فعالیت اقتصادی مذکور بر طبق آیین نامه ای تصویب شده ی کشوری باشد باشد که به تأیید شورای محترم نگهبان هم رسیده است، فی نفسه اشکال ندارد و افراد می توانند در این صنعت در شرکتهای داری مجوز فعالیت کار کنند.

درباره فیل صوتی حکم شرعی بازاریابی شبکه ای : حلال یا حرام بودن

این فایل حاصل 16 سال تجربه و کار مرتضی نصر الهی در صنعت یازاریابی شبکه ای ایران می باشد که در باب حکم شرعی بازاریابی شبکه ای و حلال یا حرام بودن این کار به طور کامل صبحت می کنند

برای دیدن پادکست های اصول دعوت , پرزنت و پیگیری اینجا کلیک کنید

تهیه شده توسط گروه آموزشی سلام رویا