انسان موجودی بسیار پیچیده است که دارای توانایی های بسیار زیاد است .مجموعه ی عادت های ما ،رفتارمان را تشکیل می دهد .عادت ها ریشه در تفکر و اندیشه ی ما در طول دوران زندگی مان دارد پس می توانیم این عادات را تغییر دهیم .د راین مقاله سعی داریم تا به این سوال پاسخ دهیم که چه عادت های را باید در خود پرورش دهیم ؟

بسیاری از عادت های ما در طول سالهای متوالی در درون ما نهادینه شده اند به طوری که ترک کردن آنها کاری بسیار دشوار می باشد .

بسیاری از عادت هاتی ما مانع پیشرفت ما می شوند در این مقاله سعی داریم تا به به بررسی عادت هایی بپردازیم که ما را به سمت موفقیت میبرد .

 

  • سپاسگذار باشید

اگر انسانی نتواند سپاسگذار باشد قطعا نمی تواند نعمت های خداوند را ببیند و در نتیجه به موفقیت و پیشرفت برسد شما باید حس سپاسگذاری را در خود نهادینه کنید و آن را به صورت یک عادت مثبت دربیاورید .

هر روز از خداوند سپاسگذاری کنید و سپس از خود و دیگر انسانها بخاطر تمام اتفاقات خوب سپاسگذاری کنید اگر شما یاد بگیرید برای هر مسئله ای تشکر کنید مطمئن باشید نعمت های بیشتری هر روز به سمت شما سرازیر خواهد شد .

این اهمیت ندارد که مشکلات تا حدی شما را احاطه کرده اند و یا اینکه رفتار دیگران با شما چگونه است سعی کنید در هر شرایط سپاسگذار باشید و به جنبه های مثبت اطراف خود نگاه کنید حتما در دل مشکلات طلا خواهید یافت آن را بدانید که جوینده یابنده است .

 

  • سحر خیز باش تا کامروا شوی 

حتما این شعر را بارها شنیده اید که “سحر خیز باش تا کامروا شوی ” این شعر که از قدیم ورد زبان مردم بوده است ،حق مطلب را به درستی بیان می کند شما با سحر خیز بودن می توانید زندگی خود را تغییر دهید .

عادت سحر خیز بودن سبب میشود شما از ابتدای روز خود را با شادی و انرژی آغاز کنید و از ابتدای صبح که جهان در حال پراکندگی انرژی است انرژی های مثبت را دریافت کنید .

شما در ابتدای صبح می توانید با یک مراقبه ی کوتاه روز خود سرشار از انرژی های مثبت کنید .تمرینات یوگا و هیپنوتیزم در ابتدای صبح میتواند شما را تا اخر روز  پر از انرژی نگه دارد .

سحر خیز بودن سبب میشود اکسیژن بیشتری به بافت های شما وارد شود و در نتیجه شما شاداب تر شوید .سعی کنید ساعت خودکار ذهن خود را فعال کنید و بدون ساعت زنگ دار از خواب بیدار شوید .ساعت بیولوژیکی بدن شما میتواند شما را سر تایم بیدار کند کافی است به آن زمان مشخص را بدهید .

  • کار خود را سر زمان مشخص انجام دهید

یک عادت درست برای موفقیت این است که شما کار خود را سر زمان مشخص انجام دهید و کار امروز را به فردا نیندازید اگر این عادت را در درون خود نهادینه کنید قطعا می توانید به موفقیت های بزرگ برسید .

به خودتان قول بدهید که نسبت به مسئولیت خود متعهد خواهید بود در این صورت این عادت به صورت یک رفتار درونی خواهد شد که بدون انجام آن نمی توانید زندگی کنید .تعهد داشتن را به صورت یک عادت روزانه دربیاورید .

 

  • سر ساعت سر قرار خود حاضر شوید 

برای اینکه بتوانید در زندگی شخصی و کاری خود موفق باشید باید نسبت به قول و قرار خود متعهد باشید .سعی کنید در قرارهای کاری خود سر زمان مشخص شده حضور پیدا کنید و به طرف متقابل این موضوع را برسانید که وقت شناس هستید و کارتان از اهمیت بالایی برخوردار است .

وقت شناس بودن را به صورت یک عادت دربیاورید اکثر افراد موفق در زندگی شخصی و کاری خود به این موضوع اهمیت زیادی می دهند زیرا معتقدند نظم و انضباط شخصی سبب می شود انسان پیشرفت کند و به موفقیت های بزرگ برسد .

 

  • برای خود هدف مشخص کنید 

یکی از عادتهای افراد موفق این است که برای زندگی خود هدف مشخص دارند آنها برای تک تک لحظات زندگی خود برنامه ی مشخصی دارند و طبق آن برنامه عمل می کنند .

سعی کنید اهداف خود را به صورت کوتاه مدت و بلند مدت مشخص کنید و برای تحقق آنها تلاش کنید .اگر این عادت را در زندگی خود بکار ببرید نتیجه ی آن را در تمام زندگی خود خواهید دید .

تعیین اهداف کوتاه مدت به شما انگیزه و امید بیشتری برای ادامه ی مسیر ارائه می کند پس از همین حالا یک دفتر بردارید و اهداف خود را در آن مشخص کنید .

 

  • پس انداز کردن را جز عادات خود قرار دهید 

سعی کنید قسمتی از درآمد خود را پس انداز کنید پس انداز کردن را جزئی از عادات روزمره ی خود قرار دهید تا بتوانید در آینده به استقلال مالی برسید .

بزرگترین ثروتمندان جهان پس انداز کردن را جز عادات خود قرار داده اند و توانسته اند به سرمایه گذاری های بزرگ دست بزنند .

 

  • مثبت اندیش باشید 

به جای توجه کردن به نکات منفی توجه خود با نکات مثبت معطوف کنید و زندگی خود را سرشار از انرژی مثبت کنید . این را بدانید ذهن شما قدرت جذب بالایی دارد ، شما با تفکر خود می توانید بدترین یا بهترین را نصیب خود کنید این حق انتخاب با شماست .

از جملات انگیزشی مثبت استفاده کنید و هر روز آنها تکرار کنید این رفتار را جز عادت روزانه ی خود قرار دهید تا بتوانید به موفقیت های بزرگ دست پیدا کنید .

  • زمانی از روز را به خود اختصاص دهید 

زمانی از روز را به خود اختصاص دهید و سعی کنید به هیچ چیز جز خودتان فکر نکنید .ذهن خود را به آرامش کامل برسید .مکان آرامی را انتخاب کنید و به تمرینات یوگا و مراقبه بپدازید .

در حالت آرامش کامل بسر ببرید و سعی کنید به هیچ چیز فکر نکنید متوجه دم و بازدم خود باشید و در این حالت جسم و روح خود را به آرامش کامل برسانید .

  • ورزش کنید 

اگر ورزش کردن را جز زندگی خود قرار دهید به سلامتی روحی و جسمی خواهید رسید .شما با ورزش کردن می توانید میزان اکسیژن رسانی را به تمام بافت ها افزایش دهید و رد نتیجه قدرت ذهنی و بدنی خود را افزایش دهید .

ورزش کردن را به صورت یک عادت در زندگی خود قرار دهید تا بتوانید با ذهن و بدنی سالم به اهداف خود برسید .

 

برای گوش دادن به پادکست های اصول پیگیری در بازاریابی شبکه ای اینجا کلیک کنید

برای ساخت انگیزه درست از گوش دادن به آهنگ های انگیزشی غافل نشوید

پیشنهاد می کنیم مقالات مربوط به شرکت بیز را حتما مطالعه کنید

تهیه شده توسط گروه آموزشی و انگیزشی سلام رویا