در این مقاله قصد داریم یکی از قوانین موفقیت بیل گیتس که در جشن 100 سالگی دبیرستانی که در آن نخصیل کرده بود باگو کرد را برای شما بازگو کنیم.

بیل گیتس یکی از ثروتمندترین افراد دنیا و بنیانگذار شرکت مایکروسافت در زمینه تجارت الکترونیک پس از سال ها به دبیرستانی که در آن تحصیل کرده بود بازگشت و به مناسبت 100 سالگی تاسیس این دبیرستان، سخنانی در مورد قوانین موفقیت بیل گیتس انجام داد و در مورد محول کردن کارها به دیگران و تاثیر آن در موفقیت کسب و کارها نکاتی را بازگو کرد.

در این سخن رانی او از قوانین موفقیت بیل گیتس و این که ذهنیت یم فرد موفق باید چگونه باشد تا به آنچه می خواهد دست یابد سخنان زیبایی گفت .

او در مورد اشتیاق سیری ناپذیر خود در مورد یادگیری و آموزش دیدن سخن گفت:

«برای فردی که مشتاق یادگیر یادگیر و کنجکاو برای بدست آوردن اطلاعات است، این زمانه بهترین موقعیت می باشد چون می توانید همواره دانش خود را با پادکست ها و یا با سخنرانی ها [آنلاین] بیش از پیش تقویت کنید.»

در این جشن یکی از مهمترین نکاتی راهی برای موفقیت در مورد کسانی که با حجم عظیمی از کار روبرو می باشند بیان کرد و آن : محول کردن قسمتی از کارهای خود به دیگران می باشد.

او زکر کرد که در روزهای اول تاسیس ماکروسافت او به کسی اعتماد نداشت و بیشتر کار برنامه نویسی کاکروسافت را خودش انجام می داد و حتی کدهای دیگران را نیز خودش ویرایش می کرد.

وی در بیانات خود در رابطه با قوانین موفقیت بیل گیتس بیان کرد که او به خوبی به این موضوع واقف بود که با رشد و بزرگتر شدن ماکروسافت دیگر او نمی تواند تمام کارها را خودش انجام دهد و کم کم باید به دیگران نیز اعتماد کند و به عنوان یک مدیر و موسس شرکت ماکروسافت قسمتی از کارها را به دیگران بسپارد تا آنها آن کارها و کد نویسی ها را انجام دهند.

بنابراین به دیگران اعتماد کرد و سرانجام اجازه داد که تخصص کارمندهایش در امر کد نویسی و کارهای دیگر به او در اداره شرکت بسیار یاری و کمک کند.

او در رابطه با قوانین موفقیت بیل گیتس به این موضوع اشاره کرد که شما نباید خودتان همه چیز را بلد باشید بلکه باید از علم دیگران در کار خودو به نفع خود استفاده کنید .

گیتس تخصص زیادی در مدیریت کارمندان نداشت به همین خاطر «استیو بالمر» را به مایکروسافت دعوت کرد .

و این دعوت در حقیقت باعث شد تا بالمر از سال 2000 تا سال 2014 با سمت مدیر عمل شرکت ماکروسافت در بیاید.

بیل گیتس معتفد است محول کردن و سپردن قسمتی از کارها به دیگران به تنهایی به موفقیت منتهی و خطم نمی شود.

و داشتن کارمندان خوب، و با تجربه از مهمترین عامل هایی می باشد که باعث می شود کار شما به درستی به پیش رود و به موفقیت دست یابید.

او در ادامه قوانین موفقیت بیل گیتس بیاد کرد که برای این که مدیر با خیال راحت و اعتماد به نفس کافی کارها را به دیگران محول کند لازم است تا هر دو طرف یعنی هم مدیر و هم کارمند به یکدیگر اعتماد کافی داشته باشند.

 

برای گوش دادن به پادکست های مربوط بع اصول دعوت، پرزنت در بازاریابی شبکه ای انجا کلیک کنید

پیشنهاد می کنیم مقاله مربوط به شرکت بیز و آهنگ های انگیزشی را حتما گوش دهید

تهیه شده توسط گروه آموزشی و انگیزشی سلام رویا