اینکه بنشینید و توقع داشته باشید ثروتمند شوید کار بسیار اشتباهی است حبس کردن خودتان در فضای بسته ی کارمندی هیچ گاه به ثروتمند شدن شما نمی انجامد و باعث رشد و پیشرفت شما نمیشود .

همه ی ما انسان ها ذاتا کارآفرین هستیم و توانایی های بالقوه ی زیادی در وجود خود داریم اما چه اتفاقی می افتد که برخی از افراد تنها به موفقیت مالی و شغلی می رسند و بقیه تا آخر عمر به همان حالت شاید هم بدتر زندگی میکنند .

در این مقاله سعی کرده ایم به سوالات مختلف شما در این زمینه پاسخی روشن ارائه دهیم و امیدواریم مفید واقع شود .

قطار سرعت به سوی ثروت

آقای دارن هاردی در کتاب خود به نام قطار سرعت به سوی ثروت اطلاعاتی را در اختیار مخاطبان خود قرار داده است که با کمک آنها میتوانید به ثروت برسید و راه های کسب ثروت را کشف کنید .

او خود به علت علاقه ی پدرش به رشته ی وکالت وارد این رشته میشود ،اما به دلیل اینکه علاقه ی اصلی او تجارت بود وکالت را رها میکند و با به مسیری جدید میگذارد .

او با استفاده از میخ فروشی و دستمزد چمن زنی ،فیلترهای آب را میخرد و در منزل خود نگه داری میکند .اگر زندگی نامه ی او را بخوانیم متوجه میشویم با وجود فشارهای زیادی که از طرف خانواده بر او اعمال میشده و همچنین فروخته نشدن محصول ،اما او نا امید نشده و به فعالیت خود ادامه داد و در نهایت صاحب شرکتی با درآمد سالانه پنج میلیون دلار میشود .

 

برای داشتن یک تجارت موفق باید به آن عشق بورزید

اگر میخواهید ثروتمند شوید در تجارت خود موفق واقع شوید باید عاشق کار و حرفه ی خود باشید .از زبان دارن هاردی اگر بخواهید بر قطار سرعت به سوی ثروت سوار شوید باید عشق بورزید و عشق لازمه ی موفقیت در کسب و کار شماست .

عشق ورزیدن سبب میشود شما در طول مسیر دچار خستگی و ناامیدی نشوید و مشکلات برایتان بسیار سطحی و پیش پاافتاده به نظر بیاید .

چیزی که از تاجران و ثروتمندان باید فرا بگیریم این است که آنها همیشه عاشق کار و حرفه ی خود بوده اند بنابراین شبانه روز برای موفقیت در آن تلاش کرده اند .

برای گوش دادن به پادکست های اصول دعوت، پیگیری و پرزنت ذر بازاریابی شبکه ای اینجا کلیک کنید

پیشنهاد می کنیم مقاله مربوط به شرکت بیز را مطالعه کنید

برای ساخت انگیزه درست از گوش دادن به آهنگ های انگیزشی غافل نشوید

کارهای خود را از روی اشتیاق انجام دهید 

کار کردن بدون علاقه و از روی اجبار بسیار سخت است آقای دارن هاری معتقد است شما برای رسیدن به موفقیت مالی باید به کارتان علاقه داشته باشید در این صورت زود خسته نمی شوید .

حتی اگر در مسیر دچار مشکلاتی شوید شما ناامید نخواهید شد و با تمام وجود به راهتان ادامه خواهید داد .یکی دیگر از مزیت های علاقه داشتن به کار و حرفه تان این است که تفریح شما نیز کار و تجارت شما میشود  و در نتیجه زودتر به نتیجه ی مورد نظر خواهید رسید .

توانایی های درونی خود را بیابید 

برای اینکه بتوانید ثروتمند شوید باید به یک شناخت درونی نسبت به خود برسید این به این معنی است که توانایی های خود را شناسایی کنید و با توجه به توانایی های خود به سراغ کسب و کار مورد علاقه تان بروید .

فرض کنید شما استعدادی در فروشندگی ندارید و اگر مدیریت یک پروژه را به عهده بگیرید موفق تر خواهید بود ،اگر شما بدون توجه به این امر به سراغ فروشندگی بروید قطعا در آن موفق نخواهید بود .

بنابراین برای اگر میخواهید ثروتمند شوید توانایی های درونی خود را بیابید تا بتوانید به موفقیت مالی برسید .

ترس هایتان را کنار بگذارید 

اگر میخواهید در زمینه تجارت به موفقیت برسید باید قدرت ریسک پذیری بالایی داشته باشید ،شما باید بتوانید با ترس هایتان مقابله کنید و بتوانید مشکلات را به راحتی از سر راه بردارید .

شاید در ذهن شما یک سری محدودیت وجود داشته باشد که به آنها افکار محدود کننده میگویند ،این افکار باعث میشوند شما به جلو حرکت نکنید و همیشه در جای خود باقی بمانید .

شما باید قدرت مبارزه با ترس هایتان را داشته باشید و مهارت های مربوط به ریسک پذیری را فرا بگیرید .

برای گوش دادن به پادکست های اصول دعوت، پیگیری و پرزنت ذر بازاریابی شبکه ای اینجا کلیک کنید

پیشنهاد می کنیم مقاله مربوط به شرکت بیز را مطالعه کنید

برای ساخت انگیزه درست از گوش دادن به آهنگ های انگیزشی غافل نشوید

یک تعریف جامع از موفقیت ارائه دهید

برای رسیدن به موفقیت مالی باید یک تعریف جامع از آن داشته باشید اینکه بدانید میخواهید در چه سطحی به ثروت برسید و ابعاد آن را مشخص کنید .پس از اینکه یک تعریف از موفقیت ارائه دادید میتوانید برای رسیدن به آن قدم بردارید .

از زمین خوردن نترسید 

اگر دچار مشکل شدید ناامید نشوید و سعی کنید با تمام وجود برخیزید .از زمین خوردن نهراسید و آن را یک تجربه ی خوب برای رسیدن به موفقیت بدانید.

این را بدانید که تمام افراد موفق روزی شکست خورده اند و شکست را مانع ندیده اند بلکه آن را پله های ترقی دانسته اند .

 

برای گوش دادن به پادکست های اصول دعوت، پیگیری و پرزنت ذر بازاریابی شبکه ای اینجا کلیک کنید

پیشنهاد می کنیم مقاله مربوط به شرکت بیز را مطالعه کنید

برای ساخت انگیزه درست از گوش دادن به آهنگ های انگیزشی غافل نشوید

تهیه شده توسط گروه آموزشی و انگیزشی سلام رویا