چگونه مدیریت زندگی خود را بدست بگیریم ؟شاید شما که در حال خواندن این مقاله هستید به این فکر هستید که مدیریت فقط منحصر به شرکت ها و کمپانی های بزرگ است اما در این مقاله سعی داریم به شما بگوییم مدیریت از خود شما شروع میشود و شما باید مدیر و رهبر زندگی خود باشید .

از شما میپرسم آخرین باری که بر روی اهداف خود تمرکز کردید چه زمانی بود آیا میتوانید اندیشه ی خود را کنترل کنید و افکار خود را به سمتی هدایت کنید که شما را به اهدافتان نزدیک کند ؟

آیا شما  منتظرید تا یک نفر بیاید و اوضاع شما را رو به راه کند ؟

جواب تمام این سوالها را در این مقاله خواهید یافت فقط کافیست خود را باور کنید و با تمام وجود دل بدهید و این مقاله را مطالعه کنید .

 

چگونه مدیریت زندگی خود را بدست بگیریم ؟

  • برای زندگی خودتان برنامه بریزید

اینکه گوشه ای بنشینید و توقع داشته باشید زندگی تان دگرگون شود کار بسیار اشتباهی است شما باید برخیزید و زندگیتان را سر و سامان بدهید برای سر و سامان دادن به زندگیتان باید ابتدا برنامه ی دقیق و مدونی داشته باشید باید یاد بگیرید زمان خود را مدیریت کنید .

سعی کنید صبح زود از خواب بلند شوید و برنامه ی روزانه تان را دقیق انجام دهید . از شب قبل برنامه ی روز بعد را یادداشت کنید تا روز بعد دچار سردرگمی نشوید .اینکار به شما کمک میکند تا ذهنی منظم داشته باشید و بتوانید برنامه هایتان را دقیق انجام دهید .

  • به استقبال مشکلات بروید

سعی کنید از مشکلات فراری نباشید بلکه به استقبال آنها بروید مشکلات باعث ساخته شدن شما میشود اگر شما میخواهید مدیریت زندگی خود را بدست بگیرید باید بتوانید مشکلات خود را مدیریت کنید و رهبر زندگی خود باشید .

مشکلات باعث میشوند شما به بلوغ فکری برسید و به قول قدیمی ها با هر بادی نلرزید پس سعی کنید ترس را دور بریزید و با شجاعت تمام به سمت اهداف خود حرکت کنید .

شما باید یاد بگیرید چطور رهبر زندگی خود باشید و چگونه بر ترس های خود غلبه کنید شناسایی مشکلات و به جنگ آنها رفتن یک روش مناسب برای مدیریت زندگی شما محسوب میشود .

  • با شناسایی اهداف مدیریت زندگی خود را بدست بگیرید .

اگر به زندگی رهبران و مدیران موفق رجوع کنید خواهید دید آنها علاوه بر اینکه برنامه ی دقیقی دارند اهداف مشخصی نیز دارند اینگونه افراد برای تک تک لحظات شان برنامه ی مشخص دارند.

سعی کنید رویاهای بزرگی داشته باشید و برای رسیدن به آنها تلاش کنید خودتان را محدود به اشتباهات خود نکنید اگر شکست خورده اید دوباره بلند شوید و جسارت موفق شدن را داشته باشید اینگونه میتوانید رهبر زندگی خود باشید .

  • با خود باوری رهبر زندگی خود باش

فرقی نمی کند که در سمتی هستی یا چه ظاهری دارید تنها باید خود را باور داشته باشید و توانایی های خود را بشناسید در این صورت است که میتوانید مدیریت زندگی خود را به دست بگیرید .

این را بدانید تا شما خودتان را باور نداشته باشید نمی توانید توقع داشته باشید دیگران شما را بپذیرند این اعتماد به نفس شما کمک میکند تا بتوانید مدیریت زندگی خود را بدست بگیرید و سعی کنید در تمام مسائل خود رهبر زندگی خودتان باشید .

خود باوری یعنی اینکه خود را با تمام عیب و نقص ها قبول و باور داشته باشید در این صورت است که می توانید همه چیز را در کنترل خود داشته باشید و به موفقیت برسید .

  • کنترل احساسات یک قدم تا مدیریت زندگی

شاید بارها برای شما پیش آمده است که دچار احساسات افراطی شده اید در این حالت کنترل زندگی شما از دستتان خارج میشود و نمیتوانید تعادلخود را بدست آورید ما د راین مقاله به شما پیشنهاد میکنیم تا سعی کنید خود را بهتر بشناسید و بکوشید تا احساسات خود را مدیریت کنید .

بیشتر آسیب هایی که نصیب ما می شود از احساسات ما سرچشمه میگیرد اینکه نمیتوانیم به موقع عکس العمل درست را نشان دهیم و همین باعث شکست ما میشود .

فرض کنید در مواقع بحرانی ترس به سراغ شما بیاید در نتیجه شما آسیب پذیرتر خواهید شد در این صورت احساسات شما موجب عقب افتادگی شما خواهد شد این ترس مانند مانعی روبروی شما قرار میگیرد و اجازه نمیدهد شما رهبر زندگی خود باشید بلکه ترس کنترل زندگی شما را بدست میگیرد .

این را بدانید احساسات حتی از نوع منفی همیشه بد نیست بلکه به نوع برخورد و کنترل شما بستگی دارد احساسات خود را کنترل کنید تا بتوانید مدیریت زندگی خود را بدست بگیرید .

  • ورزش کنید و رهبر زندگی خود باشید

سلامتی جسم و روح شما تاثیر زیادی بر زندگی شما و نوع اهداف شما خواهد داشت سعی کنید ورزش را جز برنامه ی زندگی خود قرار دهید افراد موفق ظاهر آراسته و جسمی سالم دارند.

شما با کنترل سلامتی روح و جسم خود میتوانید مدیریت زندگی خود را بدست بگیرید و شک نکنید که به موفقیت خواهید رسید .ورزش با تعادل روح و روان شما باعث میشود شما تناسب اندام داشته باشید همچنین از لحاظ روحی شما را به آرامش میرساند در این صورت شما میتوانید کنترل زندگی خود را بهتر بدست بگیرید .

شما با ورزش میتوانید هیجانات خود را کنترل کنید و احساسات خود را در مسیر درست بکار ببرید .

  • عاشق کارتان باشید

آمارها نشان میدهد افرادی که علاقه به کار خود ندارند در زندگی شخصی نیز دچار مشکل هستند .

این هنر شماست تا بتوانید زندگی خود را کنترل کنید کار نیز قسمتی از زندگی شماست اما نه تمام آن ،شما باید این را یاد بگیرید که بتوانید همزمان کار و زندگی خود را مدیریت کنید و رهبر زندگی خود باشید .

 

برای گوش پاکدست های بازاریابی شبکه ای و اصول دعوت ،پرزنت و پیگیری اینجا کلیک کنید .

پیشنهاد می کنیم مقاله مربوط به شرکت بیز را حتما مطالعه کنید

تهیه شده توسط گروه آموزشی سلام رویا