چگونه میتوانیم از صفر شروع کنیم و به استقلال مالی برسیم ؟این روند نیازمند تلاشهای بسیاری است و این را بدانید اکثر افراد ثروتمند از ابتدا ثروتمند نبوده اند بلکه آنها از صفر شروع کرده اند و به استقلال مالی رسیده اند .

اگر شما بتوانید با پول کمی که در اختیار دارید خود را به ثروت برسانید هنر کرده اید و گرنه همه با پول زیاد میتوانند ثروتمند شوند .

 • مفهوم کلی استقلال مالی

برای استقلال مالی تعاریف بساری ارائه شده است اما جامع ترین تعریف این است که شما توانایی گذارندن زندگی بدون اینکه جایی استخدام باشید ، این به این معنی است که شما با آزادی کامل زندگی میکنید و صاحب پول و کسب و کاری مشخص هستید .

دستیابی به استقلال مالی تا حدودی مشکل به نظر میرسد اما با مدیریت مالی و حذف هزینه های اضافه ی خود میتوانید به استقلال مالی برسید .

شما باید فرا بگیرید که هدف گذاری مالی انجام دهید و برای تمام زندگی خود و درآمد خود برنامه ی مشخصی پیاده کنید تا بتوانید به موفقیت مالی برسید .

 • رویای ثروتمند شدن را در سر داشته باشید

برای اینکه بتوانید به استقلال مالی برسید داشتن رویا به شما بسیار کمک میکند وجود رویا مانند موتور محرکه ای شما رابه سمت جلو به حرکت میبرد .سعی کنید همیشه به ثروتمند شدن بیندیشید زیرا تفکر شما باعث تغییر در زندگی شما میشود .

شاید تصور کنید با وجود هزینه های بالا و درآمد پایین چگونه میتوانید به استقلال مالی برسید اما این را بدانید که اینها تصورات و تفکرات محدودکننده ی شما هستند و اصلا وجود خارجی ندارند و زمانی عینیت پیدا میکنند که شما به آن ها پر و بال میدهید .

 

 • چرا با وجود تلاشهای فراوان باز به استقلال مالی نمیرسیم ؟

علت اینکه پس از سالها تلاش به استقلال مالی نمی رسیم این است که ما فقط آرزو میکنیم که به استقلال مالی برسیم و برای رسیدن به آن هیچ تلاشی نمیکنیم .

و دلیل دوم این است که که غالبا کارها را به تعویق می اندازیم و احساس میکنیم فردا روز بهتری است غافل از اینکه فرصت ها را از دست میدهیم در این حالت ما برنامه ی مشخصی نداریم و برای پول خود هدفگذاری نکرده ایم .

در این حالت هیچ گاه نمیتوانیم به موقع قسط های خود را پرداخت کنیم و همیشه پول کم می آوریم .

 

 • با تمام وجود شروع کنید

اگر میخواهید به موفقیت مالی برسید باید تصمیم بگیرید و تلاش خود را مضاعف کنید برای رسیدن به استقلال مالی تصمیم گیری شرط اول است شما باید ابتدا مسیر خود را مشخص کنید و بخواهید به موفقیت مالی برسید .

با تمام وجود شروع کنید و هدف خود را مشخص کنید اصلا هراس به خودتان راه ندهید و تا میتوانید با اشتیاق مسیر خود را ادامه دهید .

 

 •  برای رسیدن به استقلال مالی تعهد مالی را جدی بگیرید

شما باید مسئولیت پذیر باشید و نسبت به تمام زندگی خود متعهد باشید ،تعهد مالی به این معناست که شما با وجود مشکلات و فشارهای موجود به مسیر خود ادامه دهید و برنامه های خود را درست و دقیق انجام دهید .

باید نظم شخصی داشته باشید و فعالیت های خود را به موقع انجام دهید تعهد مالی به این معناست که شما باید یاد بگیرید چگونه پس انداز کنید و چگونه هزینه ها را درست مدیریت کنید .

برای داشتن استقلال مالی باید تعهد مالی داشته باشید و مسئولیت پول خود را به عهده بگیرید .

 • هدف خود را مشخص کنید

برای رسیدن به استقلال مالی شما باید هدف خود را مشخص کنید ،برای این منظور قلم و کاغذ بردارید و اهداف خود را بر روی آن بنوسید دقیق مشخص کنید از آینده و زندگی خود چه میخواهید .

برنامه های مالی آینده را مشخص کنید و برای آن ها زمان معینی قرار دهید .هر روز به اهداف خود بیندیشید و کارهای لازم برای رسیدن به آنها را انجام دهید .

 • برای رسیدن به استقلال مالی کتاب بخوانید

کتابهای زیادی هستند که به شما کمک میکنند تا به استقلال مالی برسید کتابهایی همچون قورباغه ات را قورت بده ،هفته ی کاری چهار ساعته ،پدر پولدار پدر فقیر و…

 • ده درصد از درآمد خود را پس انداز کنید

پس انداز کردن را فرا بگیرید فرقی نمیکند چقدر درآمد دارید شما ده درصد از درآمد خود را کنار بگذارید و به فکر آینده ی خود باشید تصور نکنید که همیشه جوان هستید و میتوانید ساعتهای طولانی کار کنید باید از همین حالا به فکر بازنشستگی خود باشید .

 • هزینه های اضافی را حذف کنید

برای اینکه بتوانید از صفر به استقلال مالی برسید باید هزینه های اضافی را حذف کنید ،اگر واقعا نیازی به خرید وسیله ای ندارید از خرید آن بپرهیزید .

لیستی از نیازهای خود را تهیه کنید و براساس آن لیست اقدام به پول خرج کردن کنید در این صورت متوجه خواهید شد بسیاری از خرید های شما در گذشته غیر ضروری بوده اند .

 • بدهکاری های خود را پرداخت کنید

شما تا زمانی که بدهکار باشید نمیتوانید پس انداز کنید و به استقلال مالی برسید ابتدا لیست بدهی های خود را مشخص کنید و برای پرداخت آن ها زمان تعیین کنید .

پس از پرداخت بدهی ها ی خود میتوانید پس انداز کنید و به موفقیت مالی برسید .

 • کسب و کار کوچکی راه اندازی کنید

برای اینکه بتوانید به موفقیت و استقلال مالی برسید باید کسب و کاری از خود داشته باشید ،شاید موجودی شما صفر باشد اما شما میتوانید با استفاده از توانایی های خود کسب و کاری را راه اندازی کنید .

میتوانید از کارهای خانگی شروع کنید و با سرمایه ی خیلی کم خود را به سوددهی برسانید .

شروع کارهای اینترنتی نیز به درآمدزایی شما کمک بسیاری میکند .

 

برای گوش دادن پاکدست های بازاریابی شبکه ای و اصول دعوت ،پرزنت و پیگیری اینجا کلیک کنید .

پیشنهاد می کنیم مقاله مربوط به شرکت بیز را حتما مطالعه کنید

برای ساختن روحیه مثبت حتما آهنگ های انگیزشی را گوش دهید

تهیه شده توسط گروه آموزشی سلام رویا