برند چه کمکی به کسب و کار ما می کند ؟

برند چه کمکی به کسب و کار ما می کند سایت سلام رویا

در این مقاله می خواهیم به صورت اختصار به این سوال پاسخ دهیم که ابتدا، برند چیست و سپس چه کمکی به کسب و کار ما می کند ؟

 • مفهوم برند 

برند عبارت از طرح ،نشان و یا کلمه و تعریفی که نشان دهنده ی کالای مورد نظر ما است .اصولا کالاها از سوی یک شرکت و یا کمپانی ارائه می شوند و وجود یک اسم و نشان انحصاری سبب متمایز شدن آن محصول نسبت به محصولات دیگر می شود .

برای ایجاد برند اهداف زیادی مشخص شده است اما مهم ترین آن شناخته شدن در میان مردم و همچنین ارزش آفرینی آن محصول در افکار عمومی است .

یک برند باید طوری معرفی شود که اعتماد مردم را جلب کند و مشتریان را قانع کند که به کمپانی شما رجوع کنند .برای معرف برند خود باید از تبلیغات موثر استفاده کنید تا بتوانید به خوبی جایگاه برند خود را در میان مردم باز کنید . 

در عصر جدید رقابت تنها در مکان تولید نیست بلکه رقابت اصلی به عهده ی برند و تبلیغات موثر برای ارائه ی محصول است .

 

 • ویژگی های برند 

 • برند نشان دهنده ی کیفیت یک کالا است .
 • برند نماینده ی محصول و صاحبان آن است .
 • وجود یک برند سبب کاهش آسیب پذیری محصول می شود .
 • مردم برند را به عنوان یک معامله کننده می پذیرند .
 • با وجود برند مسئولیت تولید کننده بیشتر می شود .

 

 • برند چه کمکی به ارتقای کسب و کار شما می کند 

وجود برند در عصر جدید الزامی است شما با برند میتوانید جایگاه خود را میان مشتریان باز کنید و ارتباط متقابل خود را همیشه به انها حفظ کنید .وجود برند نماد شرکت شماست که باعث می شود مردم با شنیدن اسم آن اقدام به خرید کنند .

حس اعتمادی که به وسیله ی برند ایجاد می شود غیر قابل توصیف است در این صورت که ارتباط همیشگی میان محصول و مشتری را برقرار می کند و باعث می شود مشتری نسبت به برند مورد علاقه ی خود وفادار باقی بماند .

برند کمک می کند فروش شما به راحتی امکان پذیر شود زیرا در میان مردم جای خود را باز کرده اید .برند به شما این امکان را می دهد که خود را محبوب مردم کنید .

کالاها و محصولاتی که دارای نام تجاری هستند از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند و متقاضی بیشتری برای خرید دارند در نتیجه کسب و کار شما ارتقا پیدا می کند و شما می توانید به موفقیت های مالی بزرگی برسید .

با وجود برند ارزش شما و کسب و کارتان افزایش پیدا می کند و این می تواند به درامد زایی و افزایش سود شرکت شما کمک زیادی کند .

 

 • چرا باید برند داشته باشیم 

این سوال همیشه پیش می آید که چرا باید برند داشته باشیم ؟و دلیل مهم بودن برند چیست ؟برند سبب رونق در کسب و کار شما می شود ،شما با داشتن یک نام تجاری می توانید خود را به رقیبان خود معرفی کنید و همچنین محصول خود را به راحتی روانه ی بازار کنید .

ارزش شما و محصولات شما در شناخته شدن شما در میان مردم است زیرا خریداران واقعی آنها هستند ،آنها به شما و محصولتان هویت و ارزش می بخشند و بدون آنها کالای شما فاقد ارزش خواهد بود .

وجود برند سبب می شود آگاهی و شناخت مشتری نسبت به محصول شما افزایش پیدا کند و با اطمینان خاطر از شما خرید کند .

همچنین مشتری برای خرید نیازی نیست که به مراکز خرید مراجعه کنید و یا حتی در همان شهر یا کشور باشد بلکه با وجود برند محدودیت های جغرافیای برداشته می شود و با وجود اینترنت با توجه با شناختی که از برند شما دارد می تواند از شما خرید کند .

 

 • برند کمک به سوددهی بیشتر شما می کند 

داشتن نام تجاری سبب می شود سود شما افزایش پیدا کند زیرا مشتریان بیشتری جذب شما خواهند شد و در نتیجه فروش شما و سوددهی شما بیشتر خواهد شد .

 • برند سبب افزایش بقای شما می شود 

اگر میخواهید در میان مردم شناخته شوید و همیشه قدرتمند ادامه دهید باید یک برند داشته باشید .وجود برند به قدرت یافتن کسب و کار شما کمک زیادی می کند .

شما با وجود برند می توانید همیشه قدرتمند در عرصه ی رقابت باقی بمانید و اعتبار خود را در میان مشتریان خود حفظ کنید .

وجود یک برند خوب و معتبر سبب افزایش بقای شما می شود تنها کافی است کیفیت محصولات خود را بالا ببرید تا بتوانید همیشه حرفی برای گفتن داشته باشید .

 • هویت برند ماهیت کسب و کار شماست 

هویت یک برند ارزش شما و احساسات شما نسبت به ارائه ی محصول را نشان می دهد .هویت برند حس تعهد و مسئولیت پذیری شما نسبت به مشتری تان را نشان می دهد و هر چه حس تعهد شما بیشتر باشد برند شما معتبرتر خواهد بود .

یک محصول با برند شناخته میشود در حقیقت برند ماهیت کسب و کار شماست که سبب می شود اعتبار کمپانی شما افزایش پیدا کند .

 

 • برند چگونه دارای هویت می شود 

شما می توانید برای محصولات خود ارزش بیافرینید با تبلیغات درست می توانید ارزش خود را در میان مشتریان خود پیدا کنید و از این طریق بین افراد حس رقابت را ایجاد کنید .

شما برای اینکه بتوانید بین مردم شناخته شوید باید یک نام تجاری داشته باشید و همچنین یک آرم و لوگوی خاصی طراحی کنید تا بتوانید منحصر به فرد باشید .

از تبلیغات در رسانه های اجتماعی غافل نشوید و خود را در میان مردم مطرح کنید سعی کنید صادقانه با مشتریان خود برخورد کنید تا از محبوبیت خاصی برخوردار شوید.

سعی کنید به نیازهای مشتریان خود اهمیت بدهید و با توجه به نیازهای آنها برند خود را طراحی کنید .

سعی کنید د رمورد برند خود اطلاعات کافی داشته باشید و اندازه ی کافی کسب و کارتان را بشناسید و نسشبت به آن عشق بورزید تا بتوانید در این مسیر به موفقیت برسید .

نظارت شما بر روی برندتان اهمیت زیادی دارد شاید افاردی که استخدام کرده اید توانایی های لازم را نداشته باشند و به برند شما آسیب بزنند پس سعی کنید بر روی برند خود نظارت داشته باشید و کیفیت محصولات خود را همیشه بسنجید .

 

 • برای انتخاب شعار برند خود خلاق باشید 

اینکه بتوانید در میان مشتریان خود محبوبیت خاصی داشته باشید بستگی به شعاری که انتخاب می کنید نیز دارد باید از اسم و شعاری انتخاب کنید که سبب جذب مشتری و در نتیجه محبوبیت برند شما شود .

مثلا شعار (وظیفه ی ما جلب رضایت مشتری است ) بار مثبتی را به مشتری القا می کند و سبب می شود مشتری با رضایت بیشتر از کمپانی مورد نظر خرید کند .

برای گوش دادن به پادکست های اصول دعوت، پیگیری و پرزنت در بازاریابی شبکه ای اینجا کلیک کنید

پیشنهاد می کنیم مقاله مربوط به شرکت بیز را مطالعه کنید

برای ساخت انگیزه درست از گوش دادن به آهنگ های انگیزشی غافل نشوید

تهیه شده توسط گروه آموزشی سلام رویا 

اگر سوالی دارید ، تیم ما آماده پاسخگویی به شماست

هنوز دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© تمامی حقوق مادی و معنوی برای گروه سلام رویا محفوظ است. 1398 شرکت بهینتا طراح سایت در اصفهان