در این مقاله قصد داریم اصول مدیریت فروش را به اختصار توضیح دهیم .اصول مدیریت فروش حول محور افزایش فروش ،افزایش سوددهی و تامین نیازهی تولید کننده مصرف کننده میباشد .

مدیریت فروش در بازاریابی دیجیتال اهمیت ویژه ای دارد .باتوجه به شرایط کار امروز فروشندگان نقش مهمی در فعالیت های اقتصادی دارند و تمام فعالیت های آنها بر اقتصاد جامعه تاثیر گذار است .

مدیران فروش وظیفه ی معرفی محصولات به مشتریان هستند آنها شرایط بازار را میسنجند و با توجه به شرایط بازار محصول ارائه میدهند .اصول مدیریت فروش به ارتقای شرکت تجاری و برند شدن شرکت کمک بسیاری میکند .

  • اصول مدیریت فروش ارتباط موثری با مشتری دارد 

اصول مدیریت فروش به اصولی گفته میشود که در آن مدیر فروش وظیفه ی برنامه ریزی مدون و ارائه نظرات تاثیر گذار و برقراری ارتباط درست و موثر با مشتری است .

مدیر فروش وظیفه دارد تا ارتباط موثر بین تولید کننده و مصرف کننده را برقرار کند و از این طریق بتواند شرکت را به سود دهی بیشتری برساند .

مدیر فروش باید نیازهای مشتری را برطرف کند و درصددجلب رضایت مشتری برآید او باید با تمام وجود به فعالیت بپردازد و عاشق کار و حرفه ی خود باشد تا بتواند در این زمینه به موفقیت برسد .

  • ارتباط خود را با مشتری حفظ کنید 

یکی از اصول مدیریت فروش حفظ ارتباط با مشتری است شما باید تمام جوانب را بسنجید و رفتاری در خور و شایسته داشته باشید .این را بدانید که در قسمت فروش مشتری حرف اول را میزند و شما باید رضایت او را کسب کنید .

سعی کنید همیشه لبخند به لب داشته باشید لباسهای آراسته بپوشید و به وضعیت ظاهر خود اهمیت بدهید زیرا لباس شما و ظاهر شما تاثیر بسیاری بر مشتری میگذارد .

سعی کنید در مواقع صحبت کردن با احترام صحبت کنید و از بکار بردن کلمات سطحی بپرهیزید .

  • برنامه ریزی دقیق یکی از اصول مدیریت فروش

برای اینکه بتوانید در قسمت فروش موفق باشید و شرکت را به سود دهی برسانید باید برنامه ریزی دقیقی داشته باشید این به معناست که شما باید سروقت باید به محیط کار خود وارد شوید و برای تک تک فعالیت های خود برنامه داشته باشید .

یک مدیر موفق فروش باید استراژی قوی برای فعالیت های خود داشته باشد و بتواند تصمیم درستی در مواقع بحرانی ارائه دهد .توجه به بودجه ی شرکت و هزینه ها از فعالیت های مهم مدیر فروش محسوب میشود .

مدیر فروش باید پیش بینی دقیقی در مورد هزینه ها ،فروش و سایر موارد ارائه دهد .

  • مدیر فروش باید نیروی فروش با تجربه را برگزیند 

انتخاب نیروی فروش شایسته از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا با توجه به وجود هزینه های بالا او باید در صدد کاهش هزینه ها و افزایش سود آوری باشد .

یکی از اصول مدیریت فروش انتخاب افراد شایسته است که باعث ارتقای شرکت میشود .مدیر فروش باید از میان متقاضیان افرادی را برگزیند که مناسب بازاریابی هستند و توانایی فروش را دارند .

اینگونه  افراد دارای اعتماد به نفس بالا و روابط اجتماعی درستی هستند که میتواند به فروش و جذب مشتری کمک کند .

این را بدانید که کار فروش فعالیت تیمی اهمیت بسیاری دارد و مدیر فروش باید اشخاصی را انتخاب کند که دارای روحیه تیمی هستند و میتوانند ارتباطات گسترده ای داشته باشند .

  • توجه و نظارت بر فعالیت های کارمندان 

یکی دیگر از اصول مدیریت فروش توجه بر فعالیت های کارمندان ونیروی فروش است اینکه مدیر فروش باید فعالیت های نیروی فروش را تحت نظر داشته باشد و بازدهی آنها را بسنجد و از کارمندان فروش توقع فروش و ارتباط موثر را داشته باشد .

مدیر فروش باید بر فعالیت های نیروی فروش نظارت و دسترسی داشته باشد و هیچ گاه کارمندان را به حال خود رها نکند .

  • یکی از اصول مدیریت فروش آموزش است 

مدیر فروش وظیفه دارد نیروی کار را آموزش دهد و تجارب خود را در اختیار آنها بگذارد او برای سهولت در این امر میتواند نمایندگانی برای خود برگزیند .

مدیر فروش علاوه بر آموزش فروش باید حسابداری ،روانشناسی ،بازاریابی و…را جز آموزش های خود قرار دهد .

  • برقراری عدالت میان تیم فروش 

یکی از اصول مدیریت فروش ایجاد عدالت و همدلی میان تیم فروش است زیرا در فروش کار تیمی از اهمیت بسیاری برخوردار است .شما به عنوان یک مدیر موفق فروش باید میان کارمندان فروش با عدالت رفتار کنید و اجازه ندهید روابط بیرون از محیط کار در محیط کار اختلال ایجاد کند .

برای گوش دادن پاکدست های بازاریابی شبکه ای و اصول دعوت ،پرزنت و پیگیری اینجا کلیک کنید .

پیشنهاد می کنیم مقاله مربوط به شرکت بیز را حتما مطالعه کنید

تهیه شده توسط گروه آموزشی سلام رویا