چگونه روابط خود را بهبود بخشید؟

در این فیلم آموزشی به شما یاد داده می شود که چگونه می توانید در رابطه هایی که با دیگران برقرار می کنید موثر تر عمل کنید و تاثیر بیشتری بر افراد بگزارید.

این محتوا قفل شده است

لطفا برای دریافت فایل این مطلب در سایت ثبت نام کنید و از قسمت تهیه اشتراک ماهیانه

اکانت ماهیانه دریافت کنید

زمان فیلم: 14:42 دقیقه                                                                                               حجم فیلم: 127 مگابایت

فرمت فایل: mp4

مطمعینا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چگونه می توانید کاری کنید که در رابطه هایتان با دیگران موثرتر و بهتر عمل کنید. در واقع این موضوعی است که هر کسی در دنیا حداقل یک بار به آن فکر کرده. یادتان باشد ما در دنیایی زندگی می کنیم که داشتن یک ارتاط مطلبو ب و خوب هم به خود ما بسیار در زندگی کمک می کند و هم به طرف مقابلمان . به عبارت دیگر داشتن ارتباط موثر یکی از رموز موفقیت و یشرفت در این دنیا می باشد. در واقع در دنیا رابطه ای که توام با آرامش ، اطمینان، شادی و … باشد می تواند ما را در رسیدن به خواسته هایمان و اهدافمان بسیار کمک کند.

شما دوست دارید رابطه هایتان به دوستان ، خانواده و … چگونه باشد؟ یا بهتر بگوییم مایلید تا دیگرا چگونه با شما برخورد کنند؟ هر جور که می خواهید تا دیگران با شما برخورد کنند شما هم به همان شکل با آنها برخورد کنید.

نظرتان را در رابطه با رفتاری که با دیگران در زندگی روزمره ی خود دارید را به خودتان گوش زد کنید. به کسانی که در روز از کنارتان عبور می کنند دقت کنید و در اتوبوس یا هواپیما کنارتان می نشینند را حتما به آنها دقت کنید. اگر دوست داشتید و مایل بودید تا نحویه رابطه ای که با دیگران داشتید را کاملا در اختیار بگیرد چگونه رفتار می کردید؟ یادتان باشد برقراری ارتباط موثر و صحیح در زندگی از خود شما شروع می شود و در نهایت به خود شما نیز ختم می شود.

اولین قدم برای این که بتوانید از رابطه هایی که بادیگران برقرار می کنید لذت ببرید این است که تمام مسولیت کارهای خود را برعهده بگیرید زیرا این موضوع به نحوی در نحویه برقراری ارتباط موثر تان دخیل است .

یادتان باشد برای این که شما از اربطه هایتان و ارتبازاتی که برقرار می کنید لدت ببریداین وظیفه  دیگران نیست که خود را با توجه بهخواسته های شما تغییر دهند بلکه شما باید خود را تغییر دهید.

این نکته را باید همیشه به یاد داشته باشید که فکر شما نوع ارتباطات شما با دیگران را بوجود می آورد بگونه ای که همه افرادی که در اطرافتان قرار دارند که شامل پدر، مادر، برادر یا خواهر، همسرتان و … تمام این افراد در فکر شکا قرار دارند و شما در فمرتان نصبت به آنها احساس خوب و بدی دارید که این موضوع به نحوی بر روی ارباز موثر تاثیر مستقیم دارد. پی درست در مورد انسانهایی که در اطرافتان قرار دارند درست فکر کنید تا رفتار درست نیز از خود بروز دهید.

چگونه روابط خود را بهبود بخشید؟

کلید اصلی ارتباطات

این یک حقیقت است که می گویند شما به همان چیزی تبدیل خواهید شد که بیشتر اوقات به آن فکر می کنید.
حال ببینید که بیشتر به چه چیزی فکر می کنید . به این فکر می کنید که کسی را ناراحت کردید یا به حس بد نسبت به دیگران بیشتر تمرکز یا فکر می کیند . این یک کلید است که شما دقیقا بدانید که آیا فکری که می کنید در جهت بهبود حال شما می باشد و یا در جهت ایجاد حس منفی . زیرا اگر شما حستان مثبت باد و یا حال خوبی داشته باشید به دیگران نیز این حس مثبت و مفید را انتقال می دهید. زمانی که حس شما منفی باشد این موضوع باعث می شود تا انرژی منی به دیگران دهید و در این زمان است که کسی دوست ندارد با شما رفت و آمد کند.
یادتان باشد شما دیگران را در فکر خود بررسی می کنید . شما حس مثبت یا منفی که باید به افراد مختلف داشته باشید را به وسیله فکرتان بوجود می آورید. پس در مورد دیگران مثبت فکر کنید و نه منفی زیرا این موضوع به نحویه برخورد شما با دیگران بسیار تاثیر دارد. پس نوع رابطه شما به نحویه تفکر شما در مورد سایر افراد می باشد.

این نکته را باید همیشه به خاطر داشته باشید رفتار خوب یا بد دیگران در واقع بع برداشت شما از رفتار آنها بر می گردد . ممکن است کاری و رفتاری در نظر شما بسیار بد و پیش پا افتاده باشد ولی در نظر شخص انجام دهنده این یک کار مثبت باشد پس ابتدا اخلاق و طرز تفکر دیگران را بشناسید و سپس در مورد آنها قضاوت کنید . شاید افراد به نیکی برای شما کاری انجام داده باشند ولی شما رفتار آنها را بد برداشت کردید.

از افکارتان بهره بگیرید

الان زمان بیان این موضوع رسیده است که در مورد افرادی که در اطراف شما هستند چه فکری می کنید؟
یادتان نرود به هرآنچه که فکر کنید همان تحقق می یابد و شما منشا آن فکر هستید. اگر فکر می کنید که همسرتان یا اعضای خانواده ی شما اخلاقشان بد می باشد بدانید که بدی هایشان برای شما اتفاق می افتد زیرا شما برروی بدی های آنها تمرکز کرده اید و بجاب متمرکز کردن حواستان به رفتارهای و اخلال خوب و نیکو توجه خودتان را به موارد منفی جلب کرده اید و فقط آنها را دیده اید. پی معلوم شد که خوبی و بد بودن افراد به نحویه فکر کردن ما به آنها بر می گردد.
تا بحال شده است که شنیده باشید که کسی می گوید: زمانی که آن کار را می کند من نترحت می شوم .
در واقع چنین افرادی که این حرف ها را می زنند روی مواردی که نمی خواهند ببیند تمرکز می کنند به خاطر همین هم آن موارد برایشان اتفاق می افتد. این را بدانید که واکنش منفی نسبت به اتفاقات، دلخوری ها و یا ناراحتی ها باعث بروز موارد منفی تری از همان اتفاقات می شود. زیرا شما تمرکز حواستان بر روی منفی ها است و نه موارد مثبت و در  این حالت فکر شما بر اساس منفی گرایی کار می کند و موارد مثبت را اصلا نمیبیند.
به جای بررسی رفتار دیگران که آیا کار خوب و یا بد را انجام می دهند شروع کنید به تغییر رفتار و عادت های خود . سعی کنید به جای رفتار بد، رفتار نیکو و زیبا را قرار دهید. یادتان باشد افراد رابطه بد را بوجود نمی آورند بلکه طرز فکر ما است که بدی یا خوبی را مشخص می کند . پس فکرتان را درست کنید.

شما میتوانید به جای این که بگویید از کار او بدم می آید ، بگویید او راه خودش را می رود ، در واقع تربیت و خلقتش به این گونه می باشد من نباید دیگران را قضاوت کنم او ویژگی و خصلت های مثبت دیگری نیز دارد که من آنها را می توانم ببینم و به آنها می توانم توجه کنم و این عالی است.

دیگران را مورد قضاوت قرار ندهید و از آنها انتقاد نکنید . مردم بدشان می آید که مورد انتقاد قرار بگیرند واقعیت این است که دیگران با قضاوت شما به شما نزدیک نمی شوند بلکه از شما دور می شوند زیرا بدهایشان را یادوری کردید.

برای گوش دادن به پادکست  بازاریابی شبکه ای اینجا کلیک کنید

برای ساخت انگیزه درست از گوش دادن به آهنگ های انگیزشی غافل نشوید

ختما مقاله مربوط به شرکت بیز و جملات انگیزشی را مطالعه کنید

تهیه شده توسط گروه آموزشی و انگیزشی سلام رویا

اگر سوالی دارید ، تیم ما آماده پاسخگویی به شماست

هنوز دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© تمامی حقوق مادی و معنوی برای گروه سلام رویا محفوظ است. 1398 شرکت بهینتا طراح سایت در اصفهان