عادت های شما در زندگی تعیین کننده ی نوع زندگی شما هستند شما با رفتارهای روزمره ی خود باعث ایجاد عادت ها می شوید و سپس عادت ها باعث رقم زدن زندگی شما می شوند .

عادت های خود را تغییر دهید تا زندگی شما تغییر کند شما برای تغییر اساسی در زندگی خود نیاز دارید تا ابتدا درون خود را تغییر دهید این را می دانید که عادت های شما ریشه در درون شما دارد و تا از درون به تغییر دست نزنید هیچ گاه تغییر محسوسی را مشاهده نخواهید کرد .

تغییر دادن عادت کار آسانی نیست زیرا ریشه در ناخودآگاه ما دارد و ما برای تغییر نیاز داریم تا ابتدا ذهن خود را تغییر دهیم در این مقاله سعی داریم تا به بررسی اینکه چگونه میتوانیم عادت های خود را تغییر دهیم تا زندگی مان تغییر کند بپردازیم .

 

  • با خودتان روراست باشید 

برای هر تغییری در درون خودتان باید ابتدا با خودتان روراست باشید اینکه بپذیرید که عادت های مخربی در درون شما وجود دارد عادت های مخربی که سبب میشود شما از پیشرفت دور بمانید .

شما باید به این باور رسیده باشید که تغییر کردن می تواند کل زندگی شما را تحت شعاع قرار دهد و برای این تغییر باید بهای سنگینی بپردازید .

به خودتان رجوع کنید و صادق باشید عادت های خود را شناسایی کنید و سپس عادت های خوب و بد خود را تفکیک کنید .شما باید عادت های بد خود را به عادت های خوب تغییر دهید و عادت های خوب خود را تقویت کنید تا زندگی شما روز به روز تغییر کند .

 

  • عادت های مثبت خود را شناسایی و تقویت کنید

اگر من برای شما مدام از عادت های خوب صحبت کنم مطمئن باشید تغییر چندانی در شما ایجاد نمی شود این شما هستید که باید عادت های خود را تغییر دهید .

شما برای تغییر زندگی نیازمند تغییر عادت های خود هستید .شما باید ابتدا عادت های مثبت خود را شناسایی کنید و سپس آنها را تقویت کنید .مثلا یک عادت خوب شما این است که روزی نیم ساعت را به مطالعه ی مفید اختصاص می دهید شما برای تقویت این عادت مثبت می توانید ساعات مطالعه ی خود را بیشتر و مفید تر کنید .

عادت های مثبتی را که می توانید به لیست خود اضافه کنید شناسایی کنید مثلا سحر خیز بودن را لیست خود اضافه کنید و برای اجرایی شدن آن تلاش کنید.

تغییر عادت ها می توانند کیفیت زندگی ما را تغییر دهند مثلا شما با خوش پوش بودن و عادت به اینکه همیشه مرتب باشید کمک می کنید تا اطرافیان و شرایطی را جذب کنید که در مغناطیس زندگی و رفتار شما هستند .

شما با تغییرات در ذهن و رفتار خود عادت های خود را تغییر می دهید و به وسیله ی تغییر عادت ها زندگی خود را دچار تغییرات بزرگی می کنید .

شما باید به ارزش عادت های خود پی ببرید و سپس براساس آن ارزش سختی را به جان بخرید و درصدد تغییر برآیید .مثلا برای مطالعه ی مدام ذهن شما باید این را بپذیرد که مطالعه تاثیرات بسزایی بر زندگی و موفقیت شما می گذارد و در نتیجه به این باور برسید که با مطالعه ی هر روز قدم در راه پیشرفت می گذارید .

 

  • قدرت تمرکز را فرابگیرید 

اینکه از خود توقع داشته باشید تا زندگی تان یک روزه تغییر پیدا کند سخت در اشتباه هستید بعضی از عادت ها حاصل سالها تجربه ی ما هستند عادت هایی که گاهی از کودکی با ما همراه هستند .

برای تغییر این نوع عادت ها شما نیاز به زمان بیشتر دارید زمانی که همراه با تمرکز عمیق بتوانید عادت های خود را تغییر دهید .

کسی را فرض کنید که عادت دارد همیشه جنبه ی منفی اتفاقات را ببیند زیرا از کودکی خانواده ای داشته است که منفی نگر بوده اند و این اتفاقات در ضمیر نا خودآگاه او تاثیر گذاشته است .

برای تغییر عادت های چنین فردی زمان زیادی نیاز است عادت هایی که سالها با ما بوده اند را نمی شود یک روزه محو و ناپدید کرد . برای تغییر اینگونه عادت ها باید فرد تمرکز زیادی بر روی عادت های خود داشته باشد .

قدرت تمرکز به شما کمک می کند تا بتوانید تغییرات بزرگتری در درون خود ایجاد کنید .سعی کنید یکی یکی عادت های خود را تغییر دهید با یک دست نمی توانید دو هندوانه بردارید پس صبور باشید و تمام تمرکز خود را بر روی یک عادت قرار دهید و سپس در صدد تغییر آن برآیید.

در مکان خلوتی بینشینید و دفترچه ی یادداشتی بردارید عادت غلط خود را یادداشت کنید به این بیندیشید که چگونه می توانید آن را تغییر دهید اگر اکثر صبح ها خوابتان می برد سعی کنید با تمام قوا بر روی این موضوع تمرکز کنید و خودتان را تغییر دهید .

با تکرار جملات انگیزشی می توانید تمرکز خود را بالا ببرید جملات انگیزشی مانند من می توانم همه چیز را تغییر دهم ،من قدرت هستم و …

 

  • برای تغییر عادت های خود صبور باشید 

حال که بر روی عادت های خود تمرکز کردید و یک عادت را مشخص کردید تا تغییر دهید سپس باید این را فرا بگیرید که صبر حلال بسیاری از مشکلات است شما باید آرام و پیوسته قدم بردارید گام های کوچک بردارید .

برداشتن گام های کوچک به معنی شروع است شما برای جلوگیری از عادت غلط پرخوری نمیتوانید به یک باره این تصمیم را عملی کنید زیرا مدت ها این عادت در درون شما نهادینه شده و تغییر آن کار به نسبت مشکلی است .

اگر میخواهید تغییر در سبک زندگی خود ایجاد کنید باید به این باور برسید که باید صبور باشید تا نتیجه بگیرید اگر می خواهید ورزش را در زندگی خود قرار دهید باید از روزی ده دقیقه پیاده روی شروع کنید و سپس به ورزش حرفه ای روی بیاورید .

هیپنوتیزم و انجام تمرینات آن می تواند به شما در تغییر زندگی تان کمک کند. تمرینات هیپنوتیزم همانند یوگا و مدتیشن با ذهن شما درگیر است و سبب می شود شما به آرامش ذهنی برسید و بتوانید تغییرات بزرگی را در ذهن خود ایجاد کنید و در نتیجه بتوانید عادت های خود را تغییر دهید .

 

  • اگر فراموش می کنید از یک دفترچه استفاده کنید 

شما برای تغییر در زندگی خود نیاز دارید تا عادت های خود را تغییر دهید با تغییر عادت های خود سبک زندگی خود را عوض می کنید خود را به یک انسان وقت شناس تبدیل می کند .

شما باید لیستی از عادتهای خوبی را که مد نظر دارید تهیه کنید و سپس بخواهید عادت های غلط خود را مثل وقت نشناس بودن را به عادت درست وقت شناسی تغییر دهید .

شما با انجام این کار و مداومت در آن روز به روز عادت های خوب را در زندگی خود جایگزین عادت های غلط می کنید و در نتیجه به یک فرد موفق تبدیل خواهید شد .

برای اینکه بتوانید تغییرات بزرگی را در زندگی خود ایجاد کنید باید عادت های افراد موفق جهان را فرا بگیرید و در خود نهادینه کنید در این صورت می توانید زندگی خود را تغییر دهید.

 

 

برای گوش دادن به پادکست های در بازاریابی شبکه ای اینجا کلیک کنید

برای ساخت انگیزه درست از گوش دادن به آهنگ های انگیزشی غافل نشوید

ختما مقاله مربوط به شرکت بیز را مطالعه کنید

تهیه شده توسط گروه آموزشی و انگیزشی سلام رویا