قوانین وارن باف برای رسیدن به موفقیت

در این فیلم آموزشی و انگیزشی برای شما از قوانینی صحبت می کنیم که باعث شد وارن باف به یکی از ثروتمندترین افراد دنیا تبدیل شود.

وارن ادوارد بافت  Warren Edward Buffett در سال 1930 در اوماها نیراسکا چشم به جهان کشود . او از همان دوران جوانی به خاطر فعالیت سیاسی که پدرش داشت به فعالیت های سیاسی روی آورد . او آنقدر برای پدر خود ارزش قائل بود که نام پسر خود را نیز مانند نام پدرش هوراد گذاشت . به گفته خود وارن باف علاقه او به کثب ثروت و ثروتمند شدن از همان دوران کودکی شکل گرفت و خواندن کتابی با نام هزاران روش برای کسب هزاران دلار در بوجود آمدن این علاقه نقش ویژه ای داشت. او می گوید از آن زمان کتاب و کتاب خوانی یکی از مهمترین قسمت های زدگی روزانه او میباشد به شکلی که در همین دوران کهن سالی روزی بیش از 8 ساعت زمان صرف خواندن کتاب می کند.

کتاب هزاران روش برای بدست اوردن هزاران دلار چنان تاثیر بزرگی بر وارن باف گذاشته بود که او در همان دوران کودکی شروع به دست فروشی کرد او در ابتدا شروع به فروش موکاکولا، آدامش و روزنامه و مجله می کرد و این کار را تا دوران دبیرستان خود ادامه داد.

این سرمایه گذار بزگ اولین سرمایه کذادی خود را در سن 25 سالگی به خرید دستگاه بازی پین بال و قرار دادن آن در آرایشگاهی انجام داد و با اجاره دادن آن توانست اندک درآمدی برای خود بوجود آورد . او درآمد حاصل از این کار را خرج نمی کرد بلکه آن درآمد را جمع آوری می کرد دستگاه های بیشتری را خریداری کرد و این کار باعث شد در زمان بسیار کوتاهی او مالک چندین ماشین بازی در آرایشگاه های مختلف شهر شان شود.

در انتها او بجاب این که سود حاصل از این دستگاه ها را بردارد کسب و کار خود را با سودی بسیار بیشتر به مبلغ 1200 دلار به فروش رساند.

وارن باف با همین طرز فکر و نوع نگرش توانست در آن دوران چیزی در حدود 10 هزار دلار جمع آوری کند . یعنی او پس از اتمام دبیرستان بیش از 10 هزار دلار یا بهتر بگوییم بیش ار 100 هزار دلار امروزی پول برای خود جمع آوری کرده بود. او پس از این مورد در روزنامه واشنتگن سرمایه گذاری و این مورد باعث شود او به سودی در حدود 170 دار در ماه بدست آورد. این روزنامه روزنامه ای می باشد که او بعدها سهم زیادی از آن را خرید.

روزی ۸ ساعت مطالعه، باعث شده است که بافت همیشه حرف‌هایی جذاب برای گفتن داشته باشد. او در یک کلاس به دانش‌جویان می‌گوید: (نقل به مضمون)

تصور کنید به شما بگویم که یک ماشین انتخاب کنید. هر مدلی و هر رنگی که دوست دارید. این ماشین فردا جلوی در خانه شما است. احتمالا خیلی از شماها به سرعت گران‌ترین ماشینی که می‌شناسید را انتخاب می‌کنید. اما چه می‌شود اگر یک شرط دیگر بگذارم: به شرطی ماشین را برای شما می‌خرم که تا آخر عمر مجبور باشید برای تمام کارهای خود فقط از همین ماشین استفاده کنید. حالا قضیه عوض می‌شود. به دنبال ماشینی کاربردی، قابل اعتماد و راحت می‌گردید که هزینه تعمیر زیادی نداشته باشد.

برای گوش دادن به پادکست  بازاریابی شبکه ای اینجا کلیک کنید

برای ساخت انگیزه درست از گوش دادن به آهنگ های انگیزشی غافل نشوید

حتما مقاله مربوط به شرکت بیز و جملات انگیزشی را مطالعه کنید

تهیه شده توسط گروه آموزشی و انگیزشی سلام رویا

اگر سوالی دارید ، تیم ما آماده پاسخگویی به شماست

هنوز دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© تمامی حقوق مادی و معنوی برای گروه سلام رویا محفوظ است. 1398 شرکت بهینتا طراح سایت در اصفهان