در این مقاله سعی داریم تا به گام هایی برای رسیدن به تفکر کارآفرینان بپردازیم .کارآفرینان در مواجه با مشکلات به گونه ای خاص عمل می کنند برای آنها هر چیزی قابل حل است و غیرممکنی وجود ندارد .

.

آنها در انجام امور بسیار مصمم هستند و توانایی انجام هر کاری را در خود می بینند بنابراین از شکست نمی ترسند ، بسیار خوشبینانه رو به جلو حرکت می کنند .

 • شکست ناپذیر بودن یک گام برای رسیدن به تفکر کارآفرینان 

اگر به زندگی یک کارآفرین نگاهی بیندازیم متوجه خواهیم شد که او هم مثل بسیاری از انسانهای دیگر با شکست مواجه شده است ،اما چه دلیلی باعث می شود که به راه خود ادامه دهد و به یک کارآفرین موفق تبدیل شود ؟

مسلم است که پاسخ سوال بالا در تفکر کارآفرینان نهفته است یعی نوع اندیشه و سپس رفتار او در  مواجه با شکست و مشکلات ،باعث می شود که اینگونه افراد شکست ناپذیر باشند .

آنها به شکست به دیده ی تجربه نگاه می کنند و از آن درس می گیرند .جف بزوز یک کارآفرین موفق است که مدیر عامل و بنیان گذار شرکت آمازون نیز هست ،او در ابتدای مسیر دچار مشکلاتی شده بود اما هیچ کدام از آنها او را ناامید نکرده بود و مانع پیشرفت او نشده بود .

او از شکست هایش به نام تجربه یاد می کند و معتقد است که تجربیات میتوانند بر زندگی انسان تاثیر گذار باشند و او را به مسیر درست برسانند .

این را بدانید که هیچ کارآفرینی نمیتواند بدون شکست و تجربه های ناب به موفقیت برسد این شما هستید که تعیین می کنید با مشکلات چگونه برخورد کنید .

 

 • تفکر کارآفرینان  نسبت به واقعیت های اطراف متفاوت است

همه ی کارآفرینان ممکن است اشتباه کنند آنها حتی ممکن است در گزینش افراد نیز اشتباه کنند و گزینه هایی را انتخاب کنند که اصلا شایستگی ندارند .

اما با وجود اشتباهی که ممکن است از آنها سر بزند آنها در مواقع اضطراری بهترین رفتار را انجام می دهند ، از مسیر و هدف خود دست نمی کشند .

آنها نسبت به واقعیت ها دیدگاه متفاوتی دارند و واکنش درست و منطقی از خود بروز می دهند .یک کارآفرین موفق قضاوت های درستی انجام می دهد و اجازه نمی دهند احساسات او بر روی تصمیمات مهم تاثیر بگذارد .

این دیدگاه متفاوت یک کارآفرین نسبت به واقعیت های اطراف است که او را نسبت به بقیه متمایز می کند و باعث می شود او بهترین استراژی را ارائه دهد .

تفکر کارآفرینان سبب شده است که همیشه آنها از همه جلو باشند و بتوانند به بهترین شکل ممکن عمل کنند .

 • چگونه می توان به تفکر کارآفرینان دست پیدا کرد سایت سلام رویا

  یک کارآفرین مسئولیت کارهای خود را به عهده می گیرد .

یکی  از گام های که ما را به رسیدن به تفکر کارآفرینان کمک می کند این است که بدانیم یک کارآفرین موفق مسئولیت کارهای خود را به عهده می گیرد آنها  حتی اگر اشتباه هم کنند به گردن می گیرند و خود را مقصر می دانند .

آنها اشتباه خود را به گردن دیگران نمی اندازند و برای حل مشکل خود دنبال راه حل می گردد .آنها در صدد سرزنش دیگران نیستند بلکه تلاش می کنند بهترین کار ممکن را انجام دهند .

 

 • در ذهن آنها همیشه سوال وجود دارد 

یک راز نهفته در تفکر کارآفرینان وجود سوالات متعدد در ذهن آنهاست ،آنها همیشه به دنبال پاسخی برای سوالاتشان هستند و تا آنها را نیابند از اهدافشان دست نمی کشند .

در ذهن کارآفرینان همیشه سوالات متعددی وجود دارند سوالاتی که اندیشه ی آنها را نسبت به بقیه متمایز کرده است و باعث می شود آنها در امور و کارهایشان به دنبال راه حل های متفاوتی بگردند .

اگر میخواهید تفکر کارآفرینان را در زندگی خود پیاده کنید ،سعی کنید در ذهن خود همیشه سوال داشته باشید انسانی بدون اندیشه نباشید و برای هر مسئله ای سوالی طرح کنید و به دنبال بهترین پاسخ برای آن بگردید .

آنها  به کمک جملات انگیزشی که از بزرگان عرصه موفقیت و رشد مالی وجود وارد  و همچنین از استفاده از قانون جذب استفاده می کنند تا سریعتر به موفقیت های خود دست پیدا کنند.

 

 • یک کارآفرین موفق بر روی فرصت ها تمرکز می کند 

یک کار آفرین موفق همیشه در صدد بدست آوردن بهترین زندگی و کسب و کار است او همیشه به دنبال فرصت های سود آور است و سعی می کند از دل مشکلات فرصت ها را بیابد و یا به قول معروف به هر چه دست بزند طلا خواهد شد .

این تفکر مثبت کارآفرینان سبب شده است که بتوانند مشکلات را به راحتی حل کنند و حتی در مواقع بحرانی برای مشکلات خود راه چاره ای بیابند و از فرصت ها بهترین استفاده را کنند .

 

 • یک کارآفرین موفق مثبت می اندیشد 

یکی دیگر از رازهای تفکر کارآفرینان مثبت اندیشی آنهاست .یک کارآفرین همیشه به مسائل با دید مثبتی می نگرد و همیشه سعی دارد با این تفکر مثبت همه چیز را به سود خود پیش ببرد .

او معتقد است که اندیشه ی او می تواند زندگی او را تغییر دهد پس همیشه مثبت می اندیشد و مسائل را به راحتی حل می کند .

در واقع مثبت نگری در ایجاد اعتماد به نفس بسیار کارآمد می باشد

 

 • آنها همیشه به دنبال آموزش هستند 

برای آنها آموزش اهمیت زیادی دارد .یک راز نهفته در تفکر کارآفرینان آموزش پذیر بودن آنهاست ،که باعث می شود نسبت به هم قطاری های خود همیشه جلوتر باشند .

از دید آنها یادگیری مسئله ای است که همیشه باید ادامه داشته باشد و برای رسیدن به منفع خود همیشه به دنبال کشف مسیرها و راه های جدید هستند که با یادگیری مهارت های لازم دست یافتنی خواهد شد .

 

 • به پول به دید انرژی نگاه می کنند 

یک تفکر کارآفرینان که بسیار مثبت است این است که آنها به پول به دید انرژی نگاه می کنند و هدف از بدست آوردن آن رفع نیازهای زندگی ،رفاه و آرامش است .آنها می خواهند به واسطه ی این انرژی فقر را ریشه کن کنند و به دنبال ایجاد مشاغل جدید هستند مشاغلی که بتواند نیازهای جامعه را فراهم کند .

به اعتقاد کارآفرینان فقر ریشه تمام بدی هاست و اگر در جامعه ای بتوان نیازهای مالی را برطرف کرد و این جریان انرژی را وارد زندگی مردم کرد از فقر و شرارت هم میتوان جلوگیری کرد .

 • روی خوش نشان دادن در روزهای تاریک یک راز تفکر کارآفرینان 

حتما در زندگی کارآفرینان هم مثل انسانهای دیگر روزهای تاریک بسیاری وجود داشته است اما این نحوه ی برخورد اوست که باعث شده است موفق جلوه کند .

کارآفرینان موفق در لحظات تاریک زندگی ناامید نمی شوند و به مسائل روی خوش نشان می دهند و از این طریق می توانند به موفقیت های بزرگ برسند .

 

 

برای گوش دادن به پادکست های اصول پیگیری در بازاریابی شبکه ای اینجا کلیک کنید

برای ساخت انگیزه درست از گوش دادن به آهنگ های انگیزشی غافل نشوید

تهیه شده توسط گروه آموزشی و انگیزشی سلام رویا