چگونه با استرس مقابله کنیم ؟

چگونه با استرس مقابله کنیم سایت سلام رویا

داشتن استرس در حال حاضر به خوراک اصلی ما تبدیل شده است طوری که تحت شرایط دچار استرس می شویم .استرس و نگرانی عامل بسیاری از بیمار یهاست که سبب می شود نتوانیم زندگی روزمره ی خود را به سپری کنیم .

در این مقاله سعی داریم تا به بیان این مطلب بپردازیم که چگونه با استرس مقابله کنیم ؟ و راههای را بیابیم تا ما را به آرامش برساند .

  • دلیلی اصلی استرس 

سیستم بدن ما طوری طراحی شده است که می تواند سرما و گرما و مشکلات دیگر را تحمل کند اما با صنعتی شدن و پیشرفت بی نظیر تکنولوژی زندگی ما دستخوش تغییراتی شده است اما بدن ما همان بدن دویست هزار سال پیش است با تمام ضعف ها و قوت هایش .

اعصاب سمپاتیک به ما کمک می کند زنده بمانیم اما این اعصاب به واسطه ی اتفاقات و تهدیدهای غیرواقعی نییز عکس العمل نشان می دهد و فعال می شود در نتیجه ما با استرس و فشارهای روحی روانی بسیاری مواجه می شویم .

 

  • برای مقابله با استرس فکر خود را تغییر دهید 

بسیاری از دلایل استرس ما در درون ذهن ما وجود دارند و اصلا عامل بیرونی ندارند . بجای اینکه خود خوری کنید طرز فکر خود را تغییر دهید افکار منفی را از ذهن خود بیرون بریزید و سعی کنید به نکات مثبت زندگی خود توجه کنید .

اگر مدام در حال فکر کردن هستید این عادت را دور بریزید و زمان خود را به فعالیت های مفید اختصاص دهید .با افرادی رفت و آمد کنید که مثبت اندیش هستند و باعث می شوند زندگی شما دچار تغییرات مثبتی شود .

برای مسائل بیهوده خود را نگران نکنید و همیشه به خود بگویید همه چیز آرام است و من بهترین خود میشوم .

  • ترس های خود را دور بریزید 

اگر در کودکی برای شما اتفاقی افتاده که آن ترس تاکنون با شماست و یا اینکه در زندگی دیگران اتفاقاتی افتاده است و این ترس به شما سرایت کرده است باید بگوییم این ترس ها اصلا عامل خارجی ندارند و تنها در ذهن شما وجود دارند .

با ترس خود مواجه شوید آنها را بر روی کاغذ یادداشت کنید و از خودتان بپرسید این ترس چقدر اهمیت دارد آیا ارزش این را دارد که آرامش روح و روان خود را بهم بریزید و زندگی خود را به جهنم تبدیل کنید ؟

پس از آنکه با ترس خود روبرو شدید زمان ان است تا همه چیز را فراموش کنید و دستی به زندگی خود بکشید .

  • در هر حال سپاسگذار خدا باشید

یکی از دلایل استرس ما این است که فقط بر روی  نکته های منفی زندگی خود تمرکز کرده ایم و فراموش کرده ایم خداوند چقدر نعمت به ما عطا کرده است  .

هر روز صبح که از خواب بیدار می شوید از خدا سپاسگذاری کنید و این را بدانید با سپاسگذاری نعمت های بیشتری را به سمت خود جذب می کنید و همچنین به آرامش روحی روانی می رسید .

شما به کمک سپاسگزاری می توانید قانون جذب را فعال کنید و رویاهای خود را محقق کنید

  • یوگا و مدتیشن راهی برای مقابله با استرس

اگر بیشتر اوقات تپش قلب دارید و نمی توانید به آرامش برسید ما به شما پیشنهاد می کنیم که تمرینات یوگا و مدتیشن را انجام دهید با این تمرینات شما ذهن و روح آرامی خواهید داشت .

در این تمرینات شما با تخلیه ی انرژی های منفی مواجه هستید و در نتیجه می توانید انرژی های مثبت را جایگزین آن کنید .در تمرینات یوگا و مدتیشن شما با درگیر کردن تمام عضلات بدن خود سیستم عصبی خود را به آرامش می رسانید و در نتیجه استرس را از خود دور می کنید .

همچنین تمرینات هیپنوتیزم در به آرامش رسیدن شما کمک می کند و باعث می شود استرس را از خود دور کنید .

 

  • خودتان را  دوست داشته باشید 

یکی از دلایل اینکه ما مداوم دچار استرس میشویم طرد شدن از طرف خود است اینکه ما خودمان را دوست نداریم و برای هر کار از دیگران انتظار توجه داریم ما به تایید دیگران نیاز داریم و مثل اینکه بدون تایید آنها نمی توانیم زندگی کنیم .

در این صورت اعتماد به نفس خود را از دست می دهیم و نمی توانیم کنترل اعصاب خود را بدست بگیریم .خودتان را دوست داشته باشید و کارهایی را انجام دهید که باعث می شود شما خوشحال شوید خوشحالی و آرامش خود را بیشتر از هر چیزی در اولویت قرار دهید .

 

  • رویاپردازی کنید 

اگر می خواهید با استرس خود مقابله کنید رویاپردازی کنید .رویاپردازی به شما کمک می کند تا قدرت تخیل خود را بالا ببرید و به نکات مثبت زندگی خود تمرکز کنید .

داشتن رویا سبب می شود شما حرکت رو به جلویی داشته باشید و در نتیجه بتوانید به آرامش برسید .

 

  • جملات انگیزشی را مدام تکرار کنید 

برای اینکه بتوانید با استرس خود مقابله کنید جملات انگیزشی را در زندگی خود قرار دهید و مدام تکرار کنید تکرار جملات انگیزشی باعث می شود استرس از شما دور شود و به آرامش برسید .

 

برای گوش دادن به پادکست های اصول پیگیری در بازاریابی شبکه ای اینجا کلیک کنید

برای ساخت انگیزه درست از گوش دادن به آهنگ های انگیزشی غافل نشوید

تهیه شده توسط گروه آموزشی سلام رویا

اگر سوالی دارید ، تیم ما آماده پاسخگویی به شماست

هنوز دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© تمامی حقوق مادی و معنوی برای گروه سلام رویا محفوظ است. 1398 شرکت بهینتا طراح سایت در اصفهان