شرکت بادران گستران ( B.U.T ) یک شرکت تولیدی در صنعت بازاریابی شبکه ای ایران می باشد که با کارخانجات متعدد فعالیت می کند و کالاهای بسیاری از قبیل کالاهای سلولزی ، آرایشی بهداشتی ، غذایی و … را تولید می نماید.

فعالیت شرکت بادران گستران ( B.U.T )  بر پایه بازاریابی شبکه ای قرار دارد. این شرکت کالاهای خود را از طریق اینترنت و فضای مجازی و با به وسیله ی تکنیک فروش مستقیم محصولات را به دست مصرف کننده می رساند و از محل هزینه های صرفه جویی شده مانند حذف واسته ها و … به خود خریداران تخفیف و پاداش میدهد.

بازاریابی شبکه ای چیست ؟

بازاریابی شبکه ای شرکت بادران گستران ( B.U.T ) یک سیستم فروشی اطلاق می شود که در آن شما با فروش کالا به مشتریانی که دارید و دریافت تخفیفات درآمد از فروش هودتان دریافت می کنید.

در واقع در سیستم فروش مستقیمی که این شرکت به کار می برد ،به جای اینکه کالا در فروشگاه باشد و مشتری به سراغ آن برود، این توزیع کنندگان و فروشندگان شرکت بادران هستند که به سراغ مشتریان رفته و کالاهای شرکت را بفروش میرسانند.

حال اگر بازاریابان افرادی را به سیستم معرفی کنید و آن افراد عمل فروش را انجام دهند از فروشی که این افراد انجام می دند معرفها  کسب درآمد می کنید به این موضوع می گوینند بازاریابی شبکه ای.

لذا در صورتی که تیم فروش و شبکه ای از فروشندگان را تشکیل دهید که همه آن افراد مشتریان خود را داشته باشند و کالاهای شرکت بادران گستران ( B.U.T ) را ماهیانه به آنها بفروشنند. هم شما و هم افراد که معرفی کرده اید و عمل فروش کالاهای شرکت را انجام می دهند مبالغ نسبتا بالایی بعنوان تخفیفات و پورسانت تیم فروش دریافت خواهید داشت.

این درآمد ها از مبالغ صرفه جویی شده در هزینه های پخش می باشد مثل حذف واسته ها یا خمل و نقل و … که به شما و افراد تیم فروشتان پرداخت می شود.

آیا بازاریابی شبکه ای شرکت بادران گستران ( B.U.T ) قانونی است ؟

بله، در تاریخ ششم شهریور 1390 اولین مجوز فعالیت قانونی شرکت ها در صنعت بازاریابی شبکه ای ایران از سوی کمیته نظارت بر بازاریابی شبکه ای مستقر در مرکز امور اصناف و بازرگانان وزارت صنعت، معدن، تجارت ایران به نام شرکت بادران گستران ( B.U.T ) صادر گردید . و این شرکتی که مجوز فعالیت در این صنعت را به خود اختصاص داده است شرکت بادران گستران ( B.U.T ) می باشد.

پس از این تاریخ با تصویب آئین نامه اجرایی چگونگی صدور مجوز و نحوه نظارت بر فعالیت افراد صنفی در فضای مجازی و اینترنت ،بازاریابی شبکه ای براساس مواد 2 و 12 که در  تبصره ماده 87 قانون نظام صنفی کشور آمده است پروانه کسب قانونی نیز توسط اتاق اصناف ایران دریاف کرده است.

همچنین از نظر شرعی نیز فقهای محترم شورای نگهبان براساس استعلاماتی که در دین اسلام آمده است ، از هیات عمومی دیوان عدالت اداری کشور در چندین مرتبه این نوع فعالیت و خرید و فروش محصولات در این صنعت را خلاف موازین شرع و دین ندانسته و آن را بصورت کامل تایید نموده اند و رهبر معظم انقلاب “مد ظله العالی” نیز به موجب استفتاء مورخ 30/09/1395  فعالیت بازاریابی شبکه ای را در اینران کاملا تائید کرده اند و گفته اند از نظر دین و شرع هیچ خلافی در فعالیت در شرکت بادران گستران ( B.U.T ) وجود ندارد.

 

برای دیدن پادکست های اصول دعوت ، پیگیری و پرزنت اینجا کلیک کنید

تهیه شده توسط گروه آموزشی و انگیز