در این مقاله قصد داریم تا به بررسی تکنیک های زبان بدن در مذاکره بپردازیم زیرا این موارد در این که پیروز جلسه پرزنت باشیم بسیار اهمیت دارد.

ممکن شما فکر کنید که در ارتباطات روزانه بیشترین چیزی که بر روی مخاطب تان تاثیر دارد سخنان شما و زبانی باشد که با آن صحبت می کیند.

ولی این موضوع اشتباه است زیرا بیشترین موضوعی که باعث می شود تا شما بر روی مخاطبانتان تاثیر مثبت یا منفی بگزارید زبان بدن شما و تکنیک های زبان بدن در مذاکره می باشد که بیشترین تاثیر ممکنه را دارد.

اگر شما بر متن سخنرانی خود مسلط باشید این موضوع عالی می باشد و قطعا می توانید با اعتماد به نفس بهتری به سخنرانی  و ارتباطات خود بپردازید  ولی این نکته را باید بدانید که شما با تکرار جملات انگیزشی میتوانید به اعتماد به نفس بالایی برسید  و با این شکل زبان بدن خود را نیز بهتر کنید.

حال سوالی که پیش می آید این است که:

  • زبان بدن چیست ؟ 

در واقع زبان بدن به محموعه ای از رفتار غیر کلامی و فیزیکی گفته می شود که افراد بوسیله آن می توانند بدون صحبت کردن به انتقال پیام و برقراری ارتباط با دیگران بپردازند.

یادگیری تکنیک های زبان بدن در مذاکره باعث می شود تا ما بیشترین تاثیر ممکنه را برروی مخاطبان خودمان در جلسه ی کاری و … داشته باشیم و حتی در پیروز بیرون آمدن از سر چلسه به ما بسیار کمک و یاری می دهد.

  • اهمیت یادگیری تکنیک های زبان بدن در مذاکره در چیست؟

تکنیک های زبان بدن در مذاکره یکی از اجزایی می باشد که در ارتباطات روزمره ما جایگاه ویژه ای دارد به شکلی که اگر کسی به درستی یاد نگیر از این تکنیک ها استفاده کند در موارد گوناگون زندگی خود دچار مشکل می شود و به موفقیت کمی دست پیدا می کند.

این مورد در متن زندگی روزانه ی ما قرار دارد به گونه ای که از ارتباطات کوچک و ساده روزانه ما گرفته است تا مداکرات پیشرفته ای که برای شرکت ها یا حتی کشورها انجام می دهیم.

ما با یادگیری تکنیک های زبان بدن در مذاکره می توانیم پیام های خود را خیلی بهتر و راحت تر به دیگران انتقال دهیم و یا از آنها دریافت کنیم. به بیان دیگر خیلی راحت تر می توانیم بفهمیم که دیگران چه می گویند و حتی اگر در ارتباطات افراد در مقابل ما دروغ بگویند خیلی راحت متوجه می شویم که دروغ گفته اند یا نه.

تمرینات یوگا و هیپنوتیزم  به تقویت زبان بدن شما کمک می کند .

 

  • آنچه بیان می کنید چندان مهم نیست…

زمانی که در جمعی قرار می گیرید قبل از این که کسی حرفی بزند شما به راحتی می توانید بفهمید که چه کسانی دوست شما هستند و چه کسانی قصد آزار و ازیت شما را دارند و آن هم فقط به کمک تکنیک های زبان بدن در مذاکره اتفاق می افتد.

در زمان حال بیشتر افراد فعال در این حوزه بر این امر توافق نظر دارند که زبان بدن عمدتا برای انتقال واژه ها و کلمات مورد ستفاده قرار می گیرد در حالی که زبان بدن بیشتر برای انتقال طرز تفکر و نگرش افراد مورد استفاده قرار می گیرد حتی در برخی موارد جانشین پیام های شفاهی است که از خود انتقال می دهیم است.

پیشنهاد می کنیم مقاله مربوط به قانون جذب را حتما مطالعه کنید

  • تکنیک های زبان بدن در مذاکره دوست یا دشمن ما

وضع عاطفی و روحی ما از طریق زبان بدن ما منعکس می شود به گونه ای که هر حرکت ما یا اطرافیانمان یک کلید ارزشمند برای درک عواطف و یا روحیات افراد می باشد.

بطور مثال شخص را در نظر بگیرید مه احساس ترس یا تدافعی بودن می کند در این حالت می بینید که زبان بدن آن ها کاملا نشان دهنده احساساتشان است مثلا این افراد دست به سینه می نشینند و یا پایشان را روی پای دیگرشان می اندازند یا هر دو کار را به هم انجام می دهند.

تکنیک آن که بفهمیم چه کسی به ما دروغ می گوید و یا این که چه کسی با ما صادق است این می باشد که ضمن گوش دادن به آنچه افراد در صحبت هایشان به ما می گویند و با توجه به شرایط صحبت کردنشان و حالت بدنشان می توانید بفهمید که آیا دروغ می گویند یا نه و این کار به کمک تکنیک های زبان بدن در مذاکره صورت می گیرد.

اما نکته ای که در اینجا وحود دارد این می باشد که زبان بدن پیچیده تر از این می باشد که با دانستن جند نکته ی ساده و کوچک بتوان به فکری که افراد در ذهنشان است پی برد .

برای پی بردن به زبان بدن و فهمین نگرش افراد باید چند حرکت و رفتار را همزمان با هم بررسی کیند تا به درستی بتوانید زبان بدن را تشخیص دهید .

 

برای گوش دادن به پادکست های اصول پیگیری در بازاریابی شبکه ای اینجا کلیک کنید

برای ساخت انگیزه درست از گوش دادن به آهنگ های انگیزشی غافل نشوید

ختما مقاله مربوط به شرکت بیز را مطالعه کنید

تهیه شده توسط گروه آموزشی و انگیزشی سلام رویا