برای همه ی ما زمان هایی وجود دارد  که احساس میکنیم با وجود تلاش های بسیار باز به موفقیت نمی رسیم ،دلیل این امر چه چیزی می تواند باشد ؟ در این مقاله سعی کرده ایم در مورد عاداتی که مانع پیشرفت ما میشود صحبت کنیم و امیدواریم با شناسایی این عادات و کنار گذاشتن آن ها به موفقیت برسیم .

  • گذاشتن نقاب و پنهان کردن چهره ی واقعی خود 

شاید زمانی به این نتیجه رسیده باشید که به اندازه ی کافی جذاب یا خوب نیستید و یا از خانواده ی خوبی برخوردار نیستید در این صورت برای پنهان کردن چهره ی واقعی خود نقاب مییزنید و خود واقعی تان را انکار می کنید .

بدترین قمست ماجرا اینجاست که شما در این حالت خودباوری و اعتماد به نفس خود را از دست می دهید و نمی توانید به موفقیت برسید .برای اینکه بتوانید در زندگی خود به موفقیت برسید باید بخش آسیب پذیر و پرنقص خود را نیز بپذیرید .

پس از پذیرفتن بخش آسیب پذیر خود متوجه خواهید شد این قسمت منبع فرصت های شماست و شما به واسطه ی ترس هایتان از آن ها غافل مانده اید .

  • تفکر بیش از حد نسبت به آینده 

آینده نگری خوب است و اگر حد و حدود آن رعایت شود باعث پیشرفت شما میشود ،اما اگر این آینده نگری از حالت تعادل خارج شود باعث ایجاد مشکلات زیادی در زندگی شما میشود .

این را بدانید که آینده ی شما بستگی به اکنون شما دارد شما با تصمیماتی که اتخاذ می کنید میتوانید آینده ی خود را خلق کنید ،پس اکنون خود را در یابید و با تمام وجود آن را لمس کنید تا بتوانید تصمیم درست را بگیرید و به موفقیت های بزرگ برسید .

برای گوش دادن به پادکست های اصول دعوت، پیگیری و پرزنت ذر بازاریابی شبکه ای اینجا کلیک کنید

پیشنهاد می کنیم مقاله مربوط به شرکت بیز را مطالعه کنید

برای ساخت انگیزه درست از گوش دادن به آهنگ های انگیزشی غافل نشوید

  • نیاز به تایید به دیگران 

برای شما هم اتفاق افتاده است که پس از تایید نشدن از طرف دیگران اعتماد به نفس خود را از دست داده اید ،ما غالبا برای دیگران زندگی می کنیم و تایید دیگران به عنوان پشتوانه ای برای ما محسوب می شود که در صورت تایید نشدن با مشکلات زیادی مواجه می شویم .

اعتماد به نفس خود را از دست می دهیم و نمی توانیم مسیر خود را ادامه دهیم .شما با احساس نیاز به تایید دیگران فرصت ها و موقعیت های ناب خود را از دست می دهید زیرا مدام منتظر تایید آنها هستید و زمان خود را صرف افکار بیهوده می کنید .

شما با از دست دادن اعتماد به نفس خود قدرت خود را از دست می دهید و نمی توانید به موفقیت برسید اعتماد به نفس به شما قدرت می دهد با تفکرات منفی آن را از بین نبرید .

  • ترس از نه شنیدن 

همه ی ما از طرد شدن و نه شنیدن می ترسیم ،در چنین شرایطی شما به محض شنیدن نه شاید ناامید شوید و نخواهید به مسیر خود ادامه دهید .

این را بدانید که با شنیدن نه همه چیز تمام نشده است و شما باید استوار بایستید و مسیر خود را ادامه دهید و اگر هزار بار زمین خوردید باز بلند شوید و به راهتان ادامه دهید .

پس از شنیدن نه مسیر ها و روش های دیگر را امتحان کنید و تسلیم نشوید و این را بدانید که ترس مانع رسیدن شما به موفقیت می شود .

  • بی توجه به ارتباط زندگی شخصی و شغلی 

یکی دیگر از عادت های بدی که مانع رسیدن ما به موفقیت می شود بی توجهی به ارتباط زندگی شخصی و شغلی است .اگر فکر می کنید کار شما بر زندگی تان تاثیر نمی گذارد کاملا در اشتباه هستید .

افراد موفق کار و حرفه شان تمام زندگی شان را تحت شعاع قرار می دهد و هر تغییری در کار آن ها بر زندگی شخصی شان تاثیر می گذارد .

سبک زندگی شما بر موقعیت شغلی شما تاثیر می گذارد ،شما با داشتن رویا می توانید به موفقیت های بزرگ برسید و این رویا از زندگی شخصی شما نشئت می گیرد .

سعی کنید در زندگی شخصی خود شور و اشتیاق داشته باشید و همه ی عادت های خوب را جایگزین عادت های بد کنید تا بتوانید به موفقیت شغلی برسید .

  • فکر می کنید هیچ نقصی ندارید

اگر فکر می کنید بی نقص هستید و هر آنچه که شما انجام می دهید درست است شما دچار یک عادت نادرست هستید که مانع پیشرفت و موفقیت شما می شود.

این باور غلط را که شما هیچ ایرادی ندارید را دور بریزید و سعی کنید عادت های بد خود را کنار بگذارید و سعی کنید برای رسیدن به موفقیت واقع بین باشید .

این عادت بد را کنار بگذارید و سعی کنید اشتباهات خود را بپذیرد .

برای گوش دادن به پادکست های اصول دعوت، پیگیری و پرزنت ذر بازاریابی شبکه ای اینجا کلیک کنید

پیشنهاد می کنیم مقاله مربوط به شرکت بیز را مطالعه کنید

برای ساخت انگیزه درست از گوش دادن به آهنگ های انگیزشی غافل نشوید

  • ترس از داشتن نقش های بزرگ

غالبا اکثر ما از داشتن نقش های بزرگ می ترسیم و تصور ما این است که از عهده آن ها بر نمی آییم در این صورت اقدام به انتخاب نقش های کوچک می کنیم و مدام هم در جا می زنیم و هیچ پیشرفتی عایدمان نمی شود .

به جای ترس گام بزرگ بردارید و به خودتان اعتماد داشته باشید توانایی های خود را باور کنید و این موضوع را در نظر داشته باشید که می توانید به موفقیت برسید و بدانید هر کاری را بخواهید میتوانید انجام دهید کافیست ذهنیت خود را تغییر دهید .

  • انتظار برای شانس یک مانع برای موفقیت 

اینکه منتظر شانس باشید و فکر کنید بدون تلاش میتوانید موفق شوید یک باور غلط است که مانع رسیدن شما به موفقیت میشود .سعی کنید خلاق باشید ،فرصت ها را شناسایی کنید .

منتظر شانس نباشید و بدانید همه چیز با تلاش به دست می آید پس تلاش خود را مضاعف کنید .

  • تعامل با افراد دارای ذهن مسموم 

اگر اطراف شما افراد منفی نگری وجود دارد بدانید که در مسیر غلط قرار گرفته اید و تا موفقیت فاصله ی زیادی دارید .سعی کنید از تعامل با افراد با ذهن مسموم بپرهیزید و افرادی را برای دوستی انتخاب کنید که دارای تفکر مثبت هستند در این صورت شما هم از انها الگو خواهید گرفت و به موفقیت می رسید .

 

برای گوش دادن به پادکست های اصول دعوت، پیگیری و پرزنت ذر بازاریابی شبکه ای اینجا کلیک کنید

پیشنهاد می کنیم مقاله مربوط به شرکت بیز را مطالعه کنید

برای ساخت انگیزه درست از گوش دادن به آهنگ های انگیزشی غافل نشوید

تهیه شده توسط گروه آموزشی سلام رویا