چگونه سخنرانی خود را شروع کنیم؟

در این مطلب سعی بر این داریم تا به شما یاد دهیم که چگونه باید سخنرانی خود را شروع کنید تا بیشترین تاثیر مثبت را برروی مخاطبان خود بگزارید.

این محتوا قفل شده است

لطفا برای دریافت فایل این مطلب در سایت ثبت نام کنید و از قسمت تهیه اشتراک ماهیانه

اکانت ماهیانه دریافت کنید

زمان فیلم: 9:00 دقیقه                                                                                               حجم فیلم: 59/8 مگابایت

فرمت فایل: mp4

.

همیشه مشکل بسیاری از فرادی که در امر سخنرانی مبتدی هستند این است که سخنرانی خود را چطور شروع کنند. اهمیت شروع سخنرانی آنقدر بالامی باشد که اگر شما بتوانید شروع خوبی داشته باشید می تواننید نبز حلسه را در دست بگیرید و هر کاری که می خواهید با مخاطبان خود انجام دهید ولی اگر شروع شما شروع خوبی نباشد افراد حاضر در جلسه خسته می شوند و جلسه را ترک می کنند.

ولی این که نکته را نیز بدانید که تنها افراد مبتدی در شروع کردن سخنرانی خود مشکل دارند بلکه افراد حرفه ای هم در برخی موارد مشکلاتی برایشان در امر شروع سخنرانی پیش می آید. پس نگران نباشید زیرا داشتن استرس قبل از شرع سخنرانی امری تازه نیست.

اهمیت یادگیری این که چگونه سخنرانی خود را شروع کنید فقط به زمان حضور ما در جلسات نمی باشد بلکه به تمام زمانهاییی که ما در اجتماع هستیم و با افراد مختلف برخورد می کنیم بر می گردد.

همه ما تجربه دیدن فیلم و سریال را در زندگی خود داریم . اگر دقت کنید در فیلم ها و سریال ها سکانس های اولیه را بسیار و اکشن ، شارپ و فعال می سازند که مخاطب را جذب و درگیر فیلم می کندو

در واقع سکانس های ابتدایی فیلم است که ما را به به دیدن فیلم و سریال ترغیب می کند. در مورد موسیقی نیز همی موضوع صدق می کند و نت های ابتدایی موسیقی است که ما را مجذوب گوش دادن موسیقی می کند. این موارد در ابتدا و شروع سخنرانی نیز بسیار با اهمیت است به شکلی که اگر شروع سخنرانی شما مجدوب کننده باشد مخاطب با اشتیاق فراوان به ادامه سخنان شما گوش می دهد و اگر به این شکل نباشد شما را رها کرده و جلسه را ترک می کند.

اهمیت آغاز سخنرانی از آن جهت بسیار مهم است که شما بتوانید در ابتدای جلسه به حاضرین بفهمانید که موضوعی که می خواهید درباره اش صحبت کنید بسیار برای خود شما با اهمیت است و علاوه بر مهم بودن بسیار جذاب هم می باشد.

چگونه سخنرانی خود را شروع کنیم سلام رویا

یکی دیگر از اهمیت های شروع سخنرانی این است که مخاطب باید درگیر موضوع جلسه شود و موضوع جلسه باید تبدیل به یکی از دغدغه ها و مسائل مهم زندگی مخاطبان شود و همچنین افراد باید احساس جذابیت هم بکنند. از طرف دیگر من سخنران نیز باید خودم و توانایی های خودم را به حاضرین در جلسه اثبات کنم تا آنها سخنران را بعنوان فردی با اطلاعات و توانا قبول کنند. پس اگر ما سخنرانی را با یک شروع ساده و بدون هیچ جذابیتی شروع کنیم قطعا بر روی مخاطبان نمی توانیم آن تاثیری که باید بگزاریم را بگزاریم و مخاطب از ما خسته شده و با این شکل مخاطبان هود را ازدست می دهیم.

فرق سخنرانان حرفه ای و آماتور در این است که افراد حرفه ای سعی بر این دارند تا قلب مخاطبان خود را بدست آورند ولی افراد اماتور سعی بر این دارند تا فقط مخاطبان خود را قانع کنند و یا به عبارت دیگر ذهن آنها را بدست آورند. یادتان باشد اگر بتوانید قلب مخاطبان خود را بدست آورید آنگاه مخاطبان شما هر کاری که شما بخواهید را انجام می دهند.

استفاده از جملات انگیزشی برای سخن رانی در این باره به شما بسیار کمک می کند

نکنه اینجاست که همیشه و در همه وقت استراب و استرس در ابتدای سخنرانی همیشه بیشتر از سایر قسمت های آن می باشد . زیرا در ایتدا با دچار وضعی هستید که با آن بیگانگی با فضا می گویند و به این معنی می باشد که ما هنوز فضا را درک نکردیم و حو موجود بین مخاطبان را نتوانسته ایم پیدا کنیم به همین خاطر هم دچار استرس می شویم.

یدتان باید در این زمان است که تماممخاطبان نگاه هایشان به سمت ما می باشد و منتظر هستند تا ببیند که آیا ما از پس این جلسه سخنرانی بر می آییم یا نه . در این مرحله است که مخاطبان شروع به ارزیابی سخنران جلسه می کنند که آیا فردی توانا و توانمند است یا نه ؟ آیا می تواند از پس کنترل جلسه بر آید یا نه؟ این در واقع ترسناک ترین قسمت برای هر سخنرانی است . در این زمان هیچ کس به ما لبخند نمی زند. هیچ کس برای ما سر تکان نمی دهد و همه منتظر هستند ببیند جرکت بعدی ما چیست ؟

در این حالت است که ما باید خونسردی خود را حفظ کنیم و با لبخندی جلسه را شروع کنیم تا به همگان بفهمانیم که ما در حرفه ی خود بسیار مهارت داریم.

برای آنکه بر جو سنگین جلسه قلبه کنید ابتد ببینید توانایی شما در چه چیزی است. مثلا اگر شما کسی استید که خوب شر م یخواند پیشنهاد می کنیم که شروع جلسه خود را با جند بیت شعر شروع کنید. ار صدای خوبی دارید سعی کنید تا ابتدای جلسه یک متن زیبا بخوانید و به این شکل توجه مخاطبان را به سمت خود جلب کنید. این موارد می اواند تاثییر خوبی بر روی مخاطبان بوجود آورد همچنین سردی و بهتر بگویم یخ جلسه را بشکند. یادتان نرود سه دقیقه ابتدایی سخنرانی بسیار با اهمیت است و  بشترین تاثیر را بر مخاطب دارد . با این دقایق بسیار دقت کنید.

افرادی که در جلسه ای شرکت می کنند اصولا دارای دغدغه های مشترک و یکسانی می باشند حتما سعی کنید تا با سوالاتی که از حاضرین در جلسه می کنید این دغدغه را پیدا کنید و حتما در بین سخن رانی خود از آن مواد استفاده کنید. با پیدا کردن این دغدغه ها و استفاده کردن موارد بدست آمده در سخنان خود می توانید کاری کنید توجه افراد به سمت شما جلب شود بیشترین تاثیر را برمخاطبان بگزارید.

شاید بگوید من که در مورد نظرات تمام مخاطبان اطلاعات کافی ندارم که بتوانم جاب آنها را بدهم . لازم نیست اطلاعات بالایی داشته باشید بلکه فقط سعی کنید جملاتی اقرار آمیز از آنچه که می دانید به زبان بیاورید و به این شکل جلسه را جذاب تر کنید.

 

برای گوش دادن به پادکست  بازاریابی شبکه ای اینجا کلیک کنید

برای ساخت انگیزه درست از گوش دادن به آهنگ های انگیزشی غافل نشوید

حتما مقاله مربوط به شرکت بیز و را مطالعه کنید

تهیه شده توسط گروه آموزشی و انگیزشی سلام رویا

اگر سوالی دارید ، تیم ما آماده پاسخگویی به شماست

هنوز دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© تمامی حقوق مادی و معنوی برای گروه سلام رویا محفوظ است. 1398 شرکت بهینتا طراح سایت در اصفهان