در این مقاله سعی داریم تا اطلاعاتی در مورد تبلیغات موثر ارائه دهیم و بگوییم چگونه میتوانیم با تبلیغات موثر فروش خود را افزایش دهیم .

بازاریابی و تبلیغات جز اصلی فروش در این دوره محسوب میشود ،شما بدون تبلیغات موثر نمیتوانید کسب و کار موفقی داشته باشید و موفقیت در کسب و کار شما در گرو تبلیغات و برند سازی است .

 

جلب اعتماد مخاطب یکی از راه های تبلیغات موثر 

شما به وسیله ی نوشتن تبلیغات موثر میتوانید اعتماد مخاطب خود را جلب کنید سعی کنید از جملات واضح استفاده کنید و توضیحاتی در جهت شفاف شدن تبلیغ استفاده کنید .

به طور مثال اگر میخواهید یک ضدآفتاب خوب را تبلیغ کنید ،گفتن اینکه این ضدآفتاب خوب است در جلب مشتری کارساز نیست ،بلکه اگر بگویید این ضدآفتاب خاصیت ضد پیری دارد مخاطب بیشتر رغبت میکند که از شما خرید کند، زیرا دلیلی برای استفاده از ضدآفتاب که همان خاصیت ضد پیری است پیدا میکند .

سعی کنید مزایا و فوائد محصولات خود را به طور دقیق و صریح بازگو کنید و برای مخاطب جای سوال باقی نگذارید تا بتواند بدون شک وتردید از شما خرید کند .

 

احساسات مخاطبان خود را تحت تاثیر قرار دهید

اگر این را بدانید که بیشتر مردم غالبا از روی احساس خرید میکنند نه از روی منطق ،در این صورت بیشتر به تبلیغات موثر توجه میکنید .مخاطبان شما با دیدن تبلیغات شما و درگیر شدن احساسی اقدام به خرید میکنند .

مثلا با دیدن یک عکس رمانتیک که غالبا برای عطر و ادکلن به کار برده میشود اقدام به خرید این نوع محصول میکنند .سعی کنید تبلیغات خود را جذاب کنید و احساسات مخاطبان خود را درگیر کنید خیال نکنید با چهره ی جدی و خشک میتوانید جلب مشتری کنید .

ترفند شما برای جلب مشتری همین ترغیب مشتری با ارائه عکس و ویدیوی جذاب است پس از همین حالا شروع کنید .

 

شناخت مشتری یک راه تبلیغات موثر 

شما باید بدانید برای چه گروهی تبلیغ می کنید و گروه هدف خود را بشناسید در این صورت است که تبلیغات شما تاثیر گذار خواهد بود .علایق و خواسته های مخاطبان خود را بشناسید و سپس در راستای آنها به تبلیغات موثر بپردازید .

نگرانی ها، ترس ها ،باورها و خواسته های مشتری های خود بشناسید و حتما به آنها توجه کنید و براساس نیاز آنها به تبیلغ محصول بپردازید .

 

محصولات با کیفیت ارائه دهید 

اگر میخواهید تبلیغات موثر داشته باشید باید محصولات با کیفیت ارائه دهید .در صورت ارائه محصولات با کیفیت مشتریان بیشتری جذب شما خواهند شد و رغبت بیشتری به خرید از شما خواهند داشت .

همچنین شما با ارائه محصول با کیفیت جای خود را میان مشتریان باز می کنید و همچنین یک نوع تبلیغ دهان به دهان برای خود ایجاد می کنید ،زیرا مشتریانی که از محصولات شما راضی هستند به دیگران نیز این مسئله را بازگو میکنند و این برای شما یک نوع تبلیغ موثر خواهد بود .

 

از پیچیده گویی و تکلف بپرهیزید 

یک راه دیگر تبلیغات موثر پرهیز  از پیچیده گویی و تکلف است ،سعی کنید به زبانی ساده تبلیغات خود را بیان کنید و با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید .

در این صورت مخاطبان شما احساس نزدیکی بیشتری با شما خواهند داشت و در نتیجه تمایل بیشتری به خرید نشان خواهند داد .

 

در مورد قیمت به مشتری رضایت خاطر بدهید 

به مشتری خود این اطمینان را بدهید که با قیمتی مناسب بهترین کیفیت را خرید میکند ،در این صورت مشتری اعتماد بیشتری به شما خواهد کرد .

با بیان این موضوع که شما واسطه ها را حذف کرده اید و محصولی با کیفیت را با قیمت مناسب تر در اختیار مشتری خود قرار داده اید، میتوانید تبلیغات موثر را انجام دهید کاری که دیجی کالا در حال حاضر انجام میدهد .

 

برای ارگان های دیگر تبلیغ کنید

یک راه دیگر تبلیغات موثر برای افزایش فروش تبلیغ برای سازمان ها و موسسات دیگر است در این صورت شما جای خود را در میان آنها باز میکنید و همچنین میتوانید از این راه به کسب درآمد بپردازید .

 

انعکاس رضایت مشتریان راهی برای تبلیغات موثر 

شما به این نکته باید توجه کنید که اگر هزار بار خودتان از برند خود تعریف کنید به اندازه ی یک بار تعریف دیگر مشتریان نخواهد بود ،این به این معناست که شما باید رضایت مشتریان خود را انعکاس دهید و از این طریق اعتماد مخاطبان خود را جلب کنید .

برای مثال برای اینکه بگویید یک ضدآفتاب کیفیت خوبی دارد باید تجربه ی مشتریان قبلی خود را با مخاطبان خود در میان بگذارید تا آنها به شما و محصول شما راحت تر اعتماد کنند .

 

پاسخگوی مشتریان خود باشید 

تحت هر شرایطی پاسخگوی مشتریان خود باشید و با لحنی خوب از آنها استقبال کنید .حتی اگر مشتری احساس نارضایتی کرد شما باید رضایت او را جلب کنید .

برای گوش دادن به پادکست های اصول دعوت، پیگیری و پرزنت ذر بازاریابی شبکه ای اینجا کلیک کنید

پیشنهاد می کنیم مقاله مربوط به شرکت بیز را مطالعه کنید

برای ساخت انگیزه درست از گوش دادن به آهنگ های انگیزشیغافل نشوید

تهیه شده توسط گروه آموزشی و انگیزشی سلام رویا