چگونه مدیریت ریسک در تجارتمان داشته باشیم؟

چگونه مدیریت ریسک در تجارتمان داشته باشیم؟

در این مقاله به شما یاد داده می شود که چگونه مدیریت ریسک در تجارتتان داشته باشید . بدون این که ریسکی داشته باشید تجارت خود را راه اندازی کنید.

در واقع در تعریف رسیک باید گفت که ریسک به میزان خطر احتمالی گفته می شود که افراد و شرکت ها در اقداماتی که انجام می دهند احتمال دارد با آن روبرو شود.

در تعریف مدیریت ریسک نیز باید گفت که مدیریت ریسک در واقع انجام مواردی است که بوسیله آن بتوانیم میزان خطر احتمالی که ممکن است در کار و فعالیت هایمان با آنها روبرو شویم به حداقل ممکن برسانیم.

ریسک هایی که در تجارت های مختلف بوجود می آید تحت عوامل مختلفی بوجود می آید مواردی مانند حجم کم تقاضا، تولید پایین، هزینه های ابتدایی کار، قیمت تمام شده تولید و … این ها مواردی هستند میزان ریسک افراد بسیار بالا می برد و این مورد رابطه ی مستقیمی با احتمال ورشکستگی افراد و شرکت ها دارد.

برای این که بتوانیم میزان ریسک خودمان در ابتدای کار را بسیار کم کنیم باید باید سیسنم سرمایه ای درستی را برای خود و شرکتمان انتخاب کنیم به نحوی که میزان هزینه های که باید در ابتدای کار برای شروع و راه اندازی باید انجام دهیم را به حداقل ممکنه برسانیم و به این شکل میزان بدهی خود را به حداقل ممکنه برسانید تا اطمینان حاصل کنیم که می توانیم به تمام تعهدهای مالی که می خواهیم دست پیدا کنیم.

هر پرژه ای از زمانی که شروع می شود تا زمانی که به اهدافی که مدنظر است می رسد با فرصت ها و ریسک های بسیار زیادی روبرو می شود. این ریسک ها همان عوامل خطرناک و خطر سازی هستند که می توانند در پیشرفت پروژه به سمت اهداف مدنظر اخلال ایجاد کنند و باعص . بانس شگست ما در کار شوند که باید به کمک مدیریت ریسک آنها را به حداقل ممکنه برسانیم و در واقع مدیریت ریسک از امور بسیار مهم و واجبی می باشد که باید قبل از شروع هر پروژه آن را انجام داد.

باید قبل از شروع هر پروژه ی کاری تمام مواردی که احتمال دارد باعث شکست ما در کارمان می شود را پیش بینی کنیم.

در این مقاله ما به معرفی مدیرت ریسک پرداخته ایم تا به این وسیله بتوانیم میزان خطری که در هر کاری انجام می دهیم را به حد اقل ممکنه برسانیم و به این شکل موفقت خود را تضمین کنیم.

فرض کنید که می خواهید یک فعالیت جدید در شرکتتان راه اندازی کنید مانند توسعه ی فناوری یا تکنولوژی جدیدی در شرکتتان . برای این کار شکا مدیریت ریسک انجام می دهید و یک برنامه شش ماهه برای دست یابی به این فناوری و تکنولوژی برای خود طراحی می کنید ولی زمانی که با کادر فنی شرکت در این باره مشورت می کنید آنها به شما می گویند که حداقل زمان لازم برای این پروژه 9 ماه می باشد و به این شکل شما می توانید شما می توانید مدیریت ریسک کرده و به این شکل قبل از موعد مقرر مشکلی که بواسطه زمان بوجود می آمده است ر برطرف کنید. در غیر این صورت تیم نمی تواندکاری انجام دهد زیرا شما هیچ برانامه ای برای برطرف کردم مشکل زمان ندارید در جالی که کار ناتمام مانده است و مهلت انجام پروژه شما به چایان رسیده است و این درحالی است که تیم مدیریت پروژه تازه به فکر مدیریت بحران می افتند. پس قبل از شروع کار و پروژه جدید حتما مدیریت بحران انجام دهید و این کار را می توانید خیلی راحت انجامش دهید و آن هم با مشورت کردن با افراد متخصص در مورد کاری که می خواهید انجام دهید.

مدیریت صحصح ریسک علاوه بر این که می تواند میزان خطری شما ممکن است با آن روبرر شوید را کم می کند بلکه دامنه تاثیراتی که ممکن است به واسته این خطرات بوجود آید را بسیار کم می کند.

مدیریت ریسک برای شرکت های بسیار مفید می باشد به نحوی که با انجام چنین کاری می توانید ییروزی و دوام خود در بازار کار را به راحتی تضمین کنید. شما به کمک چنین فرایندی می توانید به راحتی کارهایی مانند سازماندهی سازمانتان، برنامه ریزی برای بدست آوردن موفقیت شغلی و فردی، بوجه بندی دست و کنترل هزینه ها را به صورت کاملا درست و دقیق انجام دهید و به این شکل از خطراتی که ممکن است در آینده با آنها روبرو شوید دوری بجویید و چنین می توانید تا حد زیادی از وقوع اتفاقات غبرمنتظره در سازمانتان جلوگیری کنید.

مدیریت ریسک یک فرایند مستمر است

مدیریت ریسک در هر پروژه ای چه در ابتدای پروژه و چه در زول عمر انجام پروژه نیز باید انجام شود بدین شکل که اگر میزان زمان انجام پروژه 3 ماه درنظر گرفنه شود شما باید در ابتهای هر ماه یک برآوردی انجام دهید که آیا به اهدف آن ماه دست پیدا کردید یا نه؟ و اگر به برخی از اهداف دست پیدا نکردید در ماه پیش رو چگونه باید به آنها دست رسی پیدا کنید و حداقل باید در ماه های اول و دوم ای ارزیاب صورت گیرد.

در انجام هر پروژه ای ریسک هایی وجود دارد که احتمال به نتیجه رساندن پروژه را بسیار با خطر روبرو می کند شما به عنوان مدیر اجرایی پروژه باید این ریسک ها شناسای کنید و از بین این ریسک ها با توجه به بازار و رقبایی که دارید بندیشید که احتمال بروز کدام ریسک بیشتر از سایر ریسک ها می باشد و مهمترین آنها که می تواند بیشترین ضربه ممکنه را به شما بیزند را شناسایی کنید و یادشتش کنید تا برای مقابله با آن برنامه ریزی کنید. شناسایی این ریسک ها نیاز به آموزش و کسب اطلاعات بالا دارد نیاز به کسب تجربه بالایی دارد به همین خاطر هم برای پیدا کردن فهمیدن این که ممکن است با چه ریسک های روبرو شوید شما نیاز دارید تا با افراد با تجربه در این ضمینه صحبت و مشورت کنید.

 

برای گوش دادن به پادکست  بازاریابی شبکه ای اینجا کلیک کنید

برای ساخت انگیزه درست از گوش دادن به آهنگ های انگیزشی غافل نشوید

ختما مقاله مربوط به شرکت بیز و جملات انگیزشی را مطالعه کنید

تهیه شده توسط گروه آموزشی و انگیزشی سلام رویا

 

اگر سوالی دارید ، تیم ما آماده پاسخگویی به شماست

هنوز دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© تمامی حقوق مادی و معنوی برای گروه سلام رویا محفوظ است. 1398 شرکت بهینتا طراح سایت در اصفهان