برای افزایش تمرکز باید راه کارهایی را عملی کنید برای این منظور در این مقاله به توضیحات مختصری پرداخته ایم و رد مورد کنترل ذهن نیز اطلاعاتی ارائه داده ایم .

برای افزایش تمرکز شما باید کنترل ذهن را جدی بگیرید و اجازه ندهید افکار منفی وجود شما را فرا بگیرد .

با وجود تکنولوژی جدید و پیچیدگی های آن ،انسانهای امروز دچار نوعی سردرگمی شده اند که باعث شده است تمرکز آنها کاهش پیدا کند برای افزایش تمرکز باید ذهن خود را مدیریت کنید .

 

برای افزایش تمرکز زمانی را به خودتان اختصاص دهید

هر انسانی نیاز دارد زمانی را به خلوت با خویش بپردازد و بتواند به شناخت درونی خود برسد .شما تا خودتان را نشناسید نمیتوانید به توانایی های درونی خود پی ببرید .

در مواقع خلوت با خود افکار شما بر روی نقطه ی خاصی متمرکز میشود و از پراکندگی و آشوب نجات پیدا میکنید سعی کنید در روز ساعتی را به خودتان اختصاص دهید و به زندگی خود و خواسته هایتان بیندیشید .

در این حالت سعی کنید تلفن همراه خویش را خاموش کنید و از افکار بیهوده بپرهیزید همه چیز را فراموش کنید و تنها به خودتان بیندیشید .

 

زندگی ایده آل خود را تصور کنید

برای افزایش تمرکز و کنترل ذهن خود میتوانید زندگی ایده آل خود را تصور کنید تصور زندگی ایده آل به شما کمک میکند تا در ذهن خود تجسم کنید تجسم میتواند شما را به مسیر درستی برساند .

برای اینکار میتوانید جایی خلوتی را انتخاب کنید و هر آنچه را که میخواهید را تجسم کنید شما با قدرت ذهن خود میتوانید خواسته هایتان را برآورده سازید کافی است که باور داشته باشید .

در این حالت چشم های خود را ببندید و به هر آنچه که میخواهید بیندیشید اندیشیدن کمک به کنترل ذهن شما میکند و سببب رسیدن شما به خواسته ی ذهنی تان میشود .

 

جدول حل کنید

یکی از راه های افزایش تمرکز حل کردن جدول است شما با این تمرین میتوانید کنترل ذهن خود را بدست بگیرید و ذهنی فعال داشته باشید .جدول حل کردن و بازی های شبیه به آن میتواند در باروری مغز شما نقش داشته باشد .

یوگا و ریکسیشن را انجام دهید 

برای افزایش تمرکز خویش میتوانید به یوگا و ریلکسیشن بپردازید یوگا کمک میکند تا عضلات شما و در نتیجه مغز شما در حالت آرامش قرار بگیرد و در این صورت کنترل ذهن شما افزایش پیدا کند .

در حات یوگا تمرکز شما افزایش پیدا میکند و شما به آرامش روحی میرسید .

 

دعا و نماز راهی برای افزایش تمرکز 

نماز باعث میشود شما از مشکلات و فضای پر استرس رهایی پیدا کنید د راین صورت تمام افکار شما بر روی عبادت و یاد خدا متمرکز میشود .

در نماز شما مسائل بیرونی را فراموش میکنید و میتوانید کنترل ذهن خود را به دست بگیرید .برای افزایش تمرکز خود میتوانید قبل از شروع نماز لحظاتی در حضور خود به تفکر بپردازید و از او بخواهید تا به زندگی شما آرامش عطا کند .

دعا کردن نیز کمک میکند تا ذهن شما به آرامش برسد و تمرکز شما افزایش پیدا کند .

 

استرس را از خود دور کنید

برای افزایش تمرکز خود باید استرس را از خود دور کنید ،همچنین افرادی که باعث ایجاد استرس در شما میشوند را از خود دور کنید .

ذهن خود را مثبت کنید و از اندیشیدن به نکات منفی بپرهیزید .

 

برای افزایش تمرکز به  طبیعت بروید 

رفتن به طبیعت سبب میشود تا بتوانید مشکلات و فشارهای روانی را فراموش کنید و بر روی نکات مثبت زندگی تان متمرکز شوید .طبیعت و فضای سبز به بهبود عملکرد مغز شما کمک بسیاری میکند و باعث میشود کنترل ذهن خود را بدست بگیرید .

به تغذیه ی خود اهمیت بدهید 

بعضی خوراکی ها باعث سردی مغز میشوند در نتیجه تمرکز شما کاهش پیدا میکند سعی کنید غذاهای مقوی بخورید و از خوردن مدام ترشی جات بپرهیزید .

خوردن مویز به افزایش قدرت ذهن شما کمک زیادی می کند .در برنامه ی غذایی خود غذاهای سالم را قرار دهید .

 

 برای افزایش تمرکز تمرین کنید

برای افزایش تمرکز میتوانید تمرینات لازم را انجام دهید یکی از این تمرینات تمرین خیره شدن به یک لیوان است به مدت چند دقیقه به لیوان خیره شوید و سپس چشم های خود را ببندید و سعی کنید آن را تصور کنید .

با این تمرین و تمرینات مشابه میتوانید کنترل ذهن خود را بدست بگیرید و به ذهنتان  یاد می دهید که به هر چیزی که شما فرمان میدهید بیندیشد .

برای گوش دادن به پادکست های اصول دعوت، پیگیری و پرزنت ذر بازاریابی شبکه ای اینجا کلیک کنید

پیشنهاد می کنیم مقاله مربوط به شرکت بیز را مطالعه کنید

برای ساخت انگیزه درست از گوش دادن به آهنگ های انگیزشی قافل نشوید

تهیه شده توسط گروه آموزشی و انگیزشی سلام رویا