آیا برای شما هم پیش آمده که احساس کنید زندگی بر وفق مرادتان پیش نمی رود و هر چه تلاش می کنید نمی توانید به موفقیت برسید .اگر این شرایط ادامه پیدا کند ،شما قطعا نمیتوانید ادامه دهید و دچار افسردگی و ناامیدی خواهید شد .

برای جلوگیری از این حس و برطرف کردن مشکلات خود ما در این مقاله به بررسی اینکه چگونه شروع کنیم تا بتوانیم با ناامیدی مبارزه کنیم و به موفقیت برسیم ،می پردازیم .

  • مشکلات را بزرگ نکنید 

برای اینکه بتوانید با نا امیدی مبارزه کنید باید مهارت مقابله با مشکلات را فرا بگیرید شما باید ابتدا این را یاد بگیرید که مسائل را زیاد بزرگ نکنید بزرگنمایی مشکلات سبب می شود قدرت ذهن شما کاهش پیدا کند و شما دچار ضعف درونی شوید .

با وجود ضعف درونی نمیتوانید به درستی تصمیم بگیرید و در نتیجه دچار شکست می شوید و ناامیدی به سراغتان خواهد آمد .

سعی کنید زندگی خود به خود سخت نگیرید و اگر با مشکلی برخورد کردید آن را برای همه بازگو نکنید زیرا در این صورت شما مشکل را بسط می دهید و انرژی منفی بسیاری را به زندگی خود جذب می کنید .

با مثبت اندیشی می توانید همه چیز را بر طبق میل خود تغییر دهید بدانید قدرت ذهن شما دارای انرژی بینهایتی است انرژی که با کمک آن میتوانید مشکلات را حل کنید .

  • برای زندگی خود تنوع ایجاد کنید 

برای مبارزه با ناامیدی باید برای زندگی خود تنوع ایجاد کنید نباید منتظر فرشته ی نجات باشید و یا اینکه توقع داشته باشید اوضاع به خودی خود تغییر پیدا کند .

خود شما برای تغییر شرایط زندگی تان باید تنوع ایجاد کنید و سعی کنید حال خود را تغییر دهید .این تغییر حتما نباید تغییری شگرف و بزرگ باشد بلکه می توانید از کوچکترین تغییرات برای ایجاد موفقیت های بزرگ استفاده کنید .

راکد بودن و یکجا نشستن سبب می شود حس ناامیدی و شکست تمام وجود شما را فرا بگیرد و اجازه ندهد شما به موفقیت های بزرگ برسید .

ایجاد تنوع میتواند رفتن به یک رستوران یا دیدن یک فیلم جدید باشد پس به خودتان سخت نگیرید و خودتان را مهمان کنید تا بتوانید با ناامیدی مبارزه کنید و به موفقیت برسید .

  • یوگا و مدتیشن راهی برای جلوگیری از ناامیدی 

شما با انجام تمرینات یوگا و مدتیشن می توانید کنترل ذهن خود را بدست بگیرید هم چنین می توانید بدنی خوش فرم و ذهنی آرام داشته باشید .

وقتی بدن شما سالم باشد قطعا فکر و اندیشه ی شما نیز به آرامش می رسد انجام تمرینات یوگا و مدتیشن سبب می شود افکار منفی از ذهن شما پاک شوند و افکار مثبت جایگزین آنها شود .

شما حتی در منزل خود میتوانید تمرینات یوگا و مدتیشن را انجام دهید و به آرامش روحی و جسمی برسید و از این طریق با ناامیدی مبارزه کنید و به موفقیت های بزرگ برسید .

 

  • از افراد منفی نگر دوری کنید 

گاهی اوقات دلیلی اینکه ما نمی توانیم به موفقیت برسیم و ناامیدی سراغمان می آید این است که در اطراف ما انسانهای سمی زیادی وجو.د دارند این افراد با انرژی منفی که به ما می دهند سبب می شوند ما دچار یاس و ناامیدی شویم .

افراد منفی نگر برای از همه ی کارهای شما ایراد می گیرند و معتقدند دنیا بد است و ما مستحق این اتفاقات بد هستیم ،در این صورت شما با حس یاس و نامیدی مواجه خواهید شد .

ما به شما پیشنهاد می کنیم که تا می توانید از این افراد سمی دور یکنید ذهن خود را مثبت کنیدو به دنبال دوستان مثبت اندیش باشید کسانی که به شما انگیزه ی بهتر زندگی کردن می دهند و باعث می شوند شما به موفقیت برسید .

شما با استفاده از قانون جذب می توانید زندگی خود را تغییر دهید وجود افراد منفی نگر سبب جذب اتفاق منفی در زندگی شما می شوند پس سعی کنید از آنها دوری کنید .

 

  • از فایل ها و کلیپ های انگیزشی کمک بگیرید 

شما با گوش دادن فایل ها و کلیپ های انگیزشی می توانید مسیر زندگی خود را تغییر دهید .حس شنوایی ما تاثییر شگرفی بر روی فعالیت های مغزی مان می گذارد به طوری که طبق تحقیقات علمی انسان حتی در زمان خواب نیز قادر به یادگیری خواهد بود .

سعی کنید به جای گوش دادن به آهنگ های منفی به فایل های صوتی انگیزشی روی بیاورید و همچنین با دیدن کلیپ های انگیزشی مسیر زندگی خود را تغییر دهید و به موفقیت برسید .

جملات انگیزشی نیز میتواند شما را به موفقیت نزدیک کنید با استفاده ی هر روزه اتز جملات انگیزشی می توانید مسیر زندگی خود را تغییر دهید و نا امیدی را زا خود دور کنید .

 

  • از طبیعت دیدن کنید 

رفتن به دل طبیعت مخصوصا کوهستان سبب می شود شما روحیه ای قوی پیدا کنید و بتوانید با مشکلات به راحتی مبارزه کنید .طبیعت با دادن حس آرامش به شما کمک می کند تا بتوانید ذهنی آرام داشته باشید و بتوانید با ناامیدی مبارزه کنید و به موفقیت برسید .

در روز میتوانید حدود نیم ساعت به این امر اختصاص دهید به خودتان فرصت بدهید تا در طبیعت به آرامش برسید .

  • حمام روح 

اینکه فکر کنید فقط بدن شما نیاز به حمام و پاکیزگی دارد سخت در اشتباه هستید بلکه روح ما نیز نیاز به حمام و پاکیزگی دارد .حال برای این تحقق این امر باید چه کنیم ؟

راه اول این است که زمانهایی را به خودتان اختصاص دهید و در فضای تاریکی بنشینید سعی کنید جای خلوت و ساکتی را انتخاب کنید و سپس تمام افکار منفی و ناراحتی های خود را جلوی چشمتان بیاورید و آنها را از ذهن خود دور بریزید .

ایرادی ندارد شما میتوانید اشک بریزید و با مشکلات خود مواجه شوید و سپس آنها را رها کنید و به خودتان قول دهید که دیگر به آنها فکر نخواهید کرد .

شما با این کار ذهن خود ار خالی می کنید و روح خود را شستشو می دهید یاد خدا در این لحظات به شما کمک می کند تا احساس کنید پشتوانه ای قوی دارید و او در هر حالی نگهبان شما هست .

هیپنوتیزم میتواند به به آرامش رسیدن شما کمک بسیاری کند شما با انجام تمرینات مربوط به آن می توانید ذهن خود را آرام کنید .

 

برای گوش دادن به پادکست های اصول پیگیری در بازاریابی شبکه ای اینجا کلیک کنید

برای ساخت انگیزه درست از گوش دادن به آهنگ های انگیزشی غافل نشوید

تهیه شده توسط گروه آموزشی و انگیزشی سلام رویا