زندگی افراد موفقی که شکست را تجربه کردند

در ایم مقاله قطد داریم تا برای شما در مورد زندگی افراد موفقی صجبت کنیم که در راه کسب موفقیتشان شکست های زیادی را تجربه کردند

1. اپرا وینفری

در دنیای امروزه اپرا وینفری یکی از محبوب ترین و شناخته شده ترین مجری های تلویزیون در سطح جهان می باشد. ولی اوضاع عالی که او هم اکنون تجربه می کند همیشه به همین شکل نبوده است. او دوران نوجوانی بسیار سختی را پشت سر گذاشت به شکلی که در دوران نوجوانی مورد آزار و ازیت جنسی قرار می گیرد. زندگی در این دوران برای او قدری سخت بوده که او در سن 14 سالگی مودکی را به دنیا می آورد و لی عمر این کودک زیاد نبوده و می میرد.

او اوایل دوران کاری او نیز بسیار سخت بوده و چندان خوشانید نبوده است به شکلی که او در اولین اجرای خود در قالب جادویی تلویزیون از کار مجری گری اخراچ شده و دلیل اخراج او را مدیران به این شکل بیان می کنند که او در مقابل دوربین بسیار احساساتی رفتار کرده و نمی تواند خود را جلوی دوربین فیلتر کنند. ولی این زن کارآفرین روحیه خود را از دست نداده و با پشتکاری که داشته توانسته خود را به یکی از پولدارترین افراد دنیا تبدیل کند او در حال حاضر توانسته است تا 3 میلیارد دلار سرمایه دارد.

او در همایشی در دانشگاه هاروارد گفت که: مفهومی به نام شکست وجود ندارد بلکه شکست یه روش زندگی است که ما را به راه درست هدایت کند.

2. توماس ادیسون

یکی از بهترین مثال هایی که می توان برای اهمیت ندادن به حرف دیگران زد دو واقع زندگی نامه توماس ادیسون است. در زمانی که توماس ادیسون بچه بود معلم او توماس گفته بود که او بسیار احمق است و در زندگی به هیچ کجا نمی رسد ولی ادیسون هیچ گاه دست از تلاش کردن بر نمی دارد و پس از هزاران بار شکست خوردن در نهایت توانست نام خود را در تاریخ جاودانه کند.

در نشست خبری یکی از خبرنگاران نظر توماس ادیسون را برای هزاران شکستی که او در ساخت لامپ با آن روبرو شد پرسید. ادیسون این گونه آن سوال را پاسخ داد: من اصلا شکست نخوردم، بلکه من هزاران راه را تجربه کردم که به وسیله آنها نمی شد به موفقیت رسید.

3. آلبرت آینشتین

یکی از افرادی که در زندگی خود در راه رسیدن به موفقیت با شکست های بسیار زیادی روبرو شد آلبرت انشتین می باشد. او تا سن 40 سالگی در برقراری ارتباط با دیگران بسیار مشکل داشت و نمی توانست با کسی ارتباط درستی برقرار کنداو حتی تا هفت سااگی حتی نمی توانست درست حرف بزند. او با سخت کار و تلاش کردن توانست تا عنوان پدر فیزیک دنیا را به خود اختصاص دهد و جایزه نوبل را نیز ازان خود کند.

4. هنری فرد

نام اتومبیل فورد نامی است که تمام افراد دنیا حداقل برای یک بار هم که شده آن را شنیده اند زیرا کارخانه فرد یکی از پیشتازان صنعت اتومبیل سازی در دنیا می باشد. ولی شما این را باید بدانید که آقای هنری فرد که به عنوان موسس صنایع اتومبیل رانی رد در دنیا شناخته می شود در زندگی خود با شکست های بسیار زیادی روبرو بوده است ولی در نهایت توانسته است که موفقیت بزرگی به نام صنایع اتومبیل سازی فرد را در نیا رقم بزند. یکی از شکست های هنری فرد در واقع 5 بر ورشکستگی این فرد در ایجاد چنین صنعت بزرگ و با شکوهی می باشد.

 

 

برای گوش دادن به پادکست  بازاریابی شبکه ای اینجا کلیک کنید

برای ساخت انگیزه درست از گوش دادن به آهنگ های انگیزشی غافل نشوید

ختما مقاله مربوط به شرکت بیز و جملات انگیزشی را مطالعه کنید

تهیه شده توسط گروه آموزشی و انگیزشی سلام رویا

اگر سوالی دارید ، تیم ما آماده پاسخگویی به شماست

هنوز دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© تمامی حقوق مادی و معنوی برای گروه سلام رویا محفوظ است. 1398 شرکت بهینتا طراح سایت در اصفهان