چگونه ارزش کارهای روزمره خود را تعیین کنیم؟

چگونه ارزش کارهای روزمره خود را تعیین کنیم؟

همه ما هر روز کارهی مختلفی را انجام می دهیم ولی سخت است که میزان ارزش هر کاری که انجام می دهیم را دقیق مشخص کنیم و به این شکل کارهایمان را اولویت بندی کنیم.

این محتوا قفل شده است

لطفا برای دریافت فایل این مطلب در سایت ثبت نام کنید و از قسمت تهیه اشتراک ماهیانه

اکانت ماهیانه دریافت کنید

زمان فیلم: 7:29 دقیقه                                                                                               حجم فیلم: 82/6 مگابایت

فرمت فایل: mp4

در این فایل آموزشی توسط استاد دن مارتل ( Dan Martell ) به شما یاد داده می شود که چگونه میزان ارزش هر کاری را که انجام می دهید را تعیین کنید و اولویت های کارهایی که باید در طی روز انجام دهید را مشخص کنید.

 

ایجاد تعادل بین کاری که در زندگی انجام م یدهیم و وظایفی که باید به آنها رسیدگی کنیم کار راحتی و آسانی نمی باشد. ما هر روز به سر کار می رویم باید چیزهایی برای خردن تهیه کنیم و و به کلاس و مطالهات خودمون رسیدگی کنیم این در حالی است که باید هوای دوستان و خانواده خود را نیز داشته باشیم. در چنین آشوبی باید به این نکته نیز توجه کنیم که داشتن برتانه ریزی روزانه می توانید به خیلی از مسائل ما رسیدگی کند و به ما در پیشرفت به سمت خواسته ها و اهدافمان کمک کند.

برای برنامه ریزی روزانه موفق باید چند نکته را رعایت کنید:

۱. مشخص کنید روزتان را چگونه می‌گذرانید

قبل از تنظیم برنامه ای برای رسیدن به خواسته هایتان باید مشخص کنید که کدام در طی روز جه کارهایی را انجام می دهید. خیلی از ما کارهایی را به صورت ثابت آن هم هرروز انجام می دهیم مثل رفتن به سر کار، ورزش کردن، رفتن به باشگاه ، یا رفتن به داشگاه و … که باید حتما در برنامه ریزی خودمان قرارشان دهیم . زیرا زمان مربوط به انجام و رسیدگی به این کارها دست ما نمی باشد. به خاطر هم باید بدانیم که در حال حاظر روزمان را چگونه می گزرانیم.

باید جایی در برنامه ریزی روزانه خود آزاد بگزاریم که اگر مسئله های خارج از برنامه برایمان پیش آمد بتوانیم به آن هم رسیدگی کنیم. زیرا در زمانهای آزاد خیلی راحت تر می توانیم تصمیم گیری کنیم.

چند روزی را به بررسی این که روزتان را چگونه سپری می کنید بگزرانید و مشخص کنید کدام کارها انجام دادنشان دست شما نیست و حتما باید برای آنها زمانی در طی روز تایین کنید. در طی این چند روز تمام کارهایی که انجام می دهید را یادداشت کنید به ویژه زمانهایی که آزاد دارید را حتما یاداشت کنید و یاداشت کنید که در این زمانهای آزاد چه کارهایی را بیشتر انجام می دهید. مشخص کنید که این زمانهای آزادتان را به بازی کردن طی می کنید و یا کارهای مانند فعالیت های آموزشی می گزرانید. حتما فهرستی از تمام کارها و فعالیت ها به همراه زمانی که آنها را انجام م یدهید تهیه کنید.

 

۲. زمانی را که در رفت‌و‌آمد به سر کار، دانشگاه و… هستید تخمین بزنید

ما بخش های عمده ای از زمان روزمان را صرف جابجاب از مکنی به مکان دیگر می کنیم . در این رفت و آمدها زمان بسیار زیادی را از دست می دهیم که برای ما بسیار مضر است . سعی کنید زمانی که در رفت و امد صرف می کنید را محاصبه کنید. بعترین حالت این می باشد که برنامه ی خود را براساس این زمانهای خالی بهبود ببخشید. در واقع زمانهای رفت و آمد شما بهترین زمانی می باشد مه شما می توانید صرف این موضوع کنید

چگونه ارزش کارهای روزمره خود را تعیین کنیم؟

۳. برای برنامه ریزی روزانه مشخص کنید در چه زمانی بیشترین بهره‌ور‌ی را دارید

هر کسی در طی روز برایش زمانی وجود دارد که در آن زمان بیشترین بازدهی و بهرهوری را دارد. مشخص کنید که بهروهوری شما در چه زمانی در طی روز به حداکثر خود می رسد. شما باید کارهای اصلی خودتان را که نیاز به تمرکز بالایی دارد را در این زمانخا انجام دهید. در خصلت بیشتر افراد صبح ها زمانی است که آنها بیشترین بازدهی را دارند پس بهتر است کارهای اصلی را در این زمان انجام دهید و بعدظهرها را به کارهای ساده مانند تماسهای تلفنی، ایمیل های دریافتی و … اختصاص دهید.

 

۴. بدانید که عادت‌های شما زندگی روزمره‌تان را تحت تأثیر قرار می‌دهند

وقتی شما برای کارهایتان برنامه ریزی انجام می دهید در واقع توانسته اید عادت های خوب و بد خود را شناسایی کیند. درواقع توانسته اید بفعمید که جرکت در چه جهتی می تواند برای شما رشد و پیشرفت را به ارمغان آورد.حتما در حین برنانه ریزی روزانه < عادت های خوب و بد خود را شناسایی کنید تا بتوانید عادت های خوب را رشد دهید و عادت های بد را ازبین ببرید.

اصولا افراد دوست دارند تا زمانشان را به کارهایی مانند سرگرمی ، گشت و گزار و … بگزرانند که این موارد اصولا زمان ارزشمند افراد را نابود می کند زمانی را که باید صرف حرکت و پیشرفت به سمت اهدافشان بردارند. اصولا افراد آنقدر به سرگرمی مشغول می شوند که دیگر زمان و انرژی در طی روز برای رسیدن به خواسته هایشان ندارند.

یا در برخی موارد افراد آنقدر سرگرم برآورده کردن خواسته های افراد دیگر می شوند و برای آنها زمان می گزارند که از اهداف خود غافل می شوند و حتی زمانی در روز برایشان باقی نمی ماند تا به چیزهای مانند اهداف، خواسته ها ، اهداف و … خود اختصاص دهند.

هر دوی مواردی که برای شما بازگو شد به یک اندازه مخرب و بد می باشد . شما باید در اولویت تمام کارهایتان  خودتان قرار بگیرید و به اهداف خودتان فکر کنید و نه دیگران زیرا زمانی که شما به اهدافتان برسید می توانید به افراد دیگر هم کمک کنید تا به خواسته هایشان برسند.

پس مهم است که بدانید عادت های شما چگونه بر زندگی روزمره شما تاثیر دارد  زیرا این عادت ها می تواند شما را در رسیدن به خواسته هایتان یاری و کمک کند و یا سدی در مقابل شما شود و نگزارد تا یه آنچه که می خواهید دست پیدا کیند.

پس از شناسای عادتهای مخرب و بد روزنه ای که دارید سعی کنید آنخا را با عادت های خوب و نیکو جایگزین کنید. عادت هایی که باعث پیشرفت شما در زنگی می شوند .

زیرا اگر به جای عادت های بد عادت های خوبی جایگزین نکنید آن عادت های بد بعد از چند روز دباره باز خواهند گشت.

جایگزین عادت های بد می تواند ساده باشد مثلا زمانی را که صرف برخی از کارها مانند تفریح و گشت و گزار با دوستانتان سپری می کنید را کم کنید یا سعی کنید تداد فیلم های که می بینید را محدود تر کنید و یا بهتر است که انجام این چنین کارهای را به زمان بعد از انجام کارهای اصلی که برای رسیدن به موفقیتتان لازم است بیندازید.

یادنان نرود که نه گفتن را حتما تمرین کیند زیرا در این دنیا بسیار به شما کمک می کند. گاهی باید به دوستانمان نه بگویم زیرا اهداف ما مهمتر هستند.

 

برای گوش دادن به پادکست  بازاریابی شبکه ای اینجا کلیک کنید

برای ساخت انگیزه درست از گوش دادن به آهنگ های انگیزشی غافل نشوید

ختما مقاله مربوط به شرکت بیز و جملات انگیزشی را مطالعه کنید

تهیه شده توسط گروه آموزشی و انگیزشی سلام رویا

اگر سوالی دارید ، تیم ما آماده پاسخگویی به شماست

هنوز دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© تمامی حقوق مادی و معنوی برای گروه سلام رویا محفوظ است. 1398 شرکت بهینتا طراح سایت در اصفهان