بازاریابی شبکه‌ای یا بازاریابی چند سطحی (MLM) کسب‌و‌کاری جوان می باشد که بیش از 70 سال در دنیا و 9 سال در ایران است که رواج پیدا کردا است. به دید همگان شرکتهای فعال در این صنعت از جمله شرکت بیز کلاهبرداری است .

حال در این مقاله قصد داریم 5 نکته که نشان می دهد یک شرکت بازریابی شبکه ای را برای شما بازگو کنیم که به شما بفهمانیم این فکر که شرکت های فعال در این صنعت مانند شرکت بیز کلاهبرداری نیستند.

اگر گشتی در اینترنت بزنید شمار مطالب بسیار زیادی را پیدا خواهید کرد که در آنها گفته شده است این فعالیت مخرب می باشد و صنعت بازاریابی شبمه ای را برابر با همان شرکت های هرمی دانسته اند .

بسیاری از کارشناسان در ایم حوضه نتیجه گرفته‌اند بازاریابی شبکه‌ای نیز با مشکلات شرکت‌های هرمی مواجه خواهند شد و لیدر های تیم ها و حتی خود شرکت در نهایت مشتریان خود را به همان پرتگاهی می‌برد که شرکت‌هایی نظیر گلدکوییست برده‌اند.

ولی این موضوع در رابطه با برخی شرمت ها درست است ولی بسیاری از شرکت ها مانند شرکت بیز کلاهبرداری نیستند و فعالیت درسی انجام می دهند.

 

5 نکته که نشان می دهد شرکت بیز کلاهبرداری نیست

 

  • حق عضویت

عضویت در شرکت های بازاریابی شبکه ای رایگان می باشد و هیچ شرکتی حق ندارد برای عضو شدن افراد در این صنعت از کسی حق عضویت بگیرد. زیرا اگر قرار باشد شما کالاهای تولید شده  یا خدمات ارائه شده توسط آن شرکت را به فروش برسانید دیگر دلیلی ندارد که مجبور به پرداخت حق عضویت باشید.

یکی از دلایلی که می گوییم شرکت بیز کلاهبرداری نیست همین دلیل می باشد زیرا خق عضویت در این شرکت گرفته نمی شود.

 

  • درآمد زیاد در ازای کار کم

بدون شک کارهایی در دنیا وجود دارد که شما آنها را به راحتی انجام می دهید و این کارها درآمد بالایی نصیب‌تان می‌کنند.

اما مطمئنا هیچ کسب‌و‌کاری در جهان وجود ندارد که همه کسانی که وارد آن می‌شوند پول هنگفت و زیادی  به دست آورند.

اگر به شما وعده ی چول زیاد با کار کم داده شد بدانید که یک جای کار می لنگد.

برای پول زیاد باید کار زیاد هم کرد حالا در هر ضمینه ای هم که می خواهد باشد.

 

  • خرید بیشتر مساوی است با سود بیشتر 

بارهای بار دیده ام که افراد در شرکت های مختلف در همان ایتدای کار خریدهای کلانی می زنند و بعد از آنها که سوال می کنیم چرا این چنین خرید رده اید می گویند چون به ما گفتند اعضای مجمعه به شما بالاسری هستید نگاه می کنند و کاری که شما کردید را انجام می دهند پس زیاد بخر تا افراد زیر مجموعخ شما هم زیاد خرید کنند .

بنظرتان این حرف خنده دار نیست.

 

  • چگونه درآمد بالا به دست می‌آورید؟( شرکت بیز کلاهبرداری نیست )

بسیاری شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای این مژده را به افرادی که در آن عضو می باند می دهد که در این کسب‌و‌کار درآمد بسیار بالا به دست می‌آورید اما نمی‌گویند که چگونه ‌این امر به واقعیت تبدیل می‌شود.
زیرا رسیدن به تصاعد واقعی کاری بسیار سخت و زمان بر می باشد
ما به شما می‌گوییم که آنچه ‌این شرکت‌ها روی کاغذ می‌آورند در عمل به این شکل نیست و کاری بسیار دشوار می باشد به خاطر همین هم تعداد افرادی که بعد مدتی این کار را رها می کنند زیاد است.
  • کسب درآمد از طریق جذب افراد جدید

بزرگترین دروغی که در این صنعت می توان به افراد گفت در واقع همین دورغ می باشد. به خاطر همین ما می گوییم شرکت بیز کلاهبرداری نیست زیرا در این شرکت این موضع انجام نمی شود.
اگر شرکتی از شما خواست تا بجای فروش محصولات و پیدا کردن مشتری جدید بیشتر مشغول جذب اعضای جدید به عنوان زیرمجموعه شوید بدانید در بزرگترین تله این صنعت گرفتار شده اید.
در چنین سیستمی به‌زودی تعداد زیادی بازاریاب و نماینده فروش وجود خواهند داشت که هیچ سودی نمی‌کنند زیرا سود شما از فروش محصولات بدست می آید و نه عضو گیری .
برای گوش دادن به پادکست های اصول دعوت، پرزنت و پیگیری در بازاریابی شبکه ای اینجا کلیک کنید
برای خواندن مقالات مربوط به شرکت بازاریابان ایرانیان زمین اینجا کلیک کنید
تهیه شده توسط گروه آموزشی و انگیزشی سلام رویا