چگونه رشد شخصی داشته باشیم؟

در این مقاله قصد داریم تا برای شما از این که چگونه باید رشد شخصی داشته باشیم و عواملی که بر رشد شخصی هر فرد تاثیر دارد را بیان کنیم.

یکی از مواردی که همیشه ذهن افراد مختلف را به خود مشغول کرده است رشد شخصی و پیشرفت در کار و فعالیتی می باشد که انجام می دهند. این روزها رشد شخصی و پیشرفت در کار و فعالیت یکی ار مهمترین مواردی تبدیل شده است که ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول کرده است. همیشه این سوال پیش می آید که چه کار کنیم تا بتوانیم رشد شخصی بهتری در کار و فعالیت های روزمره خود داشته باشیم.

همیشه باید این نکته را به یاد داشته باشید که در مسیر زندگی یا رشد می کنید و یا پسرفت زیرا هرگز افراد دیگر صبر نمی کنند تا شما به موفقیت دست یابید بلکه با تمام سرعت و توان به مسیر خود ادامه می دهند تا به اهداف و آروزهای خود دست یابند. اگر به اطراف خود نگاه کنید افراد بسیار زیادی را خواهدید که کاریانجام می دهند، در حال حل مسئله یا مشکلی می باشند، بدنبال خلق محصولی جدید و به روز می باشند. همه ی این افراد کسانی می باشند که در کنار شما برای رسیدن به آرزوها و اهدافشان سعی و تلاش می کنند.

پس اگر دقت کنید ما همیشه و در هر حالتی در حال رشد و پیشرفت هستیم ولی سوالی که پیش می آید این است که چرا برخی از افراد به دنبال یادگیری رشد شخصی می باشند؟ جواب سوال این میشه که آن افراد دست دارند سریعتر و زودتر از هرکسی که در اطرافشان می باشد به ارزوها و رویاهای خود دست یابند.

رشد شخصی اگر از روی آگاهی باشد یعنی بدانید در چه زمانی چه کاری باید انجام دهید باعث می شود زمان رسیدن به آرمان ها و آرزوهایتان بسیار افزایش یابد.

پس با ما همراه باشید تا به شما یاد دهیم تا چگونه رشد شخصی برای خود ایجاد کنید.

چرا باید به رشد شخصی خود اهمیت بدهیم؟

همواره کسانی که برای رشد شخصی خود و افزایش توانایهایشان ارزش قائل می باشند و هر روز برای پیشرفت و یادگیری خود کاری را انجام می دهند در بین اطرافیانشان از ارزش بسیار بالایی برخوردار می باشند و همواره افراد شاخصی به شمار می رود. زیرا این افراد با آموزشهای خود و توانایی هایی کخ بدست می آورند به راحتی محیط اطراف خود را تغییر داده و آن را به جایی بهتر برای زندگی تبدیل می کنند

خود را از دیگران متمایز کنید

افرادی که همواره در حال رشد و پیشرفتمی باشد برایشان تمایز و تغییر با اطرافیانشان خیلی زود اتفاق می افتد. زیرا سطح توانایی ها آن افراد نصبت به اطرافیانشان تغییر می کند و همین موضوع باعث می شود دیگران به افراد و کارهایی که انجام می دهند ارزش قائل شوند.

جایگاه شغلی و اجتماعی خود را با رشد شخصی بالا ببرید

این مورد درست است که شما برروی خودتان کار و فعالیت می کنید و همیشه رشد شخصی خود را انجام می دهید ولی این بروز نتیجه این کار فقط در درون وجود شما اتفاق نمی افتد بلکه اگر دقیق تر نگاه کنید این رشد شخصی باعث می شود تا جایگاه اجتماعی شما بالار رود و به فردی تبدیل می شوید که محبوبتر و دوست داشتنی تر می شود و به این شکل است که افراد دیگر بیشتر دوست دارند تا در کنار شما باشند و با هم هم صحبت شود. به عبارت دیگر شما به فردی کاریزماتیک تبدیل می شوید.

این مورد در باب جایگاه شغلی شما هم صادق است . اگر بدنبال این می باشید که جایگاه شغلی خود را بالا ببرید باید هر روز در مورد موضوعی چیزی جدید یاد بگیرید در این هنگام خواهید دید که خیلی سریع جایگاه شعلی شما افزایش خواهد یافت. این نکته را همیشه به خاطر داشته باشید برای آن که جایگاه شغلی شما خیلی سریع رشد کند باید چیزی را یاد بگیرید که سایر افراد آن را بلد نیستند در این هنگام به خاطر موضوع جدیدی که فقط شکما بلد هستید به شما توجه ویژه ای می شود.

در مسیر رسیدن به اهداف آگاهانه قدم بردارید

رسیدن به اهداف مستلزم حرکت کردن است یعنی بتوانید بفهمید که برای رسیدن به اهدافتان نیاز به چه ابزاری دارید و از باید چه آموزش هایی را ببینید. شما برای رسیدن به آنچه که به عنوان هدف و آرزو از آن یاد می کنید باید هزینه کنید و این هزینه درواقع زمانی شما می باشد . شما زمان می گذارید و آموزش هایی را یاد می گیرید و به کمک این آموزش ها ابزارهایی را تولید می کنید که شما را به سمت اهدافتان سوق می دهد. پس همیشه بدانید که در کدام مسیر قدم می گذارید.

ولی گاهی اوقات افراد به اشتباه مسیرهای غلطی را طی می کنند و با شکست هایی در رسیدن به اهداف خود روبرو می شوند در این هنگام است که رشد شخصی این افراد به کمک آنها می آید و دوباره آنها به داخل مسیر درست وارد می کند و در واقع این کار را به کمک انرژی دادن به شما و یادآوری اهداف و آرزوها به شما کمک می کند تا دوباره در مسیر درست قرار بگیرید.

 

برای گوش دادن به پادکست  بازاریابی شبکه ای اینجا کلیک کنید

برای ساخت انگیزه درست از گوش دادن به آهنگ های انگیزشی غافل نشوید

حتما مقاله مربوط به شرکت بیز و جملات انگیزشی را مطالعه کنید

تهیه شده توسط گروه آموزشی و انگیزشی سلام رویا

اگر سوالی دارید ، تیم ما آماده پاسخگویی به شماست

هنوز دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© تمامی حقوق مادی و معنوی برای گروه سلام رویا محفوظ است. 1398 شرکت بهینتا طراح سایت در اصفهان