چطور می توان بر عادت تنبلی غلبه کرد؟

چطور می توان بر عادت تنبلی غلبه کرد؟

در این فیلم آموزشی سخنران و استاد موفقیت باب پراکتور به شما یاد می دهد که چگونه به بزگترین مشکل انسان یعنی عادت به تعویق انداختن کارها و عادت تنبلی غلیه کنید.

تقریبا می توان گفت تمام انسانهای روی کره ی زمین با عادت تنبلی روبرو شده اند . افراد کارهایی که باید در زمان خاصی انجام می داده اند را به زمان دیگری موکول کرده اند چرا؟ زیرا زمان کافی برای انجام آن کار را داشته اند یا موارد مختلف دیگر. اگر شما دائما کارهایی که باید انجام بدهید را به تغویق بیندازید و آنها را به جای آن که در زمان خودشان انجام دهید در زمان دیگری انجامشان دهید این این موضوع باعث می شود تا به تعویق انداختن کارها در شما به عادت تنبلی تبدیل می شود که به نوبه خود بسیار شما در دردسرهای مختلفی می اندازد.

یادتان باشد درصورتی که چیزی برای شما به عادت تبدیل شود ترک آن کار بسیار مشکل می باشد.

اگر به زندگی افراد موفق دنیا نگاهی بیندازید متوجه می شوید آنها افرادی می باشند که زمان برایشان بسیار اهمیت دارد و خستگی ناپذیر هستند . این افراد هرگر عادت تنبلی و به تعویق انداختن کارها را نمی گزارند در وجودشان رشد کند و همیشه هر کاری را در سروقت خود انجام می دهند وهرگز کار خود را به زمان دیگری موکول نمی کنند.

این افراد از تمام زمانهایی که در اختیار دارند بیشترین استفاده مفید را می برند و آن هم بخاطر برنامه ریزی دقیقی که انجام می دهند. آنها با برنامه ای که برای خود مشخص می کنند می توانند کارهایی که شما در طی یک روز انجام  میدهید را در طی یک ساعت انجام دهند زیرا آنها از نمام زمانشان بصورت کاملا مفید استفاده می کنند. آنها همیشه کارهایشان را سر زمانی که باید انجام دهند انجام می دهند و هرگز عادت نتبلی را ندارند و نخواهند داشت.

در واقع افراد موفق دنیا نیز با چالش تنبلی روبرو می شوند آنها نیز در وجودشان این وسوسه که کارها را به تعویق بیندازند در وجودشان خلق می شود ولی این افراد یک تفاوت بسیار بزرگ نسبت به سایرین دارند و آن این می باشد که آنها بسیار حساب شده و دقیق عمل می کنند . آنها دقیقا می داند که در چه زمانی باید چه کاری را انجام دهند و خودشان را ملزم می کنند تا در همان ساعت همان کار خاص را حتما انجام دهند.

در برخی مواقع آنها کارهایشان را به تعویق می اندازند و در زمان دیگری به انجام آن کار روی می آورند ولی باز هم این افراد موفق برای این کارشان نیز استراتژی و برنامه دارند که قبل از عقب انداختن کارها آن را به صورت دقیق اعمال می کنند.

بیشتر مردم در واقع به این خاطر کارهایشان را به زمان دیگری موکول می کنند که به اصطلاح حوصله انجام کار را ندارند این مورد برای همه انسانهای دنیا براهای بار اتفاق افتاده است ولی این بی حوصلگی افراد بخاطر عادت تنبلی و بی نطکی آنها سر منشا می گیرد. نکته ای که باید به آن بسیار دقت کنید این است که اگر همیشه تن به غادت تبلی وبه تعویق انداختن کارها دهید برای همیشه در چرخه موکول کردن کارها گرفتار می شوید و این موضوع برای شما تبدیل به یک عادت می شود که خارج شدن از آن کاری بسیار سخت است.

مثلا فکر می کنید امروز روحیه کار کردن را ندارید و به همین خاطر به جای انجام دادن کاری که باید انجام دهید به کارهایی رو می آورید که برای شما سرگرم کننده است مانند چک کردن ایمیل ها یا گشت و گزار در شبکه های اجتماعی و … که این موارد باعث می شود شما در تله ی به تعویق انداختن کارها گرفتار شود. و جالب اینجاست که در روزهای بعد نیز همین حس دباره به سراقتان می آید. حسی که به شما می گوید الان نمی خواهد کار سخت را انجام دهی کارهای راحت تری را انجام دهید. و زمانی به خودتان می آید که حس عذاب وجدانی در وجود شما بوجود می آید که که شما را بسیار آزار می دهد و این موضوع باز ما را به خودی خود از هدفتان دورتر می کند زیرا شما برای رسیدن به آنچه که می خواهید باید حس مثبت و دلنشینی را داشته باشید.

برای گوش دادن به پادکست  بازاریابی شبکه ای اینجا کلیک کنید

برای ساخت انگیزه درست از گوش دادن به آهنگ های انگیزشی غافل نشوید

ختما مقاله مربوط به شرکت بیز و جملات انگیزشی را مطالعه کنید

تهیه شده توسط گروه آموزشی و انگیزشی سلام رویا

اگر سوالی دارید ، تیم ما آماده پاسخگویی به شماست

هنوز دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© تمامی حقوق مادی و معنوی برای گروه سلام رویا محفوظ است. 1398 شرکت بهینتا طراح سایت در اصفهان