راهکارهای جلوگیری از افسردگی چیست؟

در این مقاله قصد داریم تا راهکارهایی برای جلوگیری از افسردگی آن هم در این روزهای پر مشغله برای شما دوستان گرامی بیان کنیم.

یکی از حالاتی که برایهر شحص در زندگی روزمره اتفاق افتاده است احساس افسردگی و ناتوانی است. این حس، حسی است که هیچ کس دوست ندارد که هیچ وقت تجربه کند ولی برای همه انسانها در هر سنی که باشند اتفاق می افتد. در واقع اگر شما احساسهایی مانند ناتوانی، سزخوردگی و غیره دارید در واقع شما دوچار افسردگی شدید ولی نگران نباشید ما در اینجا راه حل هایی را برای شما بازگو می کنیم که به کمک آنها می توانید این احساس ها را ازبین ببرید و چلوگیری از افسردگی کنید و حسی بسیار زیبا، شادی و مثبتی را برای خود بجود آورید.

افسردگی چیست؟

در واقع افسردگی به حالتی از خستگی گفته می شود. خستگی هایی مانند خستگی عاطفی، جسمی، روحی و روانی که بیشتر بر اثر استرس طولانی مدت برای افراد بوجود می آید. وقتی فردی احساس می کند که افسرده شده است در واقع حس ضعف و ناتوانی در خود احساس می کند و این موضوع در واقع به دلیل نداشتن حس خوب و مثبتی نصبت به اتفاقات پیرامون می باشد. اگر افسردگی ادامه یابد شما دیگر علاقه و انگیزه ای برای انجام دادن هیچ کاری نخواهید داشت و عملا خود ر ناتوان در رسیدن به اهداف و خواسته هایتان می بینید. در واقع افسردگی شایع ترین ورد در نرسیدن افراد به اهداف و آرزوهایشان می باشد.

تاثیرات منفی افسردگی که برای انسانها بوجود می آید در همه زمینه های زندگی افراد خود را نشان می دهد چه در خانه یا محل کار و یا حتی در زندگی اجتماعی افراد تاثیرات افسردگی کاملا نمایان است. تاثییر منفی افسردگی انقدربالا است که علاوه بر این که بر روح و روان شما اثرات منفی می گذارد بلکه برروی جسم شما هم تاثیر دارد و باعث می شود که جسم ضعیف شده و به سرعت مریز شوید مانند سرماخردگی های پی در پی. به خاطر عواقب بسیار بد افسردگی شما باید به سرعت با آن مقابله کنید و از بینش ببرید.

چگونه جلوگیری از افسردگی کنیم؟

فرقی نمی کند که شما به تازگی متوجه شده اید که افسرده هستید و یا خیلی وقت است که این حس بد را در وجود خود دارید. ادامه روند داشتن این حس به شما هر روز اسیب های بسیار زیادی می زند که باید خیلی زود برطرفشان کنید. الان و در همین لحظه است که باید تصمیم بگیرید که دیگر نمی خواهید تا افسرده باشید و جلوگیری کنید از افسردگی که برای شما بوجود آمده است تا دوباره احساس شادی و یرزندگی کنید. برای جلوگیری از افسردگی شما باید سه مرحله را پشت سر بگذارید.

  1. تشخیص: در واقع در این مرحله شما به علائم و نشانه هایی که نشان می دهد که شما افسرده می باشید دقت می کنید
  2. معکوس کردن: در این مرجله باید به کمک مدیریت استرس علایف افسردگی را خنثی کنید و یا حتی از بین ببرید
  3. تاب آوردن: این مرحله سخت ترین مرحله ممکنه در جلوگیری از افسردگی است. بشکلی که شما باید مراقب باشید تا دیگر افسردگی به سراغتان نیاید و با ورزش کردن پی دی پی احساس خوب و با نشاطی را برای بدن خود ایجاد کنید.

 

برای گوش دادن به پادکست  بازاریابی شبکه ای اینجا کلیک کنید

برای ساخت انگیزه درست از گوش دادن به آهنگ های انگیزشی غافل نشوید

ختما مقاله مربوط به شرکت بیز و جملات انگیزشی را مطالعه کنید

تهیه شده توسط گروه آموزشی و انگیزشی سلام رویا

اگر سوالی دارید ، تیم ما آماده پاسخگویی به شماست

هنوز دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© تمامی حقوق مادی و معنوی برای گروه سلام رویا محفوظ است. 1398 شرکت بهینتا طراح سایت در اصفهان