تاکنون شده به این موضوع اندیشیده باشید که چرا باید دشمن های خود را دوست داشته باشیم ؟اصلا چه لزومی دارد ما دشمنان خود را دوست داشته باشیم .

اگر همیشه در این تصور بوده اید که دشمنان مانع پیشرفت و رشد شما هستند سخت در اشتباه هستید در بسیاری از مواقع ذهن ما فقط نکات منفی را مورد توجه قرار می دهد .

شاید در واقعیت اصلا آنها برای ما دشمن نباشند بلکه تنها ما در ذهن خود این تصور را داریم .

 

  • شما با کمک دشمن خود می توانید به آرامش برسید 

شاید این کمی مضحک به نظر برسد اما واقعیت این است که شما با کمک دشمن خود می توانید به آرامش برسید .زمانی که دشمنان شما قصد دراند آرامش روحی و روانی شما را بهم بزنند شما با کنترل بر روی اعصاب خود می توانید به آرامش روحی و روانی برسید .

دلیلی وجود ندارد که خشمگین شوید و از کوره دربروید بلکه یاد بگیرید بر اعصاب خود مکسلط باشید و اوضاع را به بهترین شکل مدیریت کنید

 

  • وجود دشمن سبب حرکت رو به جلوی شما می شود

یک دلیلی که سبب می شود شما دشمنان خود را دوست داشته باشید این است که آنها باعث می شوند شما حرکت رو به جلویی داشته باشید .

در این حالت آنها با ایجاد رقابت سبب می شوند شما انگیزه ی بیشتری برای رسیدن به اهداف خود داشته باشید و تلاش خود را مضاعف کنید .

شما باید از دشمنان خود تشکر کنید زیرا آنها سبب میشوند شما به موفقیت های بزرگ برسید ،این نکته را مورد توجه قرار دهید که اجازه ندهید که رقابت شما جنبه ی دشمنی بگیرد و به یک رقابت ناسالم تبدیل شود .

 

  • وجود مخالف برای شما دلیلی برای رسیدن شما به موفقیت 

این را قبول دارم که دشمنان همیشه خوب نیستند و نظرات آنها ممکن است تا حدود زیادی برای شما آزاردهنده به نظر برسد اما واقعیت این است که شما با وجود داشتن مخالف و نظرات انها می توانند مسیر خودرا پیدا کنید و به موفقیت های بزرگ برسید .

وقتی شما نظرات مخالف را از زبان دشمن خود می شنوید این به این معنی است که شما به ایرادات و مشکلات خود پی میبرید و این سبب می شود به وجود خود سری بزنید و درصدد رفع ایرادات خود برآیید .

ارزیابی شما توسط خودتان باعث می شود به نقطه ضعف های خود پی ببرید و گامی در جهت بهتر شدن خود بردارید پس دشمنان خود ار دوست داشته باشید زیرا آنها دلیلی برای رسیدن شما به موفقیت هستند .

 

  • دشمنان شما همیشه دشمن نیستند 

این را بدانید که که انسانها دائما در حال تغییر هستند واین احتمال وجود دارد که دشمنان شما هم تغییر کنند و فردا به دوستان شما تبدیل شوند .

همیشه تجربه ثابت کرده است کسانی که در حالت اختلاف با هم کنار می آیند می توانند بهترین متحد برای هم باشند .

سعی نکنید همه ی پل های پشت سر خود را خراب کنید بلکه با سیاست برخورد کنید تا اگر زمانی با دشمنان خود همکار شدید بتوانید از موقعیت خود بهترین بهره را ببرید .

 

  • داشتن دشمن دلیل بزرگ بودن شماست 

شما باید به خود ببالید وقتی می بینید دیگران به شما حسادت می کنند و با این حسادت به شما این موضوع را گوشزد می کنند که انسان بزرگ و مهمی هستید .

زمانی که شما نسبت به دیگران توانایی های بالقوه ی زیادی داشته باشید در نتیجه حس حسادت را د ردیگران زنده می کنید و این سبب می شود تا شما خود را بیشتر دوست داشته باشید و از آنها بخاطر این سپاسگذار باشید .

 

  • داشتن دشمن سبب محکم شدن شما می شود 

باید از دشمنان خود تشکر کنید زیرا آنها باعث شدند شما به خودتان متکی باشید و در نتیجه روی پای خودتان بایستید و به انسان محک و با اراده ای تبدیل شوید .
از این رو دشنان خود را دوست بدارید زیرا آنها دلیل واضحی برای موفقیت و پیشرفت شما هستند و اگر مخالفت ها و حسادت های آنها نبود شما هیچ گاه به این جایگاه نمی رسیدید و خود را پیدا نمی کردید .
  • با وجود دشمنان قدر دوستی ها را بهتر میدانید 

شما با داشتن دشمنان به این موضوع پی می برید که دوستان خوبی کنار خود دارید و بیشتر از گذشته قدر شناس می شوید وجود این مثبت اندیشی سبب می شود تا بر روی نکات مثبت زندگی خود تمرکز کنید و بیشتر قدردان باشید .

 

برای گوش دادن به پادکست  بازاریابی شبکه ای اینجا کلیک کنید

برای ساخت انگیزه درست از گوش دادن به آهنگ های انگیزشی غافل نشوید

ختما مقاله مربوط به شرکت بیز و جملات انگیزشی را مطالعه کنید را مطالعه کنید

تهیه شده توسط گروه آموزشی و انگیزشی سلام رویا