چگونه هدف بنویسیم؟

در این مقاله آموزشی قصد داریم تا به شما یاد دهیم که چگونه در زندگی خود هدف مشخص کنیم و آنها را برروی کاغذ بنویسیم زیرا نوشتن اهداف باعث ایجاد تعهد می شود.

یکی از موارد بسیار مهم در زندگی ما نوشتن می باشد . نوشتن آنقدر مهم می باشد که خداوند در کتاب خود یعنی قرآن به آن قسم خورده است و فرموده قسم به ثلم و آنچه می نویسد.

همین موضوع اهمیت نوشتن را نشان می دهد که چقدر نوشتن و مکتوب بودن اهداف مهم و حیاتی می باشد.

در دنیای امروز با توجه به تحقیقاتی که انجام شده است بیش از 97% افراد اهداف خود را نمی نویسند و اصولا این اهداف را در خاطره خود حفظ می کنند و مشکل هم همین جاست زیرا حافظه فراموش کار است و این موضوع باعث می شود که شما بعد یک مدت آنچه می خواستید را فراموش کنید و این موضوع شکل به خاطر سپردن اهداف به ذهن می باشد.

نوشتن اهداف یک حس تعهد به افراد وارد می کند که کاری دارند و باید آن را به یرانجام برسانند و به همین خاطر میزان بازدهی افراد را بیشتر می کند.

زمانی که مافکری می کنیم و آن را به حافظه می سپاریم چیزی در حدود 1000 رشته فکری جدید در ذهن ما بوجود می آید و لی اگر مطلبی را بنویسیم چون اعمالی که انجام م یدهیم بسیار بیشتر می باشد بیش از 12000 رشته فکری جدید در ذهن بوجود می آید و این موضوع در به حاطر سپردن موارد به ما بسیار کمک می کند .

نوشتن ایده ها باعث تعهد ما به خلق آنها می شود پس با نوشتن ایده ها و هدف یا اهداف خود آنها را به این دنیا وارد کنید آنها هم زندگی سما را بهتر و زیباتر کنند.

باید اهدف بلند مدت و هدف کوتاه مدت داشته باشید

یکی از چیزهایی که باعث می شود تا اندیشه های شما به پرواز در بیایند و انگیزی برای شما بوجود آورند تا به کمک آن انگیزه انرژی لازم برای حرکت و جهش به سمت خواسته و هدف های خود بدست آورید داشتن اهداف بلند مرته می باشد.

بنویسید که در این از این دنیا چه می خواهید و می خواید به کجا برسید زمان آن را هم مشخص کنید.

آن هدف های بلند مدت را اهداف کوتاه مدت قابل دسترس تبدیل کنید. زیرا خلق و بدست آوردن هر کدام از ان اهداف کوتاه مدت انرژی زیادی و همچنین انگیزه یفراوانی برای بدست آوردن هدف کوتاه مدت بعدی در شما ایجاد می کند که به ما در رسیدن به اهداف بلند مدت بسیار یاری و کمک می کند.

نکته ای که در نوشتن اهداف کوتاه مدت باید بسیار به آن دقت کنید این است که هدف کوتاه مدت باید قابل دسترس و قابل اندازه گیزی باشد مثل ننویسید که من سیاره مریخ را می خواهم چون غیر قابل دسترس و اندازه گیزی است و همچنین مشخص کنید که به چه میزان از هدف مربوطه و در چه بازه زمانی می خواهید دست پیدا کنید

 

 

برای گوش دادن به پادکست  بازاریابی شبکه ای اینجا کلیک کنید

برای ساخت انگیزه درست از گوش دادن به آهنگ های انگیزشی غافل نشوید

حتما مقاله مربوط به شرکت بیز و جملات انگیزشی را مطالعه کنید

تهیه شده توسط گروه آموزشی و انگیزشی سلام رویا

اگر سوالی دارید ، تیم ما آماده پاسخگویی به شماست

هنوز دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© تمامی حقوق مادی و معنوی برای گروه سلام رویا محفوظ است. 1398 شرکت بهینتا طراح سایت در اصفهان