چگونه تمرکز حواس خود را افزایش دهیم ؟

چگونه تمرکز حواس خود را افزایش دهیم سایت سلام رویا

در این مقاله قصد داریم به راههای افزایش تمرکز حواس بپردازیم ،غالبا حواس پرتی برای همه ی ما وجود دارد ،اینکه نمیتوانیم تمرکز کنیم و در یادگیری و سایر امور دچار ضعف می شویم .

مشکل اکثر ما این است که مدام فکر می کنیم و خیال می کنیم با فکر کردن می توانیم  همه چیزی را تغییر دهیم در صورتی که سخت در اشتباهیم .شما برای رسیدن به موفقیت باید بتوانید بر کارتان تمرکز کنید بدون تمرکز نمیتوانید پله های ترقی را طی کنید .

 • همه ی کارها را با هم انجام ندهید 

دلیل اصلی اینکه اکثر ما تمرکز حواس نداریم این است که می خواهیم همه ی کارها را با هم انجام دهیم د راین صورت ذهن ما دچار تشویش می شود و قدرت تمرکز به پایین ترین حد خود می رسد .

سعی کنید یک کاری را که به آن علاقه دارید انتخاب کنید و آن را انجام دهید و از این شاخه به آن شاخه پریدن بپرهیزید . کارهایتان را اولویت بندی کنید و براساس اهمیت آنها را انجام دهید .

 • برنامه ی مشخصی داشته باشید 

یکی از دلایل نداشتن تمرکز حواس این است که برنامه ی مشخصی برای زندگی خود نداریم در این حالت دچار سردرگمی می شویم و نمی توانیم کارهای خود را درست انجام دهیم .

وجود برنامه به شما کمک می کند تا بتوانید حواس خود را جمع کنید و بر روی مسائل اصلی تمرکز کنید .برای کارهای خود یک لیست تهیه کنید و براساس اهمیت آنها اولویت بندی کنید .

یک برنامه ریزی مشخص داشته باشید و طبق برنامه جلو بروید و اجازه ندهید چیزی مانع رسیدن شما به اهدافتان شود .

 

 •  برای افزایش تمرکز حواس  ورزش کنید

ورزش با افزایش اکسیژن رسانی به مغز باعث افزایش تمرکز حواس شما می شود همچنین شما با ورزش قدرت بدنی خود را افزایش می دهید و در این صورت مغز شما نیز بهتر فعالیت می کند .

برای بهبود عملکرد مغز خود ورزش را جز برنامه های اصلی خود قرار دهید تا بتوانید تمرکز حواس خود را بالا ببرید .

 • مدتیشن و یوگا راهی برای افزایش تمرکز حواس 

شما با مدتیشن و یوگا روح خود را به آرامش کامل می رسانید. در زمانی که شما یوگا و مدتیشن را انجام می دهید ،بر تمام قسمت های بدن خود تمرکز می کنید .

شما با تمرینات یوگا و مدتیشن می توانید تمرکز حواس خود را افزایش دهید .مراقبه حالتی است که به شما کمک می کند مشکلات خود را رها کنید و با تمام وجود بر نکات مثبت وجودی خود تمرکز کنید .

در طی روز حداقل ده دقیقه را به مراقبه بپردازید و سعی کنید روح خود را به آرامش برسانید و از این طریق تمرکز خود را افزایش دهید .

 • به خود استراحت بدهید 

یکی از دلایل اینکه نمیتوانیم تمرکز حواس داشته باشیم این است که مدام در حال فعالیت هستیم و از خستگی رنج می بریم زمانی که جسم ما خسته باشد روح و مغز ما نیز خسته می شود و بنابراین نمیتوانیم تمرکز حواس داشته باشیم .

در ساعات کاری به خودتان استراحت بدهید و بگذارید ذهن شما به آرامش برسد .استراحت های کوتاه شما به مغزتان سبب می شود تا عملکرد مغز شما بهبود پیدا کند در نتیجه تمرکز حواس شما افزایش پیدا کند .

 

 • زمان هایی را در سکوت بسر ببرید 

زمان هایی را به خودتان اختصاص دهید و اجازه دهید تمام وجود شما به آرامش برسد .سعی کنید مکان خلوتی را انتخاب کنید و مدت زمانی را در سکوت بسر ببرید و سعی کنید ذهن خود را خالی کنید و به هیچ چیز فکر نکنید .

در این حالت ذهن شما به نوعی خلاء می رسد که این اتفاق باعث افزایش میزان تمرکز شما می شود.

 • انجام بازی های فکری راهی برای تمرکز حواس 

تمرینات ذهنی و بازی های فکری سبب می شود مغز شما پرورش پیدا کند .انجام بازی های فکری ،حل جدول و …سبب افزایش توانایی های مغزی و در نتیجه افزایش تمرکز حواس شما می شود .

 • تجسم خلاق را انجام دهید 

یکی از راه های افزایش تمرکز حواس انجام تمرین های تجسم خلاق است .شما با تجسم خلاق آرزوهای خود را مجسم می کنید و د رنتیجه ذهن شما قدرتمند می شود و تمرکز شما افزایش پیدا می کند .

یکی از تمرینات تجسم خلاق خیره شدن به نقطه ای خاص است ، این تمرین کمک می کند تا شما بتوانید بر روی فعالیت مورد نظر خود دقیق متمرکز شوید .

از آهنگ های انگیزشی برای ایجاد تجسم خلاق می توانید استفاده کنید.

 • زمان هایی تلفن خود را رها کنید 

یکی از دلایل کاهش تمرکز حواس ما استفاده ی بیش از حد از تلفن همراه است ،اینترنت همانقدر که مفید است استفاده ی بیش از حد آن می تواند آسیب های جدی را به مغز ما وارد کند .

زمان هایی تلفن خود ار رها کنید و از طبیعت و از فضای بکر آن استفاده کنید تا بتوانید تمرکز خود را افزایش دهید .

 

برای گوش  دادن پاکدست های بازاریابی شبکه ای و اصول دعوت ،پرزنت و پیگیری اینجا کلیک کنید .

پیشنهاد می کنیم مقاله مربوط به شرکت بیز را حتما مطالعه کنید

تهیه شده توسط گروه آموزشی سلام رویا

اگر سوالی دارید ، تیم ما آماده پاسخگویی به شماست

۲ دیدگاه برای چگونه تمرکز حواس خود را افزایش دهیم ؟ ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. Avatar

  از شما برای زمانی که بابت تهیه ی این مقاله گذاشتید ممنونم

© تمامی حقوق مادی و معنوی برای گروه سلام رویا محفوظ است. 1398 شرکت بهینتا طراح سایت در اصفهان