چه رفتاری های مانع موفقیت در مدیریت موفق پول میشود ؟غالبا همه ی ما ثروتمند شدن را دوست داریم و همیشه دنبال راه حلی میگردیم تا بتوانیم بیشتر پس انداز کنیم و به موفقیت در زمینه ی مالی برسیم ،اما با وجود اینها بیشتر مواقع شکست میخوریم و نمیتوانیم در مدیریت موفق پول موفق واقع شویم .

در ابتدای کار پس انداز کردن کاری نسبتا ساده می آید کاری که همه ی ما غالبا در صدد هستیم آن را انجام دهیم همیشه مقداری پول پس انداز میکنیم اما ناگهان مشکلات مالی هجوم می آورند و کم می آوریم و ناچار میشویم پس انداز کنار گذاشته ی خود را خرج کنیم و بعد از آن هم از لحاظ روحی شکست میخوریم .

ما مدام خود را سرزنش میکنیم که چرا نتوانستیم د رمدیریت پول موفق عمل کنیم غافل از اینکه این اتفاق از تفکر و اندیشه ی ما ریشه میگیرد .

 

چگونه مدیریت موفق پول را درونی کنیم ؟

چگونه میتوانیم مدیریت موفق پول را درونی گنیم ؟ ابتدا باید این را در نظر داشته باشیم که مدیریت موفق پول از ذهن و اندیشه ی ما ریشه میگیرد ما باید بتوانیم باورهای خود را نسبت به پول تغییر بدهیم و سپس درمسیر درست قرار بگیریم .

تغییر باورها کار چندان آسانی نیست اما غیر ممکن نیست شما با تغییر نگرش خود میتوانید باور خود ار در مورد پول تغییر دهید .

باید این نگرش را که پول چرک کف دست است یا اینکه امروز را بچسب فردا را بیخیال را از ذهن خود بیرون بریزید ،شما با داشتن این نگرش ها به ذهن خود این فرمان را میدهید که پول ارزشی ندارد و نباید برای آن برنامه ی دقیق و مدونی داشت .

شما باید برای داشتن یک زندگی ایده ال باید پول داشته باشید و این ثروتمند شدن تنها در گرو مدیریت موفق پول است تا شما نتوانید پول خود را مدیریت کنید نمیتوانید به موفقیت برسید .

داشتن چشم اندازی درست در مورد پول و ثروت به شما کمک میکند افکار شما در مورد مدیریت موفق پول تغییر کند و این رفتار درونی شود .

قدرت درون ما باعث میشود زندگی مای ما بهبود پیدا کند ،ما به وسیله ی قدرت درون خود میتوانیم پول خود را مدیریت کنیم و زندگی خود را در دستان خود بگیریم .

 

با تغییر باورهای خود سلامت مالی خود را تضمین کنید

داشتن باورهای ساده و پیش پا افتاده مانع میشود تا شما در مدیریت موفق پول شکست بخورید برای رسیدن به موفقیت مالی باید افکار خود را تغییر دهید .

اینکه شما توهماتی درباره ی موفقیت داشته باشید یا اینکه نتوانید در مواقع بحرانی درست ترین تصمیم را بگیرید سلامت مالی شما را به خطر می اندازد برای اینکه بتوانید پول خود را مدیریت کنید باید باورهای خود را تغییر دهید .

چرا این باورها در شما جریان دارد ؟ چرا نمیخواهید تغییر کنید ؟پاسخ این سوالات در طرز تفکر شما نهفته است ،اینکه شما خیال میکنید اوضاع در آینده بهتر خواهد شد و کار امروز را مدام به فردا می اندازید .تمام این رفتارها باعث میشود تا تفکر شما در مورد پول تغییر کند و ثبات پیدا کند .

این تفکر که مدیریت موفق پول از دست من بر نمی آید بارها شکست خورده ام سبب میشود تا نتوانیم به موفقیت های مالی برسیم و همیشه در جا بزنیم .

نداشتن آگاهی در مورد مدیریت موفق پول سبب باورسازی غلط و در نتیجه شکست مالی ما میشود برای بهبود شرایط باید آگاهی خود را در زمینه ی پول و ثروت بالا ببریم مدیریت موفق پول را بیاموزیم و سعی کنیم در مورد آن تحقیق کنیم آموزش ببینیم تا بتوانیم باورهای پولساز را در زندگی خود جاری سازیم .

درک رفتارهای پولی و مدیریت موفق پول به شما بستگی دارد اینکه شما تا چه حدود به سلامت مالی خود می اندیشید و میخواهید به موفقیت های بزرگ مالی برسید .

پس‌انداز کردن پول یک فرآیند نسبتا ساده است. چیزی که دشوار است، تغییر افکار و رفتارهای ما در مورد پول، قدرت، مقام و چیزهای دیگر است. محققین علوم رفتاری در انگلستان نشان می‌دهند که شش رفتار مانع از کسب موفقیت در مدیریت موفق پول می‌شوند.

بدون داشتن چشم‌انداز سالم در مورد پول و قدرت، مقام، یا چیزهایی از این دست، اغلب در برنامه‌ریزی برای آینده‌ای امن از نظر مالی شکست می‌خوریم. درعوض، در تعقیب آرزوها و شکارهای غیر قابل دستیابی، شادی ابدی و لذت هیجان، گیر می‌افتیم.

سپس، آنچه اغلب اتفاق می‌افتد این است که چیزهای نامطلوب مثل کسالت، افسردگی، تنها بودن و مرگ وقتی که آماده نیستیم، ما را فرا می‌گیرد. شاید ما را هم از نظر عاطفی و هم از نظر مالی ویران کند و یا حتی بدتر.

خوشبختانه، قدرت بهبود زندگی مالی ما در درون ماست، در حالی که ممکن است راه آن چندان آسان نباشد. ما می‌توانیم سلامت مالی خود را بهبود بخشیم، قبل از اینکه خیلی دیر شود و فرصت از دست برود.

 

چه رفتارهایی مانع مدیریت موفق پول میشود 

الگوهای فکری ما میتواند به مدیریت موفق پول کمک کند ،براساس تفکر خود تلاش کنیم و پول ار در کنترل خود داشته باشیم .

شما در بلند مدت و کوتاه مدت میتوانید به مدیریت موفق پول بپردازید اما ابتدا باید موانع را از میان بردارید .در اینجا به چند مانع اشاره میکنیم .

  • غالبا در تصمیم گیری دچار مشکل میشویم 

به فروشگاهی میرویم و وسوسه میشویم میدانیم که اگر این پول را خرج کنیم قطعا قسط فردا به تاخیر می اتد و تمام برنامه ریزی های ما به هم میریزد اما دچار اختلال در تصمیم گیری میشویم و در آن لحظه نمیتوانیم درست ترین تصمیم را بگیریم .

برای رفع و کنترل این مانع ما به شما پیشنهاد میکنیم تا حسابهای بانکی خود ار جدا و ساماندهی کنید ،میتوانید برخی حسابهای بانکی خود را محدود کنید .

همراه داشتن پول نقد روش دیگری است که سبب میشود شما بتوانید این مانع را کنترل کنید همچنین داشتن ترانکنش های اتوماتیک در مورد پس انداز ،سرمایه گذاری و پرداخت صورتحساب به کمک شما می آید و شما میتوانید در مدیریت موفق پول موفق واقع شوید .

  • یکی از موانع مدیریت موفق پول نبود آینده نگری

اکثر ما برای امروز زندگی میکنیم و هیچ چشم اندازی از آینده و فردای خود نداریم بنابرین در مواقع بسیاری نمیدانیم چگونه پول خود را مدیریت کنیم .

برای داشتن تفکر آینده نگری باید شیوه ی زندگی خود را تغییر دهیم همچنین آموزشهای لازم را فرا بگیریم .برای کنترل این مانع باید لیستی از نیاز های خود را تهیه کنیم و بدانیم بیشتر از نیاز خود نباید مصرف کنیم .

اینکه به دیگران بدهکار باشیم و سپس در صدد سرمایه گذاری برآییم کار کاملا اشتباهی است باید ابتدا بدهی خود را بپردازیم و سپس به سرمایه گذاری بپردازیم .

سعی کنید یک حساب جدا در مواقع ضروری داشته باشید این حساب حکم یک قلک را برای شما دارد در این صورت میتوانید د رمواقع بحرانی به سراغ این حساب بروید و به سرمایه ی خود چشم ندوزید و بدانید این پول برای آینده است .

  • زیاد از حد خوشبین هستید 

شما در زندگی شخصی و مالی خود زیاد از حد خوشبین هستید برای مدیریت موفق پول خود برنامه ی دقیقی ندارید و همیشه دچار نوعی اعتماد به نفس دروغین هستید .

با وجود اینکه میدانید شرایط به نفع شما نیست اما فکر مکنید همیشه فرصت ها در اختیار شما هستند .برای کنترل این مانع شما باید هزینه های مربوط به خانه و محل کار خود را درست برآورد کنید تا با بحران مالی مواجه نشوید .

بودجه بندی درست در مورد فعالیت های مالی خود داشته باشید به جای اینکه خوشبین باشید واقع بین باشید و همه چیز را از صافی عقل و منطق بگذرانید و سپس برای مدیریت موفق پول برنامه ی دقیق بریزید .

  • سود دهی بلند مدت را فدای سود دهی کوتاه مدت می کنید

برای اینکه به لذت زود گذر برسید حاضرید سود دهی بلند مدت را فدای سود دهی کوتاه مدت کنید زیرا صبر ندارید و مدیریت موفق پول را در زندگی تان به کار نبرده اید .
در بعضی مواقع هم ممکن است به دلیل عدم مدیریت موفق پول شما دچار بحران مالی شده باشید و مجبور باشید سرمایه خود را خرج کنید در این صورت ما به شما پیشنهاد میکنیم تا بدهی های خود را به موقع پرداخت کنید .
سعی کنید به هیچ عنوان بدهی نداشته باشید تا بتوانید به سوددهی بلند مدت برسید و در کار خود به موفقیت برسید .
با یک برنامه ربزی دقیق به این هدف دست می یابید.
  • داشتن عادت های مضر مالی

داشتن عادت های مضر یکی از موانع مدیریت موفق پول است که باعث میشود شما نتوانید به موفقیت مالی برسید .عاداتی مثل رفتن به مهمانی های آنچنانی ؛خرید لباسهای مارک گران قیمیت و یا … باعث میشود نتوانید پول خود را درست سرمایه گذاری کنید .

برای کنترل این عادتهای بد شما باید این عادات رو کنترل کنید شما باید لیستی از نیازها و خواسته های خود تهیه کنید و براساس آن خرید کنید .

از قرض گرفتن دست بردارید و تمام بدهی های خود را پرداخت کنید . دست از چشم و هم چشمی بردارید و به فکر آینده ی خود باشید .

 

برای گوش دادن پاکدست های بازاریابی شبکه ای و اصول دعوت ،پرزنت و پیگیری اینجا کلیک کنید .

پیشنهاد می کنیم مقاله مربوط به شرکت بیز و آهنگ های انگیزشی را حتما مطالعه کنید و گوش دهید.

تهیه شده توسط گروه آموزشی سلام رویا