چگونه آرامش روحی بدست آوریم ؟

چگونه آرامش روحی بدست آوریم سایت سلام رویا

در این مقاله سعی داریم تا به بررسی راههایی برای افزایش آرامش روحی بپردازیم و امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شود .در عصر جدید که عصر تکنولوژی است ما با بمباران اطلاعات مواجه هستیم و در نتیجه دچار فشارهای روحی روانی بسیار میشویم .

با افزایش آرامش روحی میتوانیم به موفقیت های بزرگ برسیم .

 

  • حال خود را دریابید و به آرامش روحی برسید 

مشکل بسیاری از ما این است که نمی توانیم در حال زندگی کنیم در این صورت مدام در حالت آشفتگی و تشویش بسر می بریم تشویش برای مشکلاتی که اصلا وجود خارجی ندارند و تنها در ذهن ما وجود دارند .

به جای اندیشیدن به مسائل نیامده تمرکز خود را بر مسائل حال معطوف کنید و اجازه دهید آینده در زمان خود اتفاق بیفتد .تمرکز بر روی مشکلات و مسائل نیامده انرژی اکنون شما را می گیرد و باعث می شود شما نتوانید به مسائل مهم اکنون خود برسید .

برای افزایش آرامش روحی باید د رحال زندگی کنید و با تمام وجود از سرمایه های فعلی خود استفاده کنید و لذت ببرید .

  • محیط اطراف خود را شاد کنید

این اهمیتی ندارد که در چه محیطی زندگی می کنید یا محل کار شما کجاست شما باید سعی کنید شادی را به محیط کار و زندگی خود بیاورید .این شما هستید که می توانید شرایط را آنطور که می خواهید تغییر دهید .

سعی کنید محیطی را برای کار انتخاب کنید که به شما آرامش دهد .محیط کار در آرامش شما و افکار شما تاثیر به سزایی دارد .افرادی را که این آارمش روحی را برهم میزنند از زندگی خود حذف کنید و یا اگر نمیتوانید، آنها را حذف کنید سعی کنید به بحث با انها نپردازید و آنها را به حال خود رها کنید .

از گلدان گل در محل کار خود استفاده کنید و هر وقت مسئله ای ذهن شما را درگیر کرد با نگاه کردن به آن همه چیز را فراموش کنید .

تکرار این رفتارهای مثبت در ناخودناخودآگاه شما تاثیر بسزایی خواهد گذاشت .همیشه میز محل کار خود و اتاق خود را مرتب کنید این را بدانید که منظم و تمیز بودن به جذب انرژی های مثبت کمک می کند .

زمانی که اطراف شما منظم باشد ذهن شما نیز نظم پیدا می کند و به آرامش روحی خواهید رسید .از موزیک های شاد استفاده کنید و سعی کنید همیشه لبخند بر روی لبان خود داشته باشید .

زندگی را سخت نگیرید و با تفکر درست همه چیز را حل کنید این را بدانید شادی امری درونی است و شما باید از درون خود را قدرتمند بسازید .

 

  •  برای آرامش روحی تنفس عمیق را تمرین کنید 

بسیاری از ما با مشکل تنفس مواجهیم اینکه تند تد نفس می کشیم و در مواردی که استرس داریم این تنفس به حد بالایی می رسد و باعث ایجا ناراحتی های زیادی در ما میشود .

غذای مغز اکسیژن است زمانی که ما نتوانیم اکسیژن لازم را به مغز و دیگر اندام های بدن برسانیم دچار خستگی مفرط،استرس و عصبانین می شویم که تمام اینها اثرات منفی بر روح و روان ما می گذارد .

تنفس عمیق را تمرین کنید سعی کنید شکم خود را به دخل ببرید با بینی نفس بکشید و اکسیژن را به تمام اعضای بدن خود بفرستید .

بر روی تنفس خود تمرکز کنید تا به آرامش روحی برسید .

  • کارهای خود را سر وقت انجام دهید 

منظم بودن و اینکه شما مسئولیت پذیر باشید تاثیر زیادی در رسیدن به آرامش روحی شما دارد .کارهای خود را سر زمان مشخص انجام دهید از به تعویق انداختن کارها بپرهیزید .

وقتی شما مسئولیت خود را درست انجام می دهید انگار باری از دوش شما برداشته میشود بسیاری از تنش های ما به دلیل سهل انگاری و انجام  ندادن کارها در زمان مشخص است .

در صورت وظیفه شناسی شما از سوی دیگران نیز به محبوبیت می رسید و این کمک زیادی به شما خواهد کرد .

  • مدتیشن و یوگا به آرامش روحی شما کمک می کند

شما با انجام تمرینات یوگا و مدتیشن به آرامش روحی خواهید رسید .در تمرینات یوگا و مدتیشن ذهن شما از انرژی های منفی تخلیه می شود و به نوعی خلا می رسد .

بعد از اینکه ذهن شما به نوعی خلسه و خلاء می رسد میتواند به جذب انرژی های مثبت بپردازذ .در این شرایط شما میتوانید آرامش روحی و تمام مولفه های مثبت را جذب خواهید کرد .

 

  • به حرفهای دیگران توجه نکنید 

اگر انسان وابسته ای هستید و مدام نظر دیگران را برای انجام کارهای خود می پرسید بدانید که زندگی شما دچار اختلال خواهد شد .شما باید از خود استقلال داشته باشید و بتوانید گلیم خود را از آب بیرون بکشید .

به نظرات دیگران اهمیت ندهید و برای رسیدن به آرامش روحی خودتان دست به کار شوید . اگر لباسی را میخواهید بخرید خودتان تنهایی به خرید بروید و برای خود ارزش قائل باشید .

به انتخاب های خود بها بدهید و به آسانی دست از تصمیمات خود نکشید .

 

برای گوش دادن به پادکست های اصول دعوت، پیگیری و پرزنت در بازاریابی شبکه ای اینجا کلیک کنید

پیشنهاد می کنیم مقاله مربوط به شرکت بیز را مطالعه کنید

برای ساخت انگیزه درست از گوش دادن به آهنگ های انگیزشی غافل نشوید

تهیه شده توسط گروه آموزشی سلام رویا 

اگر سوالی دارید ، تیم ما آماده پاسخگویی به شماست

هنوز دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© تمامی حقوق مادی و معنوی برای گروه سلام رویا محفوظ است. 1398 شرکت بهینتا طراح سایت در اصفهان