تغییر ذهن زندگی و رسیدن به موفقیت و پیروزی . در این مقاله سعی داریم تا به این سوال پاسخ دهیم که چگونه می توانیم با تغییر ذهن زندگی خود را تغییر دهیم ؟ شما با ذهن خود می توانید زندگی خود را مدیریت کنید .ذهن ما دارای قابلیت های بسیاری است که سبب تمایز انسان از سایر موجودات شده است .

ذهن ما از طریق دریافت اطلاعات از حواس پنج گانه تغذیه می شود حال لحظه ای به عملکرد ذهن دقت کنید اینکه شما اگر مدام به ذهن خود اطلاعات منفی بدهید قطعا ذهن خود را بیمار خواهید کرد. برای رسیدن به موفقیت باید ذهن خود را تغییر دهید .

 

  • اطلاعات دریافتی از محیط محتوای ذهن ما را تشکیل می دهد

اطلاعاتی که از محیط پیرامون خود دریافت می کنیم محتوای ذهن ما را تشکیل می دهد .ما با گذارندن دوران کودکی و نوجوانی و جوانی به ذهن خود محتوای خاصی را ارائه داده ایم محتوایی که حاکی از خاطرات خوب و یا بد ماست و بسیار بر زندگی ما تاثیر گذار است .

باورها و عقاید بیرونی در دوران کودکی در ذهن ما تاثیر بسیاری می گذارد تاثیراتی که سبب میشود در زندگی آینده دچار مشکلاتی شویم .باورها و عقاید در دوران کودکی از قدرت بسیاری برخورداند به نحوی که تغییر بسیاری از آنها بسیار مشکل است .

این باورها و یا عقاید محدود کننده سبب رقم زدن زندگی آینده ی ما می شود .شما میتوانید با تغییر ذهن خود آینده ی خود را بدرستی رقم بزنید و افکار منفی و محدود کننده خود را از بین ببرید کافی است خود را باور کنید و بخواهید تغییر کنید در این صورت استعداد های بالقوه ی شما شکوفا خواهد شد .

 

  • تغییر ذهن چه مفهومی دارد ؟

تغییرات ذهنی  یعنی همان تغییر نگرش و باورها که سبب می شود انسان به موفقیت های بزرگ دست یابد .تغییر ذهن یعنی همان تغییر درونی که سبب میشود زندگی شما تغییر کند .

هوارد گاردنر دانشمندی است که تحقیقات گسترده ای در مورد ذهن بشر انجام داده است او که استاد علوم شناختی است با انتشار کتاب چارچوب های ذهنی توانست به اطلاعات مفیدی در زمینه ی ذهن بشری برسد و این موضوع را به چالش بکشد .

او با بسط دادن هوش انسان و معرفی نظریه های چندگانه در مورد هوش توانست نظر ما را در مورد ذهن انسان تغییر دهد .حال این سوال برای ما پیش می آید که تغییر ذهن چه مفهومی دارد و زمانی که ما از تغییر ذهن صحبت می کنیم دقیقا منظورمان چیست ؟

براساس تعریف گاردنر تغییرات ذهنی  تحولی است که در درون شکل می گیرد و به واسطه ی آن افراد تفکرات گذشته ی خود را رها می کنند و به شیوه ای نوین می اندیشند .

بنابر تعریف گاردنر هر گونه تغییر در سبک زندگی ما می تواند تغییر در افکار ما و ذهن ما ایجاد کند .اگر شما تصمیم بگیرید ترس خود را رها کنید و از امروز به گونه ای دیگر بیندیشید یعنی ذهن شما دچار تغییر شده است .

تغییر درون از تغییر باور ها و نوع نگرش ما به جهان هستی ایجاد می شود شما برای تغییر درون خود باید ابتدا باورهای خود را تغییر دهید و تغیر باورهای شما بستگی به نوع نگرش شما دارد .

 

  • با استفاده از مدتیشن زندگی خود را تغییر دهید 

شما برای تغییر خود نیازمند برنامه ها و تمریناتی هستید تا بتوانید زندگی خود را تغییر دهید .تغییر باورها و نگرش شما کار راحتی نیست بلکه نیازمند تلاش مستمر است .

بسیاری از باورهای ما حاصل تفکرات گذشته ی ما هستند که در ناخودآگاه ما ثبت شده اند و به راحتی تغییر نمی کنند . تمرینات مدتیشن با درگیر کردن ذهن شما و به چالش کشیدن سطح آگاهی شما به تغییرات ذهن شما کمک زیادی می کند .

مدتیشن این توانایی را دارد تا زندگی شما را دچار تغییر و تحول کند .اگر شما از درون به آرامش برسید ذهن شما نیز آرام خواهد شد و شادی در تمام وجود شما جریان خواهد یافت .

شما با آگاهی بیشتر در مدتیشن استرس ها و دردهای خود را شناسایی می کنید و از این طریق می توانید به تغییر ذهن خود بپردازید .

در مدتیشن با استفاده از کلماتی چون “ست -چیت -آناندا “به معنی وجود -آگاهی- سعادت به درک بیشتر خود میپردازید و به این باور می رسید که ریشه ی تمام موهبت ها و فروانی ها در درون شماست .

بنابراین انجام تمرینات مدتیشن با چالش کشیدن ناخودآگاه شما تغییرات شگرفی را در ذهن شما ایجاد می کند که به واسطه ی این تغییرات زندگی شما تغییر می کند .

وقتی سطح آگاهی شما افزایش پیدا کند شما با درک بیشتر درون خود به کشف استعدادها و توانایی های خود می پردازید و به این نتیجه می رسید که ذهن شما منبع تمام فروانی هاست .

تمرینات مدتیشن باعث سلامتی روحی و جسمی شما می شود و سبب می شود شما با انگیزه ی بیشتری به اهدافتان بیندیشید و به راه خود ادامه دهید .

 

  • رویاپردازی روشی موثر برای تغییر ذهن 

یک روش موثر برای تغییرات ذهن رویاپردازی است شما با رویا پردازی می توانید ذهن خود را برای دریافت فراوانی آماده کنید و در این صورت زندگی خود را دچار تغییر کنید .

زمانی را به خودتان اختصاص کنید و مکان خلوتی را انتخاب کنید در سکوت و آرامش کامل به سر ببرید و سپس رویای خود را مجسم کنید هر آنچه را که می خواهید بدون هیچ محدودیتی تصور کنید و در آن فضا حرکت کنید .

مثلا اگر ماشین مدل بالا می خواهید خود را در آن تصور کنید طوری که انگار واقعا صاحب آن هستید در این صورت شما با تغیییر ذهن خود این فرمان را به کائنات می دهید که خواستار ماشین مدل بالا هستید و به وسیله ی انرژی و قانون جذب کائنات آن را در اختیار شما قرار خواهند داد .

این به این مفهوم نیست که تنها با اندیشیدن و رویاپردازی می توانید به خواسته های خود برسید بلکه نیازمند تلاش مستمر است ،رویا پردازی به شما در تغییر ذهن کمک می کند و این تغییر سبب می شود رفتارها و عادت های شما تغییر کند و در نتیجه تلاش شما برای رسیدن به موفقیت بیشتر شود .

با مضاعف کردن تلاش خود می توانید گام های بزرگی برای رسیدن به موفقیت بردارید .

 

  • با تکرار جملات انگیزشی ذهن خود را تغییر دهید 

از تاثیر جملات انگیزشی بر ذهن خود غافل نشوید دفترچه ای برای خود تهیه کنید و برای هر روز خود جملات انگیزشی جداگانه ای تهیه کنید .

هر روز یک جمله را تکرار کنید و به خودتان بگویید من می توانم ذهن خود را تغییر دهم و با تغییر ذهن خود زندگی خود را متحول می کنم .

با تکرار جملات انگیزشی تاثیرات زیادی بر ناخودآگاه خود می گذارید و در نتیجه می توانید زندگی خود را دچار تغییر کنید .

 

 

برای گوش دادن به پادکست های در بازاریابی شبکه ای اینجا کلیک کنید

برای ساخت انگیزه درست از گوش دادن به آهنگ های انگیزشی غافل نشوید

ختما مقاله مربوط به شرکت بیز را مطالعه کنید

تهیه شده توسط گروه آموزشی و انگیزشی سلام رویا