همه ما در زندگی روزمره خود بارهای بار با ترس هایی روبرو می شویم که باید شجاعت روبرو شدن با آنها را بدست اوریم . در این مقاله قصد داریم تا به شما دوست گرامی یاد دهیم که چگونه شجاعت روبرو شدن با ترسها و خود را بدست آورید.

ترس هرگز اجازه نمی دهد که ما وارد عمل شویم و ما را از پیشرفت و حرکت به سمت خواسته هایمان باز کی دارد.

ترس با این نگرش که تو نمی دانی آنجا چه چیزی در انتظار تو می باشد نمی گزارد حرکتی به سمت جلو بردارید و از چیزی که واقعا وجود ندارد برای شما اژدهای خوف ناک و وحشت آفرین درست می کند.

و این نگرش باز دارنده را بوجود می آورد که در آنجا مورد بدی انتظار تو را می کشد پس در همین حالت و در همین نقطه امن بمان و حرکتی نکن.

در اینحا قصد داریم تا راهکارهایی را به شما معرفی کنیم تا به وسیله ی آن بتوانید به ترس خود قلبه کنید و به راحتی و با ذهنی باز به سمت اهداف و برنامه های خود حرکت کنید.

شجاعت ترکیبی ار سه مبحث می باشد که عبارت اند از قدرت ذهنی، دانش بدست آمده و اعتماد به نفسی که داریم این خصوصیات به همراه هم خصلت شجاعت را بوجود می آوردند.

شحاعت این امکان را به شما می دهد تا بتوانید تصمصم هایی که برای شما یسیار مشکل می باشد را به راحتی بگیرید و بدون اتلاف وقت دست به اقدام بزنید و به آنچه که می خواهید دست پیدا کنید.

وقتی خصلت شجاعت را در خود پرورش می دهید با قدرت بیشتری وارد کارها و اعمال خود می شوید و خیلی راحت تر می توانید آنها را مدیریت کنید.

هرگز این نکته را فراموش نکنید که شجاعت چیزی نیست که از بدر تولد همراه شما باشد بلکه چیزی است که در طی سالها به مرور زمان آن را بدست می آورید. این را باید بدانید که شجاعت نیز مانند سایر خصلت های نیکو نیاز به پرورش دادن دارد و این پرورش نیاز مند تلاش پی در پی است.

اگر م یخواهید شجاع باشید باید مراجل زیر را طی کنید

  • اول باید چیزی وجود داشته باشد که از آن بترسید
  • به هر شکلی که شده است با آن موضوع روبرو شوید
  • سعی کنیم از ترس خود نسبت به با اولی که با آن روبرو شده اید بکاهید
  • دباره این موضوع را تکرار کنید

 

و اگر مرحلی که برای شما گفته شده است را انجام نمی دهید پس کار های زیر را انجام دهید:

  • از چیزی که می خواهید بترسید
  • اصلا به خودتان زحمت ندهید که کاری انجام دهید
  • همچنان از آن موضوع بترسید و بریا از بین بردن ترستان هیچ اقدامی نکنید

 

ولی این بدان معنی نیست که با هر ترسی باید به صورت مستقیم روبرو شد . شایذ شما از شیر ، ببر ، و حیوانات وحشتی ترس داشته باشید و این موضوع کاملا طبیعی است و مفید زیرا باعث حفظ جان شما می شود.

باید به این نکته توجه کرد که شجاعت و شجاع بودن همان قدر که بخ درک خطرها مربوط می شود به پذیرش آنها نیز مربوط است.

این که بدون دانش و مقدمه بپرم وسط یک ماجرا شجاعت محصوب نمی شود بلکه احمق بودن افراد را نشان می دهد.

پس قبل از هر کاری اطلاعاتتان را نسبت به آن کار بالا ببرید زیرا همین موضوع باعث افزایش اعتماد به نفس و در نتیجه شجاعت شما می شود.

در واقعیت سخت است که در مقابل چیزی که قبلا هیچ تجربه ای در برابر نداشته ایم شجاع و دلیر باشیم. ولی می توانیم به مرور زمان و ذره ذره با این مسله روبرو شوید و ترس خود را از بین ببرید وثل ترس از ارتفاع .

 

برای گوش دادن به پادکست  بازاریابی شبکه ای اینجا کلیک کنید

برای ساخت انگیزه درست از گوش دادن به آهنگ های انگیزشی غافل نشوید

ختما مقاله مربوط به شرکت بیز و جملات انگیزشی را مطالعه کنید را مطالعه کنید

تهیه شده توسط گروه آموزشی و انگیزشی سلام رویا