با تغییر عادت ها زندگیتان را تغییر دهید

با تغییر عادت ها زندگیتان را تغییر دهید

در این فیلم آموزشی سختران و استاد موفقیت باب پراکتور به شما یاد می دهد که چگونه برای تغییر زندگی خود عادت هایی که داریم را تغییر دهیم.

ما انسانها مانند ماشینی هستیم که در تمام دوران کاری خودش فقط یاد می گیرد. بطوری که از همان زمان خلقت شروع بع یادگیری مطالب مختلف در دوران زندگیمان کرده ایم تا به الان . حتی شما که در حال خواندن این مطال هستید دارید یاد می گیرید که چگونه عادت های خود را تغییر دهید و این تغییر عادت ها در زندگی شما چه تاثیری دارد.

ما در این دنیا روز به روز سعی کردیم تا چیزهای زیادی یاد بگیریم و اطلاعات خود را افزایش دهیم و به این موضوع پی بردیم که اگر خوب یاد نگیریم دپار مشکلات زیادی در زندگی خود خواهیم شد، در ارتباطات و کارهای خود نیز با مشکلات زیادی روبرو خواهیم شد پس باید مطالب درست و را خوب یاد بگیریم زیرا این یادگیری ها در واقع باعث بوجود آمدن عادت ها در ما می شوند.

همگی ما این را به خوبی می دانیم که عادت ها حاصل تکرار مداوم و پی در پی یک موضوع یا کار خاص می باشند. به شکلی که اگر انسان کاری را به صورت مداوم و هر روز انجام دهد، کم کم به صورت خودکار و بدون هیچ زحمتی آن کار را انجام خواهد داد. بدون آن که به نحویه  انجام دادن آن فکر کند.

آیا تا به حال در زندگی خود به عادت های خوب و بد خود فکر کرده اید و این که این عادت ها جه تاثیری برروی زندگی شما داشته است . به عبارت دیگر سبک زندگی ما به جه صورت است . زیرا عادت های خوب و یا بد ما در واقع سبک زندگی ما بوجود می آورد که آیا آدم فعال و زرنگی هستیم یا نه .

تا به خال در زندگی خود به این جمله روبرو شده اید مه : انسانها در تغییر عادت های خود ناتوان است!

این جمله در ولقع سالیان سال است که رونشناسان را به بحث در مورد چگونگی تغییر عادت ها گزاشته است .

زیرا این طرز فکر و رفتار کردم ما به این خاطر است که عادت های ما برای برطرف کردن نیازهای ما در ضمیرناخداگاه به وجود می آید و به خاطر اینکه نیازی را از ما برطرف می کند ما تمایل داریم که مخلوق عادت های خود باشیم و به آنها وابسته میشویم بگونه ای که ترک آنها برای ما کار بسیار دشواری مشود.

انجام عادت های کاری برای مابسیار راحت تر می باشد برایتان مثالهایی میزنم: آیا برای حرف زدن به کلمات فکر می کنید . یا برای راه رفتن و قدم زدن به گام بعدی که می خواهید بردارید فکر می کنید ، فکر می کنید که بند کفشتان را چگونه ببتدید . این ها رفتارهایی است که برای شما تبدیل به عادت شده است و انجام عادت ها برای افراد کاری بسیار ساده است زیرا انجام آنها نیاز به فکر کردن ندارد.

به همین دلیل انجام عادت ها کاری ساده تر باشد.

 

عادت، جزیی از طبیعت انسانی است

انجام برخی از کارها در ابتدای امر بسیار سخت و مشکل می باشد ولی اگر همان کارهای مشکل را به صورت تکرار بار انجام دهید به عادت  برای شما تبدیل می شود دیگر نگران سختی کار نخواهید بود بلکه و حتی انجام دادن آن کارهای سخت نیز برای شما بسیار شیرین و لذت بخش خواهد شد به شکلی انگار از بتدا برای شما بوده است و شما در انجام دادن چنین کاری استعداد خاصی دارید و به صورت طبیعی در وجود شما قرار دارد.

همه انسانها در دنیا به رفتار و کردار خاصی عادت دارند خال این رفتارها می تواند مثبت یا مانند سیگار کشیدن منفی باشد پس عادت ها جزعی طبیعی از وجود ما می باشند و هویت انسان را بوجود می آورند پس اگر انسان می خواهد که به عنوان خلق نیکویی از او یاد شود باید عادت های مثبت و خوبی در وحود خود ایجاد کند.

یک لجظه به برنامه زندگی روزانه خود نگاه کنید

اگر شما جزوء 98% انسان عادی کره زمین باشید جالب است که بدانید رفتارهای مشابه ی دارید مثل عادت نداشتن به این که صبح زود بیدار شوید و بروید ورزش کنید و… جالب اینجاست که افراد موفق دنیا نیز عادت های مشابهی دارند مثلا مطالعه روزانه کتاب، هر روز ورزش رفتن و … پس اگر ما هم رفتار و عادت های افراد موفق را در وجود خود پرورش دهیم شما هم روزی مانند آن افراد به موفقیتی که بدنبالش می باشید دست پیدا خواهید کرد.

 

دلایل وابستگی انسان به عادت های بد

دلایل زیادی برای وابستگی اشخاص به عادت های بد دووجودشان ، وجود دارد.

دلایلی مانند: راحت بودن انجام دادن آنها، لذت بخش بودن ، هیجان و … که این موارد باعث می شود رفتار بد ما پس طی مدتی و انجام مکرر آن به عادت های ما تبدیل شود.

تحقیقات نشان می دهد که هر چه قدر ما یک عادت را در مدت زمان بیشتری انجام دهیم تغییر دان آن نیز به مراتب بسیار مشکل ئ سخت تر می شود.

خداوند به انسان این قئرت را داده است که در هر زمانی که تصمیم بگیرد بتواند زندگی خود را تغییر دهد و این موضوع از طریق تغییر باورها و عادت های روزمره افراد بوجد می آید.

یادتان باشد برای تغییر عادت های بد باید عادت های خوب را جایگزین این عادت ها بد کنید تا دباره عادت های بد باز نگردند. این نکته تغییر عادت ها می باشد.

یادتان باشد که خداوند ما انسانها را به عنوان اشرف مخلوقات قرار داده است و به کمک قوه ی اختیاری که در وحود همه ما قرار داده است این توانایی را به ما داده که بتوانیم به هر چیزی که می خواهیم برسیم . درست است که می گویند تغییر عادت ها کاری مشکل است ولی غیر ممکن نیست . پس از همین امروز برای تغییر دادن عادت های بد خود اقدام کنید . شما اشرف مخلوقات هستید پس بدانید که توانایی انجام هر کاری را دارید.

در این فیلم آموزشی استاد و سخنران باب پرامتور به شما دوست گرامی یاد می دهد که چگونه می توانید عادت های بدی که از دوران کودکی با شما بوده است را تغییر دهید و به جای آنها عادت های خوب و مفیدی را قرار دهید.

 

برای گوش دادن به پادکست  بازاریابی شبکه ای اینجا کلیک کنید

برای ساخت انگیزه درست از گوش دادن به آهنگ های انگیزشی غافل نشوید

حتما مقاله مربوط به شرکت بیز و جملات انگیزشی را مطالعه کنید

تهیه شده توسط گروه آموزشی و انگیزشی سلام رویا

اگر سوالی دارید ، تیم ما آماده پاسخگویی به شماست

هنوز دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© تمامی حقوق مادی و معنوی برای گروه سلام رویا محفوظ است. 1398 شرکت بهینتا طراح سایت در اصفهان