موفقیت در گرو تلاش زیاد و پی در پی می باشد . شرکت های بازاریابی شبکه ای غیر قانونی و هرمی مواردی هستند که بسیار به صنعت نتورک مارکتینگ درایران بسیار آسیب می رساند.

زیرا بیشتر شرکت های هرمی در ایران عملا برای پول شویی و خارج کردن پول از ایران تاسیس شده است .

در این نوع شرکت ها آموزش های اصول دعوت و پرزنت به شکلی به افراد داده می شود که آن افراد بتوانند به راحتی شما و بسیاری از افراد را وارد کار کنند .

تجربه بارهای بار ثابت کرده است که به جز افردی که راس تیم ها قرار دارند سایر افراد مال و پول خود را عملا از دست داده اند.

 چگونه شرکت های بازاریابی شبکه ای غیر قانونی را تشخیص دهیم؟

در واقع این صنعت قدمتی بیش از 70 سال در دنیا دارد و در برخی کشورها مانند مالزی جزو صنایع اول محصوب می شود وای در ایران به خاطر وحود تعداد زیاد شرکت های بازاریابی شبکه ای غیر قانونی و و به خاطر باخت و از دست دادن پول خود دیگه به این سایت ها اعتماد نمی کنند.

 

هدف این مقاله آموزش این می باشد که چگونه فعالیت و شرکت هرمی را تشخیص دهیم :

  1. ابتدا به وزارت صنعت و معدن استان خود رجوع کنید و از مسئولان آنجا در مورد شماره جواز و نوع فعالیت شرکت سوال و پرس و جو کنید و بگویید آیا مجوز این شرکت به این شرکت اجازه فعالیت در صنعت بازاریابی شبکه ای را می دهد یا نه .
  2. ببینید محصولات آن کشور بشتر ایرانی می باشند یا خارجی
  3. آیا آن شرکت مالیات پرداخت می کند
  4. به تاریخچه این شرکت حتما دقت کنید که این شرکت چند سال می باشد که فعالیت در ضمینه نتورک مارکتینگ انجام می دهد.

 

مردم در ایران این شرکت ها را بیشتر با نام هرمی می شناسند و این هم به خاطر شکل سازمانی این شرکت ها می باشد به خاطر همین هم مردم در ایران به طور کلی فعالیت های نتورک مارکتینگ در ایران را برابر با فعالیت های هرمی می دانند .

در واقع فعالیت فروش چند سطحی در ایران بیشتر به خاطر نوع نگرشی که لیدر های راس سازمانها دارند به سمت فعالیت هرمی برده می شود.

یادتان نرود اصل این کار بر فروش بنا شده است ولی در نگرش های شرکت های بازاریابی شبکه ای غیر قانونی فقط تمرکز بر روی جذب افراد و تیم سازی بنا می شود که کاری بشدت مخرب برای اقتصاد کشود می باشد.

برای گوش دادن به پادکست های اصول پرزنت و دعوت و پیگیری اینجا کلیک کنید.

تهیه شده توسط گروه آموزشی و انگیزشی سلام رویا