چگونه دیگر هرگز نترسیم؟

چگونه دیگر هرگز نترسیم؟

در این فیلم آموزشی و انگیزشی بازیگر و خواننده معروف آمریکایی ویل اسمیت به شما یاد می دهد که چگونه دیگر هرگز نترسید، بلکه از ترس برای پیشرفت خود استفاده کنید.

همه افرا در زندگیشان از ترس فراری هستند ولی ترس یکی از حس های بسیار خوب انسان است که باعث پیشرفت انسان می شود.

یکی از مواردی که در بین انسانها بسیار رواج دارد و جرو تفریحات مهیج آنها می باشد انجام کارهای ترسناک و غلبه بر ترسشان می باشد مانند پرش از ارتفاع و سخن رانی در بین جمع و کارهای دیگر که در ایتدای امر بسیار ترسناک و وحشت انگیز است ولی زمانی که در دل ترس انجام دادن این کارها وارد می شوید میبینید که آنقدر که بنظر می آید ترسناک نیست و حتی بسیار هم لذت بخش است.

شجاعت و غلبه به ترس خوب است و باعث پیشرفت می شود ولی در برابر چه چیزی؟

این سوال بسیار مهم است زیرا ترسی که محرک آن از داخل وجود انسان سرمنشا گرفته باشد و درونی باشد می تواند حس نشاط و سرزندگی ب انسان بدهد زمانی که با آن روبرو شوید ولی اگر مجرک بیرونی در ترس شما وجود داشته باشد مثلا روبرو شدن با یک حیوان وحشی در تین جا باید واقعا بترسید و از آن منطقه فرار کنید زیرا اگر این کار را نکنید میمیرید.

برخی از افراد در زندگی روزمره ای که دارند به خاطر شجاعتشان به راحتی می توانند بر ترسهای خود غلبه کنند و این موضوع بسیار به پیشرفت آنها در زندگی کمک می کند ولی برخی افراد همیشه با ترس های خود زندگی می کنند و حتی حاضر نمی شوند که برای یک لحظه هم که شده است به آها روبرو شوند .آنها از ترس های خود در ذهنشان غولی ساخته اند که نمی توانند آن را شکست دهند . در حالی که این غول درست است که برگ می باشد ولی جنسش از حباب است با یک تلنگرک کوچک از هم می پاشد.

پس با توجه به صحبت های بالا شما نباید از ترس های خود واهمه داشته باشید بلکه باید با آنها روبرو شوید و یادبگیرید که چگونه باید آنها را شکست دهید تا اگر دباره به سراغ شما بیایند به راحتی و بدون هیچ ترسی با آنها روبرو شوید.

این را یادتان باشد که انسانهای بزدل و ترسو توانایی پیشرفت و انجام کارهای جدید را ندارند و این به خاطر این می باشد که آنها تصور می کنند که پا گزاشتن در راه های و مسیرهای جدید برای آنها مشکلات فراوانی ایجاد می کند به همین خاطر هم به سراغ مواردی که باعث پیشرفت آنها در زندگی می شود تمی روند.

یکی از عادت های افراد موفق دنیا ریسک پذیری است در  واقع آنها از عمد به دنبال موارد مشکل ساز و حطر ناک می گردند .زیرا آنها به این راز به خوبی آگاهی دارند که به اندازه ای که مشکلات را برطرف می کنند و بر ترس های خود غلبه می کنند به همان میزان هم تجربه بدست می آورند ودر زندگی شخصی پیشرفت می کنند . به همین دلیل است که آنها برهلاف افراد عادی جامعه همیشه به دنبال مشکلات و سختی ها در زندگی می گردند.

منظور ما از ترس هرچزی است که شما را در زندگی به وحشت می اندازد می باشد مانند پرش از ارتفاع، رفتن به کلبه وحشت یا مواجه شدن با کارها و محیط های جدید حتی مسافرت رفتن . برخی از افراد به خاطر ترس در زندگیشان هرگز کارهای هیجان انگیز انجام نمی دهند، هرگز از زندگیشان لذت کافی را نمیبرند در ولقع این افراد مردگانی هستند که فقط راه می روند.

 

پیش‌بینی‌های دقیق از ترس جلوگیری می‌کنند

هیچ زمان هیچ کس نمی تواند خودش را بترساند زیرا مغز از قبل می داند که قرار است چه اتفاقی بیوفتند . در واقع شما شما در طی مسیری که حرکت می کنید می توانید بفهمید که چه اتفاقی در آینده برای شما رخو خواهد داد و می توانید برخی مشکلات و حوادثرا پیش بینی کنید.

ترس زمانی برای شما رخ می دهد که شما از خوادث پیش رو هیچ اطلاعی نداشته باشید و یا پیشبینی شما دقیق نباشد. در حالی که اگر برای کارهایی که انجام می دهید برنامه ریزی کرده باشید و اطلاعات کافی از کاری کهمی خواهید انجام دهید داشته باشدی می توانید انتفاقات پیش روی خود را به راحتی پیشبینی کنید و دیگر در کقابل حوادث شکه نشوید و وحشت نکنید.

 

 تصویرسازی و صحبت کردن با خودتان، ترس شما را کاهش می‌دهد

یکی از راه های کاهش استرس و ترس در واقع تصویر سازی ذهنی است. زمانی که شما به کمک تصویر سازی از میزان استرس خود کم می کنید آنوقت می توانید درست فکر کنید و کاری کیند که ترس شکست بخورد و رو به پیشرفت و جلو حرکت کنید.

تصویر سازی ذهنی حس مثبت و خوبی به شما در لحطه ترسیدن میدهد و باعث می شود از میزان استرس شما به شدت کم شود و به این شکل میزان شجاعت شما برای دست یابی به موفقیت افزایش می یابد.

 

می‌توانید برای فراموش کردن بدترین خاطراتتان، با خود تمرین کنید

ر این جا تمرین کردن به معنای ایجاد اعتماد به نفس در خود می باشد . شما از راه های مختلفی می توانید میزان اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. از زاه های افزایش اعتماد به نفس گوش دادن به آهنگ های انگیزشی و استفاده از جملات مثبت برای ایجاد روحیه جنگجویی در خود و ایجاد اعتماد به نفس می باشد.

خواندن کتاب های افراد موفق در ایجاد روحیه مثبت و جنگجو برای شما بسیار کمک کننده است.

همچنین انجام کارهای هیجان انگیز ولی امن می تواند میزان اعتماد به نفس شما را بسیار بالا ببرد زیرا برای شما روحیه ای شاد و عالی بوجود می آورد.

 

در این فیلم آموزشی و انگیزشی ویل اسمیت بازیگر و خواننده مطرح آمریکایی به شما یاد می دهد که از هیچ چیزی نترسید و بلکه ترس های خود را در آغوش بگیرید زیرا هیمن ترهای شما و غلبه کردن بر آنها است که باعث می شود بسیار پیشرفت کنید. چس از انجام کارهای جدید هراس به خود راه ندهید زیرا در نهایت این شما هستید که پیروز میدان می باشید.

 

برای گوش دادن به پادکست  بازاریابی شبکه ای اینجا کلیک کنید

برای ساخت انگیزه درست از گوش دادن به آهنگ های انگیزشی غافل نشوید

ختما مقاله مربوط به شرکت بیز و جملات انگیزشی را مطالعه کنید

تهیه شده توسط گروه آموزشی و انگیزشی سلام رویا

 باکس دانلود

حجم: 34 مگ فرمت فایل: mp4

اگر سوالی دارید ، تیم ما آماده پاسخگویی به شماست

هنوز دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© تمامی حقوق مادی و معنوی برای گروه سلام رویا محفوظ است. 1398 شرکت بهینتا طراح سایت در اصفهان