با زبان بدن درست ، قدرت در دستان شماست

با زبان بدن درست ، قدرت در دستان شماست

در این فایل آموزش به شما یاد می دهیم که چگونه از زبان بدن درست برای در دست گرفتن قدرت و تاثیر بر روی دیگران استفاده کنید و به این شکل بیشترین تاثیر ممکنه را برروی دیگران بگزارید.

زبان بدن از کلمه لاتین  body language گرفته شده است که در واقع تفسیر حرکات و حالت های بدن می باشد. شما به کمک زبان بدن به راحتی می توانید بفهمید که افرادی که در مقابلتان هستند چه احساسی را در حال تجربه کردن هستند و به چه چیزی فکر می کنند. می توانید قصد آنها را از ملاقات با خودتان بهتر بفهمید و بفهمید که هدفشان چیست.

البته هر حرکتی در زبان بدن معنی خاص خود را دارد و برای فهمیدن این که چه حرکتی چه معنی دارد باید تمرین زیادی انجام شود و دقت کافی به عمل آید زیرا هر حرکتی در زبان بدن معنی یکسانی ندارد و نسبت به موقعیت و شخصی که در روبرو شما قرار دارد معنی آن فرق می کند

 

زبان بدن چیست

حتما در ارتباطاتی که روزانه با دیگران برقرار می کنید با این مسله روبرو شده اید که افراد در هنگام صحبت کردن با شما یک سری حرکات بدنی را به صورت کاملا ناخداگاه انجام می دهندو رفتارهایی مانند حرکات دست و صورت ( مانند زمانی که ناراحت هستند اخم می کنند) ، ارتباطات چشمی که برقرار می کنند و … . که این موارد اطلاعاتی را همراه با خود دارد اطلاعاتی که احساسات و افکار افراد را در معرض نمایش قرار می دهد که شما با دانستن این موارد می توانید به راحتی بفهمید که منظور دقیق آنها افرد چه می باشد.

زمانی که افراد احساساتشان برانگیخته می شود این رفتار با شدت بیشتری بروز می کند احساسات شدیدی مانند : استرس، اضصراب ، ترس و …

برخی از این رفتارها آنقدر مشخص و معلوم است که افرادی هم که از زبان بدن هیچ اطلاعاتی ندارند نیز می توانند به راحتی منظور و احساس افراد پیش رویشان را بفهمند برخی از این حالت ها که همه با آنها روبرو شده اند چیزهایی است مانند: ترس ، اصطراب و استرس ، احترام و تواضع و … اینها برخی از زبان های بدن هستند که شما بدون آن که سواد خاصی در مورد زبان بدن داشته باشید می توانید آنها را بفهمید و به این شکل به احساسات افراد پی ببرید.

مثالهای متهددی وجود دارد که شما به وسیله آنها می فهمید که یک شخص دارد دروغ می گوید مثلا این افراد نمی توانند ارتباط های چشمی دائمی با دیگران برقرار کنند و یا ممکند است دستانش را در مقابل دهانش بگیرد و…

 

زبان بدن مردان و مردان

د رحالت عادی زبان بدن مردان و زنان شبه به هم می باشد و بین آنها تفاوت خای وجود ندارد. ولی این نکته را باید در نظر بگیرید که زبان بدن در خانم ها از شدت بیشتری برخوردار می باشد زیرا زنان موجودات حساس تری نسبت به مردان می باشند

 

کاربرد زبان بدن در زندگی روزمره

یکی از عوامل بسیار مهم در ارتباطات زبان بدن است و چیزی در حدود 80% ارتباطی که بوجود می آورید را شامل می شود. در واقع افراد فکر می کنند که مهمترین موضوع در ارتباطات حرف هایی می باشد که میزنیم و صداهایی است که از دهانمان بیرون می آید ولی در واقعیت ایجوری نمی باشد و تمام حرفها و سخنانی که از خود بروز می دهید کمتر از 20% ارتباطی است که برقرار می کنید و 80% مابقی زبان بدن شما می باشد.

به خاطر همین هم زبان بدن درست در زندگی بسیار اهمیت دارد و باید به آن توجه کرد.

شما در هر ارتباطی که در زندگی روزمره خود برقرار می کنید می توانید از زبان بدن استفاده کنید تربیت درست فرزندان، ارتباط خوب با همسر، کار و فعالیت های درون منزل و … تمام این ها تحت تاثیر زبان بدن می باشد . اگر شما در زندگی روزمره خود از زبان بدن استفاده کنید می توانید در بیان احساساتتان بسیار موفق عمل کنید. به همبن دلیل در دنیای حال حاظر یادگیری زبان بدن یکی از لازمات می باشد. در زیر برخی از مواردی که باعث می شود اهمین زبان بدن درست در دنیای امروزه بسیار بالا باشد را برای شما بازگو می کنیم.

 • تشخیص دروغ افراد و این که آیا صداقت در گفته های آنها وجود دارد یا نه
 • تشخیص این که افراد آیا استرس، اضطراب دارند یا نه ؟
 • این که بفهمیم افراد نسبت به ما چه احساسی دارند
 • بتوانیم پیشبینی کنیم که افراد در مورد ما چه فکری می کنند
 • و ده ها مورد دیگر ….

بگزارید با هم چند مورد زبان بدن درست را بررسی کینم

 

زبان بدن درست در موارد مختلف

تشخیص دروغگویی و میزان صداقت فرد

زبان بدن درست بهترین روش در علم روانشناسی است که بوسیله ی آن می توان به این موضوع پی برد که چه کسی دروغ می گوید و جه کسی از حقیقت حرف می زند.

زبان بدنی که شما می توانید به وسیله آنها بفهمید که افراد دروغ می گویند شامل:

 • خنده های اجباری که در حین صحبت کردن افراد انجام می دهند
 • توسط دستشان اهضای بدن مانند چشم لاله گوش ، زیرجانه و گردن را مورد مالش قرار می دهند.
 • افرد در حین دروغ گفتن به خاطر استرس زید یا دستان خود را مشت می کنند و یا دستان را داخل جیب می گزارند
 • افراد به خاطر استرس یک را را به تکرار انجام می دهمند مثلا کشیدن یقه پیراهن
 • پاهای بی قرار و حرکات سریع از جمله مواردی است که می توانید بفهمید افراد دروغ می گویند
 • تغییر صدا و لحن باید نسبت به حالت عادی یکی از موارد مهم است در تشخیص دروغ گویی افراد
 • پوشاندن دهان با دستان
 • افراد هنگام دروغ گفتن نگاهشان را به صورت مستقیم به شما نمی اندازند

 

تشخیص استرس، اضطراب و وحشت

تشخیص این نوع رفتار بسیار آسان می باشد ولی اگر میزان آن کم باشد تشخیسش بسیار دشوار است . بیاید به عواملی دقت کنید بتوانید بفهمید که افراد استرس دارند و یا مضطرب هستند که نیاز به تمرین دارد. افرادی که مضطرب هستند یک جور بیقراری خاصی در وجودشان است که نمی توانند یک جا راحت بایستند و یا رنگ پربدگی در چهره آنها نمایان می باشد و ….

 

در این فیلم آموزشی به شما یاد داده می شود که چونه از زبان بدن درست استفاده کنید تا به آنچه می خواهید به راحتی دست پیدا کنید

 

برای گوش دادن به پادکست  بازاریابی شبکه ای اینجا کلیک کنید

برای ساخت انگیزه درست از گوش دادن به آهنگ های انگیزشی غافل نشوید

حتما مقاله مربوط به شرکت بیز و جملات انگیزشی را مطالعه کنید

تهیه شده توسط گروه آموزشی و انگیزشی سلام رویا

اگر سوالی دارید ، تیم ما آماده پاسخگویی به شماست

هنوز دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© تمامی حقوق مادی و معنوی برای گروه سلام رویا محفوظ است. 1398 شرکت بهینتا طراح سایت در اصفهان