در این مقاله میخواهیم به درسهایی از ایلان ماسک بپردازیم ،ایلان ماسک یک قهرمان است به گفته ی بسیاری از افراد موفق جهان او الگوی بسیاری از مردم جهان است .

زندگی ایلان ماسک 

برای اینکه بتوانیم درسهایی از ایلان ماسک را به اختصار توضیح دهیم باید ابتدا او را بشناسیم و در مورد زندگی او اطلاعاتی کسب کنیم .او در سال 1971در آفریقای جنوبی به دنیا آمد و در هفده سالگی به کانادا رفت تا بتواند از خدمت سربازی معاف شود .

ایلان ماسک در رشته های بازرگانی و فیزیک از دانشگاه پنسیلوانیا فارغ تحصیل شد و در سال 1955 اولین شرکت خود را تاسیس کرد .تعهد ایلان ماسک به قشر ضعیف جامعه از نمونه درسهایی از ایلان ماسک است .

او همانند وارن بافت و بیل گیتس تمام درآمد خود را صرف خیریه کرده است ؛کاری که نشان دهنده ی روح بزرگ این ابر قهرمان است .

او دارای هوش فوق العاده ای است که قدرت او را صد چندان کرده است ،کار بی وقفه ی او نشان از توانایی های فوق بشری او دارد ،اینکه او میتواند آینده را پیش بینی کند از ویژگی های فوق بشری اوست .

  •  در دنیای تو غیر ممکنی وجود ندارد 

او میگوید در دنیای تو غیر ممکنی وجود ندارد ؛ افزایش وسعت میدان دید میتواند به آموختن درسهایی از ایلان ماسک به ما کمک کند ،به عقیده ی او شما با افزایش وسعت دید خود میتوانید همه چیز را تغییر دهید در دنیای او غیر ممکنی وجود ندارد او با استفاده از قدرت ذهن خود میتواند هر غیر ممکنی را ممکن کند .

  • درسهایی از ایلان ماسک در افزایش کیفیت محصول نهفته است 

اگر شما میخواهید در تجارت خود موفق عمل کنید و همچنین به ثروت برسید باید بدانید که درسهایی از ایلان ماسک در افزایش کیفیت محصول نهفته است .

به اعتقاد او وقتی شما بر روی کیفیت محصولات خود متمرکز میشوید خواه آن محصول خدماتی آموزشی باشد یا مصرفی ؛ فرقی نمیکند تنها شما باید به این نکته توجه داشته باشید که بتوانید رضایت مشتری را جلب کنید و این  امر میسر نمیشود مگر با قانع کردن مشتری و ارائه محصول با بهترین کیفیت.

  • تغییر پذیر بودن از جمله درسهایی از ایلان ماسک

هرگز از تغییر نهراسید و بدانید افتادن در مسیر جدید نه تنها شکست محسوب نمیشود بلکه نوعی موفقیت است که میتواند به رشد شما کمک چشم گیری کند .

به عقیده ی ایلان ماسک شما باید ابتدا تغییر را بپذیرید ،او در شرایط یکنواخت باقی نماند بلکه پی پال را تاسیس کرد و باعث ماندگاری نام خود شد .

این را هم بدانید که پی پال به وسیله ی توسعه ی اینترنت رونق گرفت و استفاده از اینترنت کمک به موفقیت هر چه بیشتر آن کرد .

  • در کار خود جدی باشید 

جدی بودن در کار از درسهایی از ایلان ماسک است که میتواند به موفقیت شغلی شما کمک کند ،او به طور مرتب در هفته صد ساعت کار جدی میکرد و به هیچ عنوان خسته نمیشد .

به اعتقاد او شما باید از بقیه جلو باشید اگر آنها در هفته سی ساعت کار میکنند شما صد ساعت کار کنید این راه موفقیت شماست .

  • به شغل های جدید روی بیاورید 

سعی کنید به شغل های جدید روی بیاورید زیرا جهان روز به روز در حال پیشرفت است و به همان اندازه متقاضیان نیز رشد میکنند بنابراین شما باید شغلی براساس نیاز و خواسته های روز جامعه ارائه دهید تا بتوانید به موفقیت برسید .

  • اولین مشتری خودتان باشید 

شما برای اینکه بتوانید به موفقیت های بزرگ برسید باید ابتدا خودتان را باور داشته باشید و محصول خود را بپذیرید د راین صورت است که میتوانید اعتماد دیگران را نیز جلب کنید .

اولین مشتری خودتان باشید و برای کاری که انجام میدهید ارزش قائل باشید .

  • شجاعت از جمله درسهایی از ایلان ماسک

برای اینکه بتوانید به موفقیت برسید به درسهایی از ایلان ماسک را در زندگی تان به کار ببرید یکی دیگر از این درسها این است که شجاع باشید و از شکست نهراسید ،بلکه شکست ار به عنوان یک گزینه برای رسیدن به پله های بالاتر بدانید .

او برای اولین بار میدانست که موشک فضایی او سقوط خواهد کرد بنابراین برای پرتاب سه مرتبه برنامه ریزی کرد شجاعت و برنامه ریزی دقیق او به موفقیتش کمک زیادی کرد .

  • بزرگ ترین هدف خود را بیابید و برای آن بجنگید 

او میگوید اهداف خود را پیدا کنید و برای آن بجنگید او با خود هدف نیز میجنگد زیرا  اعتقاد دارد که باید به اهمیت هدف پی برد تا به این وسیله بتواند به دانش بشری بیفزاید .

برای گوش دادن پاکدست های بازاریابی شبکه ای و اصول دعوت ،پرزنت و پیگیری اینجا کلیک کنید .

پیشنهاد می کنیم مقاله مربوط به شرکت بیز , آهنگ های انگیزشی را حتما مطالعه و گوش دهید کنید

تهیه شده توسط گروه آموزشی سلام رویا