جرات رسیدن به رویاهایت را داشته باش

جرات رسیدن به رویاهایت را داشته باش

در این کلیپ انگیزشی به شما یاد آوری می کنیم که جرعت انجام و محقق کردن رویاهایتان را داشته باشید زیرا فقط شما میتونی آنها را محقق کنی .

خداوند فکر بدست آوردن چیزی را در ذهن فردی قرار نمی دهد مگر توانایی بدست آوردنش را نیز به او بدهد . توانایی که باعث می شود شما نسبت به دیگران بسیار متفاوت شوید. و این دیگر به خواست و اراده شما باز می گردد که برای ساخت رویاهایتان تلاش کنید یا نه؟

پس چسارت خلق رویاهایتان را داشته باشید. این که می خواهید پا در میدان نبردی بگزارید که از اتفاقات داخل آن اطلاعاتی ندارید کاری بس دشوار و ترسناک است ولی حرات کنید و از خود جسارت نشان دهید و به سمت اهدافتان حرکت کنید آن وقت خواهید دید که آن قدر که می گویند نیز راه رسیدن به رویاهایتان ترسناک نیست.

ولی بیاید با هم در مورد این که جرات چیست و چگونه می توانیم جسارت خلق رویاهایمان را بدست بیاوریم با هم صحبت کنیم.

این که بخواهیم کلمه جرات را تعریف کنیم کاری راحت نیست زیرا تفاوت بسیار کمی بین کلمه جرات داشتن و پرخاشگری وجود دارد. شاید اگر هر دوی این موارد را توضیح دهیم تشخیص کلمه جرات راحت تر باشد .

 

جسارت داشتن

در تعریف جسارت باید گفته شود که جسارت در واقع شجاعت رویا رویی با موارد ناشناخته است و بر مبنای تعادل فکر و جسم قرار دارد. و بیشتر زمانی افراد جسارت رویا رویی با موارد مختلف را در خود می بینند که نیازی در وجود ببینند . این نیاز می تواند نیاز جسمی یا نیاز روحی باشد. وقتی چنین نیازی وجود داشته باشد افراد جسارت می کنند و نیازی که دارند را بازگو می کنند ولی این نکته را نیز باید در نظر داشته باشید که این موضوع به این معنا نیست که حتما افراد آن چیزی که در خواست کردند را بدست می آورند.

مانند پسری که عاشق دختری شده باشد. او نیاز و خلغی را در وجود احساس کرده است و برای برطرف کردن این احساس که به آن عشق می گویند از دختری که خوشش می آید طلب همراهی و ازدواج می کند ولی آن دختر ممکن است عاشق شخص دیگری باشد و به آن پسر جواب نه دهد .

پس زمانی که حسارت خرج می کنید تا به خواسته هاتان برسید این موضوع دلیل رسیدن به آنچه می خواهید نمی باشد.

 

پرخاشگر بودن

در تعریف پرخاشگری باید گفت که پرخاشگری در واقع حس خشمی می باشد که افراد به اطراف خود دارند و از این مبنا سر منشع می گیرد که افراد مایلند به هر شکلی که شده است برنده باشند. در این حالت افراد پرخاشگر فقط به خود فکر می کنند بدون در نظر گرفتن شرایط زمانی و ملاحظات مکانی و همچنین بدون در نظر گرفتن حقوق دیگران، فقط به خود فکر می کنند و منافع خودشان را در هر حالتی مدنظر قرار می دهند و به هر قیمتی آن منافع را حاضرند بدست آورند.

 

خجالت کشیدن

خجالت در واقع مشکلی است که اکثر افراد از آن رنج می برند. و این موضوع در واقع از عدم اعتماد به نفس بوجود می آید.

در بیشتر مواقع افراد مطالبی به ذهنشان خطور می کند که جرعت بازگو کردنشان را ندارند و نمی توانند آن را به طرف مقابلشان بگویند این موضوع در واقع به خاطر نداشتن اعتماد به نفس در افراد بوجود می آید و تنها راه ازبین برندش جسارت داشتن برای بیان نظر یا انجام کار دلخواه می باشد.

ممکن است برای برطرف کردن خجالت و یدست آوردن جسارت در ابتدای کار کمی ازیت شوید ولی اگر این کار را به صورت مداوم انجام دهید و بخواهید که موفق شوید مطمعین باشید که خجالت کشیدن را از دست می دهید و بهحای آن جرات داشتن برای رسیدن به خواسته و بیان نظراتتان را بدست می آورید.

برای از بین بردن حجالتتان از جملات انگیزشی و آهنگ های روحیه بخش استفاده کنید زیرا آنها برای شما روحیه ای مثبت ایجاد می کند.

 

جرات داشتن برای جوانان بسیار با اهمیت است زرا مهمترین عامل برای برقراری ارتباط و پیدا کردن دوست می باشد.شما به کمک جرات داشتن می توانید اعتقادات خود را به راحتی بیان کنید و آنچه را که می خواهید بدست آوید. و این توانایی توانایی بسیار خوبی در کسب موفقیت و خواسته ها می باشد . و یکی از خصلت هایی می باشد که افراد موفق و کارآفرین آن را دارند.

با توجه به توضیحاتی که داده شده جسارت داشتن به معنی توانایی ابراز خواسته های خود و ابراز حقوقی که دارید به دیگران است بدون آن که به کسی توهین کنید و یا دستور دهید. در واقع نکنه ای که در بیان خواسته هایتان باید به آن توجه کنید این است که شما باید توجه کنید که قبل از بیان خواسته ی خود حق مشروعی در داشتن خواسته اتان دارید یا نه. این نکته بسیار با آهمیت است زیرا شما نباید هرگز حقوق افراد دیگر را پایکار کنید.

حقوقی که شما از آنها همیشه برخوردار هستید شامل:

شما در تعیین این که چگونه می خواهید زندگی خود را سپری کنید سخن بگویید . این حق را دارید که برای رسیدن به اهدافتان سعی و تلاش کنید و برای بدست آوردن آنها بجنگید. شما حق این را دارید که اولویت های زندگی خود را مشخص کنیدو با توجه به آن اولویت ها به خواسته هایتان برسید. شما این حق را دارید که اهتقادات و باور های خاص خود را داشته باشید و به خاطر این عقاید و باور ها  یک انسان ارزشمن باشید. شما این حق را دارید و نیاز هم ندارید که در مورد عقاید و احساساتتان به دیگران توضیح دهید زیرا این احساسات و عقاید مخصوص شما هستند و نیاز نیست که دیگران از آنها اطلاع داشته باشند. شما حق دارید که در کورد برخورددیگران با شما اظهار نظر کنید و ب/ویید که مایلید چگونه با شما برخورد شود. شما حق این نکته را دارید که در مقابل چیزهایی که نمی خواهید بگویید نه. شما این حق را دارید که در جاهایی بگویید که من نمی دانم، من نمی خواهم  و یا در جاهایی بگویید که برای من مهم نیست و اهمیتی به این موضوع نمی دهم. شما حق دارید که در زندگی خود به موفقیت دست یابید و هیچ کس نمی تواند سد راه شما در ریدن به خواسته هایتان شود.

 

برای گوش دادن به پادکست  بازاریابی شبکه ای اینجا کلیک کنید

ختما مقاله مربوط به شرکت بیز و را مطالعه کنید

تهیه شده توسط گروه آموزشی و انگیزشی سلام رویا

 

اگر سوالی دارید ، تیم ما آماده پاسخگویی به شماست

هنوز دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© تمامی حقوق مادی و معنوی برای گروه سلام رویا محفوظ است. 1398 شرکت بهینتا طراح سایت در اصفهان