چگونه سخنرانی خود را شروع کنیم؟| برایان تریسی

چگونه سخنرانی خود را شروع کنیم برایان تریسی

در این قسمت قصد داریم تا از زبان سخنران بزرگ دنیا برایان تریسی 15 راه که شما به کمک آنها می توانید سخنرانی خود را آعاز کنید را به شما آموزش دهیم.

نقطه شروع هر سخنرانی مهمترین قسمت هر ارائه و سخنرانی است . اگر بتوانید این قسمت را خوب ارائه دهید ما بقی جلسه مشکلی ندارد .زیرا در همان ابتدای جلسه است که حضار از سخنران انتقاد می کنند و او را مورد نقد قرار می دهند.

وقتی صحبت از سخنرانی می شود بسیاری از سخنرانان به این فکر می کنند که چگونه می توانند به ترس خود از قرار گیری جلوی افرد و سخنرانی برای آنها غلبه کنند . جالب این جاست که این ترس فقط در ابتدای جلسه به سراغ افراد می آید و زمانی که کمی از سخنرانی افرد می گزرد این ترس ازبین می رود. به خاطر همین هم همیشه گفته می شود اگر بتوانید بر ترس خود در زمان شروع سخنرانی و یا آغاز صحبت کردنتان در جلسات غلبه کنید مابقی کار فقط ارائه مطلب است و خیلی راحت تر است.

اگر دقت کرده باشید میزان آدرنالین ما در زمان شروع صحبت کردنمان به طور ناگهانی افزایش می یابد به شکلی که ما در آن هنگام تپش قلب بالایی پیدا می کنیم و به همین خاطر استرس زیادی به ما وارد می شود و این جاست که ما باید به این ترس و استرسی که به ما وارد می شود غلبه کنیم تا بتوانیم سخنرانی خوبی ارائه دهیم.

اگر نتوانیم به ترس و استرس خود غلبه کنیم این استرس را در سر جلسه به مخاطبان خود نیز وارد می کنیم و به این شکل نظم جلسه و همچنین توجه مخاطبان را ازدست می دهیم.

نکیه مثبتی که وجود دارد این است که این استرس حتی برای افراد حرفه ای مانند براین ترسی و… هم در ابتدای جلسه بوجود می آید ولی در ادامه عز میزان استرسشان کم می شود به گونه ای که حتی متوجه این نیستند که قبلا استرس داشته اند.

پسشنهاد می کنم مقاله مربوط به استفاده از جملات انگیزشی در سخنرانی را مطالعه کنید

چرا شروع سخنرانی سخت است؟

در زمان شروع سخنرانی افراد هیجان زیادی دارند که این هیجان خود را به شکل ترس نمایش می دهد و آن هم به خاطر ترشح حجم زیاد هرمون دوپامین است و این حجم زیاد دامین باعث اختلال در عملکرد مفید مغذ ما شود در این هنگام ما نمی توانیم از تمام توانای مغذ خود به درستی استفاده کنیم و بسته به این که جقدر قبلا در چنین شرایطی قرار گرفته ایم و چه تجربیاتی داشته ایم و همچنین تمرین کردن برای بیرون آمدن از چنین وضعیتی باعث می شود بتوانید نتاج مثبت بدست آورید.

برای آنکه بتوانید سخنرانی خود را به بهترین شکل ممکنه ارائه کنید حتما چندین بار متن سخنرانی را با خود تمرین کنید تا در زمان ارائه حتی بدون فکر کردن بتوانید در موردش توضیح دهید و نکته ای در این جا مطرح میشود شروع و پاین متن سخنرانی است به شکلی مه اگر 5 بار خود منت سخنرانی را تمرین می کنید شروع و پایان سخن رانی را باید بالای 20 مرتبه تمیرن کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید زیرا نحویه شروع و چایان سخنرانی از همهی کاهایی که انجام می دهید مهمتر است.

چرا شروع صحبت بسیار مهم است؟

اهمیت شروع سخنرانی بسیار بالا می باشد و البته بسیار هم دشوار است و اگر نتوانید شروع خوبی داشته باشید جلسه هوبی نیز نمی توانید برگزار کنید زیرا افراد به شما گوش نخواهند داد.

در برگزاری جلسات زمان ابتدایی و شرع هر جلسه بسیار مهم می باشد زیرا در آن زمان هیچ کس در سر جلسه کار خواسی انجام نمی دهد و تمام توجه ها به سخنران جلسه است.

برای ساخت انگیزه درست برای سخنرانی از گوش دادن به آهنگ های انگیزشی غافل نشوید

بنابر این در ایتدای جلسات سخنران باید شروعی قدرتمند وتاثیر گزار  تداشته باشد. زیرا مخاطبان در ایتدای جلسات چیزی در حدود 7 تا 30 ثانیه طول می کشد که سخنران را مورد قضاوت قرار دهند و به آن توجه کنند به همین خواطر هم شروع جلسه از اهمیت بالایی برخوردار است.

حاظران در جلسه سخنران را در مورد موارد زیر مورد قضاوت قرارمی دهند:

  1. آیا این شخص از اعتماد به نفس کافی برخوردار است؟
  2. آیا می توانید ارتباط خوبی با مخاطبان برقرار کند؟
  3. در مورد لحن و نخویه صحبت کردن شما حتما قضاوت می کنند
  4. پوشش شما را حتما به آن دقت می کنند

این ها مواردی هستند که افراد به خاطر آنها سخنران را به طور ناخداگاه مورد قضاوت قرار می دهند.

 

 

برای گوش دادن به پادکست  بازاریابی شبکه ای اینجا کلیک کنید

حتما مقاله مربوط به شرکت بیز را مطالعه کنید

تهیه شده توسط گروه آموزشی و انگیزشی سلام رویا

اگر سوالی دارید ، تیم ما آماده پاسخگویی به شماست

هنوز دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© تمامی حقوق مادی و معنوی برای گروه سلام رویا محفوظ است. 1398 شرکت بهینتا طراح سایت در اصفهان